Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 23 srp 2017 18:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nože
PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 13:43 

Taky řeším co si koupit na běžné nošení. Pár jsem si jich vyhlédnul, ale pořád nevím který. :roll:
Kershaw Volt II Speedsafe A/O
Colt Tactical Linerlock. 4 5/8
Kershaw Crown Linerlock I.
Buck Vantage Avid. 4 3/8"

Cena za ten Buck je maximální co bych chtěl dát. Vzhledem k tomu, že občas něco ztratím bych se raděj vešel trochu níž.
Nemá někdo s nimi zkušenost nebo tip v téhle cenové relaci na nějaký jiný?

PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 17:59 

Resil jsem stejne tema. Vyhral ten Buk a spokojenost maximalni :lol:

PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 20:37 

Být tebou du do Bucka, sám střídám Bucka Vantage Pro ještě s jedním nožíkem a je to dobrej nůž. Sice je občas třeba ho rozebrat a vyčistit, protože se na něj chytá svinec z kalhot, ale to tě čeká u všeho :wink: A je tam z těch všech nožů asi nejlepší ocel. A navíc má flipr a ten je sakra návykovej :wink:

Jedna fotka s Hestem, kt. sem mělvypůjčený.

Přílohy:
PB081237.JPG
PB081237.JPG [ 116.02 KiB | Zobrazeno 1642 krát ]

PříspěvekNapsal: 15 dub 2012 10:58 

Jsem zvědavej, jestli se na knife zase roztrne pytel s nožema v inzerci.Po každý výstavě tomu tak aspoň bývá, takže bych řekl že bude z čeho vybírat..........

PříspěvekNapsal: 15 dub 2012 23:11 

Proč nejdeš do ověřený klasiky? Jako EDC je ideální Ontario RAT 1, a cena je taky velice příznivá. Super poměr cena/výkon.
Plus několik barevných variací...
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8846.php
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848.php
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8846DT.php
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8846CB.php
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848CB.php

PříspěvekNapsal: 15 dub 2012 23:51 

Problém je v tom, že jsem touhle problematikou jaksi nepolíbený. Nevím ani co je to ověřená klasika, natož další věci, proto se tu ptám. Problém je i velikost. 5" už se mi jeví jako zbytečně velký nůž. Mám představu tak do velikosti toho BUCKa co je mi tu doporučován, ideálně do 4-4 1/2". A to nemluvím o materiálu na čepel.
Mimo BUCk vše co jsem měl vybráno je made in China a tam si iluze nedělám. Jaký rozdíl mohu očekávat v kvalitě mezi USA kvalitou BUCKa, made in Taiwan a made in China? Má vůbec smysl to v téhle cenové relaci řešit? A taky tak trochu koukám i na vzhled. Chtěl bych nůž, který bude mít slušné vlastnosti a jako bonus navíc se mi bude i líbit.

PříspěvekNapsal: 16 dub 2012 04:32 

Ahoj,záleží podle mně na výběru nože na několika hlediscích.Nač jej budeš většinou používat,co od nože očekáváš (praktičnost,kvalitu,reprezentativnost) jestli s kudlou cestuješ za hranice a v neposlední řadě,kolik hodláš vytasit z portmonky.Pro běžné praktické použití v mnoha situacích splňuje účel 111mm Victorinox,IMHO typ Forester.RAT-1,kterou Ti výše doporučují,je velký nůž z dobré oceli za slušný peníz,ale jeho použití je limitováno tím,že má pouze čepel a jednoruční otevírání vylučuje cestování,protože pro většinu států je to "Dangerous Item".Pokud jsi fanda prověřených klasik starobyle vyhlížejících-hledej u Case xx,Marbles,Queen Cutlery,Kissing Crane,Colt a podobně.Přeju dobrý výběr!

PříspěvekNapsal: 16 dub 2012 10:59 

hafca píše:
Má vůbec smysl to v téhle cenové relaci řešit? A taky tak trochu koukám i na vzhled. Chtěl bych nůž, který bude mít slušné vlastnosti a jako bonus navíc se mi bude i líbit.

Buck si kvalitu hlida, nehrozi ze by jsi v Made In China koupil nejaky zmetek. Samozrejme se lisi materialy, lisi se zpracovani ale pro bezny pouzivani zadnej rozdil nepoznas.

Co bych Ti urcite doporucil je podivat se na nove Cold Steel Voyager. Cena je skoro o 50% vys ale kazda koruna za to stoji. S Cold Steelem jsem skoncil nekdy na konci 90tych let kdy sla puvodne dobra firma dolu s kvalitou ale zda se ze se pan majitel chytil za nos a novy modely hodne prekvapily. Neskutecne pevna a odolna konstrukce pojistky, rikaji tomu Triad-Lock, v podstate klasicka hrbetni pojistka vylepsena o stop-piny ktery absorbujou zatez a narazy. U 4" Voyageru ma pojistka skoro 4mm propad + rezervu pro opotrebeni takze i pokud by pri pouzivani vznikla treba +-2mm vule u spicky noze tak je nuz porad 100% bezpecnej. Ocel pry AUS8, v kazdem pripade to slusne drzi ostri a dobre se to brousi. Z vyroby ostry tak ze v pohode holi, perfektne vycentrovany vybrus, nulove vule, zadne otrepy nebo nedodelky.

PříspěvekNapsal: 20 dub 2012 10:06 

Tak jsem si po prozkoumání všech rad nakonec objednal Buck Vantage Avid. 4 3/8". A možná bude i se slevou, na úvodní straně je psaná mimo jiné i na nože BUCK.
Děkuji všem za rady a pomoc při výběru.

PříspěvekNapsal: 20 dub 2012 12:38 

hafca píše:
Tak jsem si po prozkoumání všech rad nakonec objednal Buck Vantage Avid. 4 3/8". A možná bude i se slevou, na úvodní straně je psaná mimo jiné i na nože BUCK.
Děkuji všem za rady a pomoc při výběru.

Já myslim, že si špatně neudělal :wink: Kdyby sis pak s něčim nevědel rady, tak dej klidně vědět.. (ohledně čištění apod.)

PříspěvekNapsal: 20 dub 2012 12:55 

Před chvílí jsem dostal potvrzení objednávky i slevy a během 14 dní by měl být doma. Dík za nabídku, kdyby bylo nejhůř ozvu se.

PříspěvekNapsal: 20 dub 2012 15:08 

Jen si dej pozor na logo výrobce. Některým odpadlo, mně zatím drží.

PříspěvekNapsal: 27 dub 2012 15:06 

Pánové, opravdu dávejte bacha na e-shopy, kde mezi kvalitní značkové nože zamíchají i kure*vsky předražené fejky.
Příkladem je hunting-shop.cz. Mezi skvělými noži Helle, Eka nebo Karesuando klidně zamíchají na drzo Fejk Bokera za cenu 5 x větší než na tržnici v Č. Těšíně. (tam za něj chtěla baba z Ukrajiny v přepočtu 120 Kč)

http://www.hunting-shop.cz/produkty/nuz-boker/4-N-025/

Příloha:
BokerFake.jpg
BokerFake.jpg [ 9.61 KiB | Zobrazeno 1302 krát ]

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2012 12:13 

Nůž dnes přišel, je opravdu pěknej a padne mi akorát do ruky. Logo jsem zkoušel nehtem a vypá to, že snad chvíli vydrží tam kde má být. A jak psal Sláva, ten flipr bude asi opravdu návykovej. :D

PříspěvekNapsal: 30 zář 2012 21:11 

http://www.zbrane-sabro.eu/ je zlodejská firma, nedoporučujem nič objednaváť. Pred dvoma mesiacmi mi poslali tovar iný, lacnejší, miesto toho aký som si objednal. Majiteľ, pán Karbánek so mnou komunikoval, sľúbil mi tovar vymeniť za správny, ale za DVA MESIACE nebol schopný nápravy. Dám ho na súd, je to podvodník, hlavne že má niečo o čestnosti na svojej stránke....
Pozor na neho, objedajte si všetko z iných stránok, je to neseriozny človek, podvodník

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina