Vyber kolimatoru

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od tydýt » 04 říj 2013 12:14

tak teda to čumím....soráč, greywolf, ale na to jsem ještě nepřišel.....
Zatím nebyl důvod střílet večer bez světla....hned jak budu na chalupě tak to zkusím :-(((
Ale za světla s tím nemám jedinej problém....já teda musel hned vyměnit baterku, ale od té doby gut!!!
A když nad tím přemýšlím tak to dává smysl....on by pak nevypl, když na něj dáš kryt....
tak jste odhalili neduh tohoto kolíku, škoda že s tím někdo nepřišel dřív...
No tak mě to zase až tak nevadí, já mám na chalupě osvětlenej terč a proto jsem na to asi nepřišel, ale po tmě fakt nestřílím už kvůli sousedům(flobka),jen do soumraku....


Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od greywolf » 04 říj 2013 16:15

:arrow: tydýt:...nemáš se za co omlouvat,to je v pohodě..v noci taky nestřílím,takže nevadí..jen by mě zajímalo,jak to řešej myslivci za soumraku...to jim je tenhle kolimátor na pendrek.Já zatím pořád řeším nastřelení.Včera jsem se stím sral dvě hodiny a užuž jsem to měl tam kde by to bylo optimální a najednou to začlo lítat ouplně do řiti..
..Jelikož v krabce není ani návod k obsluze,ani náhled a soupis součástek,tak jsem milého kolíka prostě rozebral..
..Aretační šroubky jsou podložené pružinkou(nemusím popisovat,že jsem párkrát lezl po kolenách s baterkou a hledal ty debilní pružinky na ještě debilnějším tmavým koberci) a na konci je zasunutý mosazný kolíček který se pak dotáhne(ty kolíčky jsem pochopitelně hledal taky) k planžetce s kterou pohybují šroubky nastavující vertikální a horizontální polohu bodu...Včera jsem nejdřív honil vertikál a když už to bylo celkem ok,zaaretoval jsem polohu a šel štelovat horizontál...jenže pořád mi to někam utíkalo a moc tím šroubkem kroutit nešlo...Po rozebrání kolimátoru mám dojem,že se musí zaaretovat až když jsou nastaveny obě roviny...Celkově mi přijde nastřelení kolíka o dost složitější,než puškohledu.Ale je to dost subjektivní,protože to dělám poprvé a navíc stylem pokus-omyl..
:arrow: mojedx:Jasně,na obrázcích jsem taky viděl napíchlé kolečko na šroubováku,ale až včera při rozborce mi nejspíš docvaklo,co a jak...Jelikož u regulačních šroubků chybí jakákoliv stupnice a člověk pootáčí šroubkama podle oka,tak si myslím,že kolečko se stupnicí na šroubováku ukazuje o kolik mm se posune červený bod na určitou vzdálenost v závislosti na délce pootočení šroubku :roll: ...
Jestli se mi to podaří vyladit dle mých představ,doplním info jak na to pro ty,kteří to budou řešit poprvé jako já :wink: Pokud někdo vyhrabe na Googlu nějaký návod jak na to,ať sem hodí odkaz pls...Díky G.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od greywolf » 07 říj 2013 16:39

Dneska jsem měl trochu času na střílení,tak jsem se věnoval kolimátoru..Vystřílel jsem skoro 500 diabolek Exact Jumbo RS a s přesností jsem se neposunul vůbec nikam...A bych se odreagoval,tak jsem si zastřílel přes otevřený a s oporou to lítá jedna báseň..Pak jsem opět nasadil toho zmetka a vztekal se další hodinu...ať jsem točil šroubkama jak jsem chtěl,aretoval a povoloval,vždycky se soustřel nakonec rozutek po terči..Jednu chvíli padaly cca na 7m samé desítky,se zatajeným dechem jsem lehce dotáhl aretační šroubky a už to bylo v řiti...trojka na druhý hodině,pětka na čtvrtý apod...Už jenom vrátit soustřel do rozumného shluku byl problém,natož ho pak přenést pod záměrný bod... :shock: ..Proběhl telefonát do Binoxu,udělám si výlet a zítra se buď dozvím,že jsem úplnej lempl,nebo ta Delta prostě nefunguje tak jak má :roll:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od mojedx » 07 říj 2013 23:38

toto je problém všech kolimátorů typu docter (minidot). Nemáš prostě dostatek trpělivosti.

Nastavíš to a po zafixování zjistíš kam se to hnulo. Povolíš, nastřelíš inverzně a zafixuješ, zkontroluješ, no a opakuj od začátku, dokud to není OK. No a sladké tajemství, musíš umět odhadnout okamžik, kdy to přestává být zafixované a při tomto ho nastřelit.

To že se ti to hýbe PO zafixování, svědčí spíš o paralaxe - střílej jenom když budeš mít tečku pěkně uprostřed.

