Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 23 srp 2017 10:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nože
PříspěvekNapsal: 22 čer 2010 07:48 

glock69 píše:
Jestli je to cena za 20 nožů,tak si myslím,že je to za hubičku.

Ne bohužel je to cena za jeden kus :roll:

PříspěvekNapsal: 22 čer 2010 16:26 

Tak to je teda cena.Taky doporučuji podívat se na knife a poptat se...

Předmět příspěvku: jaký nůž si koupit?
PříspěvekNapsal: 26 čer 2011 14:56 

Dobrý den,uvažuji o koupi nějakého kvalitního nože za za rozumnou cenu který by byl vhodný jak k praktické sebeobraně tak jako univerzální nůž ať už do práce nebo třeba do přírody, při hledání na netu mě zaujal například Nůž Walther Black Tac BTK ( http://www.gunshop.cz/cs/nuz-walther-bl ... -2664.html ) nebo Nůž Cold Steel Recon 1 Tri-ad ( http://www.zbrane-vzduchovky.cz/noze/no ... ad_hladke/ )... Tak se chci zeptat jestli tady někdo s těmito ,nebo alespoň s podobnými noži má nějaké zkušenosti,a poradil by mi ohledně výběru...předem díky za jakékoliv užitečné rady a názory ;)

PříspěvekNapsal: 26 čer 2011 16:12 

a proc zubate ostri kdyz pises pro bezne pouzivani.nozum nijak zvlast nerozumim ale toho walthera ma kamarad dostal ho jako darek k CO2 pistoli 1911.rikam jako darek proto ze za tu cenu bych ho nebral.je to takovy nic moc kousek

PříspěvekNapsal: 26 čer 2011 18:13 

No nejde ani tak o běžné užívání (pod tím bych si spíš představil krájení chleba:D) ale prostě o nůž, který by mi byl dobrým pomocníkem za jakékoliv situace,at už by šlo o relativně běžné věci jako třeba jen o nějaké uřezání nějakého drátu v práci,nebo o ořezání nějaké větve na podpal někde v přirodě při stanování,nebo o nějaké krizové situace ...od napadení skupinkou našich romských spoluobčanů kteří by byli zrovna zvědaví na obsah mé peněženky až po ztroskotání na pustém ostrově :D...a co se týká zubatého ostří (btw myslím že na těch nožích je zubatá pouze část ne?)...tak člověk nikdy neví kdy se může hodit,ale neříkám že ho tam nutně musím mít, taky se v nožích moc nevyznám a proto zde právě hledám nějaké rady...spíš by mě ale zajímalo když už píšeš že ten walther je "nic moc kousek" jestli vycházíš z nějakých faktů a špatných zkušeností,ať už svých nebo toho tvého kamaráda a nebo si to prostě myslíš jen proto že se ti nelíbí...

PříspěvekNapsal: 26 čer 2011 19:29 

2Akki: Zubatý ostří je na běžný používání naprd, kor kombinovaný. Alespoň já nejsem jeho zastáncem, ani chleba tím neuřízneš. Když už zubatý, tak ale celý s tím, že ten nůž je pak především na provazy, lana a podobně... Proč né Walther? Protože s Waltherem jako takovým to nemá nic společnýho a jen to jen obyč čína s razítkem "Walther", jen je asi 2x-3x tak drahý jako ten samý bez "razítka". Jo a na drát si kup kleště, na to není nůž.
Osobně bych Ti doporučil asi největší a nejlepší klasiku a to sice Ontario RAT 1. Velice kvalitní EDCčko, které je ověřeno velkou spoustou lidí...
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848OD.php
-je i ve více barvách jak čepele, tak příložek

PříspěvekNapsal: 10 zář 2011 10:47 

Pánové, už jste někdo prubl některej z těch nožů co teď nabízí Benzina za natankování 30 litrů a doplatek 85 Kč?
Nápis AMERICAN KNIFES pochopitelně beru s velkou rezervou (stějně je to Čína - a co dnes není), ale jde mě spíš o to jak kvalitní "hřebíkovou" ocel soudruzi při výrobě použili.
Nic moc od toho asi čekat nejde. Když jsem si u Benziny jednou vybral benzínový zapalovač, byl jsem docela překvapenej z toho, že během 2 týdnů od naplnění vyschnul, aniž bych ho použil :)

Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2011 13:47 

U benzínového zapalovače je celkem běžné, že vyschne...

PříspěvekNapsal: 11 zář 2011 06:28 

To jistě, ale třeba ZIPO vydrží určitě dýl jak 2 týdny :wink: Asi to tehdy od Benziny byl pokus o zvýšení tržeb - vysychající zapalovače=lidi je budou častěji doplňovat. Jen asi šéfům Benziny zapoměli říct, že do zapalovačů je trochu jinej benzín než Natural 95 :lol:
Každopádně s tím zapalovačem je to trochu OT. Napsal jsem to jen jako určitou informaci o tom, jakou mám s výrobky natankuj+doplať od Benziny zkušenost. A vzhledem k tomu, že asi nikdo k tomu noži nemá co říct, tak si ho zítra vezmu já, ať můžu ostatní varovat :lol:

Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 19:57 

OT - ani Zippo nevydrží dva týdny bez natankování (vlastní letitá zkušenost s mnoha kousky) :wink:

PříspěvekNapsal: 14 zář 2011 09:19 

http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA1481.php tento som objednával ja.na sebaobranu super, na laná tiež.no na krájanie a natieranie chleba nikdy nebol určený.na to sú iné kúsky.čo sa týka hôr potom som volil http://eshop.krasnenoze.cz/14/287/rucne-kovany-nerezovy-nuz-demon-s-rukojeti-z-micarty-a-druhym-nozem-v-rukojeti.html
bez problémov nahradí sekerku.niečo ako univerzálny nôž vhodný na všetko sa mi bohužial nepodarilo nájsť.a ak ten nôž má niečo vydržať, pozrel by som po iných značkách ako je walther.uznávam že vyzerá pekne a prijal by som ho, no maximálne na dekoráciu a nie na praktické využitie

PříspěvekNapsal: 14 zář 2011 10:02 

A co opravdova lace:
http://www.dealextreme.com/c/knives-too ... =relevence

Nebo trznice SAPA v Praze

Pokud drazsi, tak nekdo z Polska vozi noze z Afganistanu nebo tak neco, damaskova ocel za rozumnou cenu, rikal mi o tom kamos, ze si ho koupil clovek u nich v praci a je moc spokojeny.

Předmět příspěvku: Smith
PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 14:27 

Co říkáte na tenhle nuž,jen tak na lítání za barák? :D
http://www.trapper.cz/nuz-swmp4l-military-police

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 17:53 

Na lítání za barák je podle mne příliš drahý. Na lítání mají na www.nože-mujnuž.cz spoustu vhodných kudel za max. poloviční cenu. Ale jinak je to věc každého soudruha a jeho kešeně.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 18:18 

ok,tak na co se teda hodí tenhle nuž?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina