Vyber prvni zbrane...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Váš Názor?

CZ75B
24
26%
CZ09
7
8%
CZ07
8
9%
Glock17
28
30%
K100 MK12
26
28%
 
Celkem hlasů: 93
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 19 led 2016 21:00

Ale vždyt už jsem to dávno napsal, že to tak je, že chci schálit ČZtu, nebo doporučit něco za podobné peníze, ale lepšího. Prostě tady nepadl jediný rozumný návrh, tak je snad pochopitelné, že stále na ČZtě trvám, Místo toho mne tu zrazují, at do toho nejdu, PROTOŽE ČZta, to prostě není argument. Jestliže neexistuje alternativa, musím vzít to, co je. Glock pro mně není alternativa a kopie/napodobeniny glocku taky ne. Prostě se mi nelíbí pistole bez kohoutu a hnusné, hranaté krabice z polymeru. K tomu dodám, že se mi nelíbí ani polymerové ČZty, prostě bych si polymerovou ČZtu nekoupil a nemá to co dělat se značkou, ale s tím, že se mi to nelíbí. Třeba GP je taky polymer, ale líbí se mi a to moc. Taky se mi dobře drží.

Přirovnání k formuli a trabantu kulhá na obě nohy. Spousta závodníků trénuje na levných strojích. Autoškolu taky nikdo nedělá na ferrari. A abych se naučil řídit, nepotřebuju jezdit v bmw, ani s třílitrem, který žere 12/100. Úplně stejně se naučím řídit i ve felícii na plyn. Samozřejmě, když budu chtít závodit, vezmu si na to závodní auto, ale já nechci objíždět soutěže a trefovat 10tky. Já chci chodit na střelnici a střílet, abych získal cvik a dokázal rychle tasit, zamířit, trefit. Co mi pomůže, leštit si v trezoru desert eagle, když se pak dostanu na střelnici jednou za měsíc. Plivání malorážkou vidím jako ideální způsob, jak levně a často trénovat. Ale to už zabíháme silně offtopic a myslím si, že i v této oblasti panuje řada různých názorů, tohle řešit vůbec nechci, v tom mám prostě jasno.
Možná je to slepá ulička, to se uvidí, ale cena té malorážky je zanedbatelná, takže když mně to nebude bavit, tak to prostě prodám.


navaraross
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2016 13:11

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od navaraross » 19 led 2016 21:56

V tom přece není problém, stačilo napsat, potřebuji aspoň 100 hlasů pro ČZ, lajkujte, chvalte, přehánějte, nestyďte se...To je to nejmenší... Stejně tak stačilo napsat, je mi jedno, jak to střílí a jak je to kvalitní, hlavně, že je to hezké...Taky není problém... :o :o :o
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 19 led 2016 22:30

no, diskuse pro mně asi skončila. Už je mi jasné, že když si nekoupím glocka, tak jsem vůl :-)
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 19 led 2016 22:36

Spíš by bylo fajn si urovnat priority... Pár stránek dozadu(a jde o dny, nikoli týdny či roky) ti ČZta přišla zastaralá a těžká... Dnes je ta nejlepší... Navíc jsi se svým problémem ve vlákně, kde byly plasťáky a moderní zbraně zvažovány, takže tvůj odpor k plastům, bezkohoutkovým hnusům atd. silně mimo téma...
Jiank k tomu přirovnání, je to tak jak píšu... Platí takové pravidlo-trénuj s tím co nosíš... Střílej s tím co nosíš... Má to spoustu praktických výhod... V Trabantu na F1 vážně nenatrénuješ, s tou formulí se ani nerozjedeš... Podobně na tom budeš u pistole, možná ne tak dramaticky, ale přecijen jde zas o víc, než o zábavu na okruhu...
navaraross
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2016 13:11

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od navaraross » 19 led 2016 22:48

Tak je fakt, že pokud by jsi koupil Glocka, tak by jsi mi udělal radost...Ne, vážně, je mi fuk, co si koupíš, Tvoje prachy, Tvoje rozhodnutí, o tom žádná...Spíš ten princip, pokud se nepletu, tak jsi chtěl poradit s výběrem spolehlivé, kvalitní zbraně na nošení, ani jedno z toho ČZ není...A sorry, ale pokud jsi zmiňoval, že potřebuješ zbraň, na kterou se můžeš spolehnout v případě ohrožení, tak bych prioritně koukal po tomto kriteriu, ne po vzhledu ....
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 19 led 2016 22:52

OK, zapomente, ze existuje glock, Co tedy?
navaraross
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2016 13:11

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od navaraross » 19 led 2016 23:07

To již bylo mockrát opakováno, stejně je potřeba otestovat, každému do ruky sedne něco jiného, když si vzpomenu na Glock, tak mě pasuje třeba jenom 17, jiné se mi blbě drží, ale i ta 17 se dá nosit, to je ta výhoda plastu, ČZ bych tahat nechtěl, zašvihanej od oleje bych taky být nemusel, blbě se to pere...Od ČZ by v podstatě přicházela na nošení asi Duty, ale ta se asi povedla úplně nejmíň, co do kvality, Shadow asi určitě nosit taky ne atd. Co vím, tak hodně lidí teď šlo nebo jde do těch HS, pokud nechtějí Glock. On zase takovej výběr za tyhle peníze není...v podstatě všechno tady již zaznělo..Ono ve finále možná budeš rád, že vůbec něco koupíš, při dnešní situaci a čekacích dobách...Na nenáviděného Glocka jsem čekal 2 měsíce... :D P.S. Vzhledem k tomu jsem vzal rovnou 2 ks... :wink:
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 19 led 2016 23:18

Na tohle prostě nemám sílu :-) Vyhněte se glocku...

Odpověď : "Ehm eeee, glock, blabla, glock, CZ je na houno, takze glock a jeste glock a nakonec glock..."
Ty voe, tady je to jak u jehovistu, to je jeden z dalsich duvodu, proc nechci glock ani videt, iritujou mne jeho majitele, pripominaji mi applisty, co do krve budou nadavat na android :lol: Nedokazou rict jedinej rozumnej argument, v cem je to vlastne lepsi, krome toho, ze to vsichni rilaji a pisou, ale kdo to nema, je blbec, protoze si neumi vybrat. Pak se divte, ze porad melu jenom o 75tce, kdyz za ty tri dny tu nepadla jedina rozumna a cenove srovnatelna alternativa.

Nejake konkretni postrehy, co ze je na te CZte spatne tady taky nezaznely, ale jedno vim z teto diskuze uplne presne - glock je VE VSEM mnohem lepsi :mrgreen: Tak tedy diky zucastnenym za snahu, padly tu i zajimave postrehy a zitra valim pro Dcko Compacta.
HonzaLBC
Příspěvky: 31
Registrován: 17 pro 2011 16:43

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od HonzaLBC » 19 led 2016 23:26

Do debaty o nej značce se moc nezapojím, ale jen malý tip, já začínal taky s CZ a uvažoval jsem k tomu o nějaké malorážce, nakonec jsem zvolil CZ s Kadetem, ideální na trénink, střílíš v podstatě se stejnou zbraní, jen měníš závěr s hlavní a na inzerátech se dá sehnat celkem levně.
navaraross
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2016 13:11

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od navaraross » 19 led 2016 23:28

Tak tedy konkrétně, kamarád provozuje střelnici, mimoto má velkoobchod se zbraněma, konkrétně CZ Duty, 14 prodaných kusů, 9 z nich se vrátilo na reklamačku do 2 měsíců. Závady pokaždé něco jiného...Stačí? Jak říkám, on byl jeden z těch, co mi ČZ rozmlouval, má s tím praktické zkušenosti, ČZety má na střelnici, samej problém, osobního má Shadow Orange a hledá, komu by ho nadělil, je z něj také nešťastnej...Přitom zrovna Shadow je docela chválenej a ceněnej, ale musíš mít holt toho desátého, protože těch 9 je zmetků, a na nějaké výběrové kusy a tak bych vůbec nehrál..Mimochodem, je to také zapřísáhlej odpůrce Glocku, nicméně, je to prý hnus, ale nic lepšího asi momentálně za ty prachy není, pravil... :D
Naposledy upravil(a) navaraross dne 19 led 2016 23:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 46
Registrován: 13 úno 2013 19:01

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Starosta » 19 led 2016 23:32

petrfm píše:OK, zapomente, ze existuje glock, Co tedy?
Sednu si do koutka a brecim, protoze mam nutkavej pocit, ze jsem mel pistole, co strilely a drzely hubu, kdyz jsem jim nedal lasku a peci.

Asi bych musel zainvestovat do radove drazsich zbrani - neceho, co funguje, neni vybirave na strelivo, nemusi se porad cistit, netrati s casem na hodnote, nerezne, nepraskaj tomu soucastky (nastrel v radu desetitisicu), nezadrhava se to o hadry a nespini to, je na to tuna prislusenstvi, zatluces tim hrebik a pazbou roztopis v nouzi kamna... - no, proc uz zas mluvim o glocku?! :)

Ok, pardon, mozna jsem nepomohl. Ale snad jsou z toho znat argumenty, ne jen "fanatismus".
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 19 led 2016 23:41

navaross : to je dobrý, tak on žádnýho glocka nemá, ani nechce, sám si koupil ČZtu, i když se mu ty, co už má na střelnici v jednom kuse se*ou, ale tebe donutil, že si máš koupit glocka :-) A jaké má marže ti taky kamarád-prodejce říkal? :wink:
navaraross
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2016 13:11

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od navaraross » 19 led 2016 23:55

Glocky má taky na střelnici, pro něj je to spotřebák, takže má skoro všechno, včetně ČZ, navíc tam probíhají zkoušky na ZP a tam je ČZ v podstatě povinnost, ale jak říkám, Glocky nemá rád , jako ty, vzhledově...Jakou má marži nevím, nekupoval jsem Glocky u něj, neb nebyl schopen je zajistit 2 měsíce, tudíž jsem koupil po 2 měsících a dlouhém a strastiplném shánění jinde... Orange má, protože není sběratel, spíš tester, koupit, vyzkoušet a zbavit se toho..
trabi_fun
Příspěvky: 269
Registrován: 22 bře 2011 16:19

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od trabi_fun » 20 led 2016 00:29

Kazdemu dle jeho gusta...take jsem se prez 20 let hledal...az se konecne nasel :). Na tercove strileni se deli o prvni pricku 6" Peters Stahl Multicaliber s HK USP Expert - oboje v .45 ACP ... na pripadnou sebeobranu (i kdyz dle vyjadreni pana premiera nam zadne nebezpeci nehrozi) Kevin M v razi .32 ZVI.
Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 46
Registrován: 13 úno 2013 19:01

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Starosta » 20 led 2016 00:41

petrfm píše:Nejake konkretni postrehy, co ze je na te CZte spatne tady taky nezaznely, ale jedno vim z teto diskuze uplne presne - glock je VE VSEM mnohem lepsi :mrgreen: Tak tedy diky zucastnenym za snahu, padly tu i zajimave postrehy a zitra valim pro Dcko Compacta.
Tak ať Ti slouží, určitě budeš spokojenej. Už jen z toho pohledu, že to není mlok :)

Btw. glock není ve všem lepší - např. pro CZ může hovořit ladění spouště pro terčovku, ergonomie někomu sedí líp, možná i míň kope, protože je těžší, taky má prodejnu v UB :) O tom ostatním už jsem psal.
Ale je to jen můj názor...

K Tvému přirovnání, jako zapřísáhlý anti-applista teď jednu takovou hrůzu používám v práci a zvykl jsem si.
U glocku to bylo zpočátku stejně - hnus fialovej, pětasedma krásná.
Teď jsem jinde - ale nedá se říct, že bych měl díky tomu patent na rozum.

Ať Ti dobře slouží, cos vybral.
Odpovědět