Mezi náma, je to fakt předraženej krám, zbav se ho jak nejrychleji můžeš. Buď si pořiď walther nanopoint, nebo o něco větší z číny, tam to je už od 22usd (ber jenom to co má napsanou korekci paralaxy), vejde se do bezcelního limitu. Tubusovýho walthera ale neber ani omylem!
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od tydýt » 08 říj 2013 09:52

Tak já s tím takový problémy neměl.....chodilo to skoro na flek a když jsem to dotáhl, hlo se to jen o chlup....tak povolit, jemně doladit zase dotáhnout(zaaretovat) a od těch dob jsem na to nešahal a pořád dobrý....no jsem zvědav, co s tím udělá výměna baterie ;-(
Každopádně bych to s tím výše uvedeným Waltherem ani nesrovnával, protože to jsou opravdu vyhozený peníze(mě od Waltheru nesmí nic do baráku po předchozích zkušenostech) a hlavně jsem ho i zkoušel.....ještě by to mohl okomentovat PIKU, protože on ho taky měl a mohl by popsat "potíže" s nastřelováním a jeho názor by mě zajímal(na tu Deltu hlavně)?!?

Tak co PIKU, jak to vidíš????? Je to takovej krám jak tvrdí příspěvek výše(vážně pochybuju o zkušenostech tohoto přispěvovatele s tímto kolíkem ;-) ????
Ovšem nefunkčnost za tmy tady nezpochybňuji, to je holt osud, ale zatím jste mě nepřesvědčili pánové, že bych měl měnit.......tydýýýýýt
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od greywolf » 08 říj 2013 14:11

Tak jsem kolika vyměnil a hopla,najednou je v krabičce i návod,který tam původně nebyl...
Po přečtení jsem nic novýho nevykoumal,je to tak jak jsem to dělal,dokonce popisek,jak použít kolečko na šroubováku...Prostě to samé,na co člověk opravdu přijde sám,když zkouší všechny možné varianty,jak Deltu zprovoznit..
..Taky jsem si všiml drobných kosmetických vad,které byly na prvním(reklamovaném)kousku a tenhle nový nemá ani škrábaneček...,že by se ten původní vracel do oběhu né poprvé mě napadlo tak mimoděkem :roll:
:arrow: mojedx:trpělivosti mám ažaž,dohromady cca 4 hodiny sraní a kolem 700 diabolek na nastřelení jednoho kolimátoru svědčí víc,než jen o trpělivosti...
Dneska to asi nestihnu,ale zítra se na to zase vrhnu,zatím Deltu nezatracuju...to že není určená do tmy je mi buřt.. :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od greywolf » 08 říj 2013 19:38

:arrow: Tydýt:..Takže jsem to nevydržel a v šest večer jsem šel Deltu prubnout..Stačilo mě cca 60 diabolek Exact Jumbo RS 5,5mm..5 vzduchovkových terčů,prázdná krabka od malého balení diabolek a špunt od sodovky..A pochopitelně Zorka..
Začal jsem nastřelovat na 5 metrech,korigoval jsem výškově i horizontálně...Ze začátku to chodilo na jedničku na sedmou hodku..během půl hoďky bylo všechno v desítce..Teprve teď jsem opatrně dotáhl aretační šroubky a a zkusil dalších pět ran..Hnuly se minimálně směrem vzhůru...stranově dobrý,tak jsem zase aretaci povolil a neznatelně upravil výšku,zaaretoval a finito..všechno na flek :D
..Tak a šlo se na 10 metrů...v sedě s oporou,natažené ruce...nástřel se nehnul,jen už to nebyly samé desítky,sem tam mi to ulítlo na devítku a snad i osmičku,ale nejspíš jsem to strhnul..
...Nějak mi uniklo,že už je skoro tma a úplně mě uzemnilo,že kolimátor funguje i za šera :idea: :!:
Potom jsem dal pet víčko od sodovky a na těch deset metrů no problema :) ...a že bylo červený a střílel jsem proti dřevníku,skoro nebylo vidět...
Nakonec jsem ze zvědavosti položil na špalek krabku od diabolek,udělal jsem poctivejch 25 čapích kroků,opřel se bokem o auto a obouruč jsem ji sestřelil..ááá náhoda,tak znova...a byla dole zase 8)
Je fakt,že dot na tu dálku prakticky překryl celou krabku,ale na to že s pistolí začínám a tohle je nejspíš moje maximum,jsem mega rád...že nejsu zase až takový lempl a ašíbka byla v technice..
V sedm jsem to zabalil a jel ještě sepsat tenhle elaborát..
Myslím,že Delta minidot vůbec není špatný kolimátor...teda pokud funguje tak jak má.Ono kolečko se stupnicí jsem na nastřelení nepotřeboval vůbec.Jediný co si člověk musí hlídat je,aby měl červený bod uprostřed skla...pak se s nim dá střílet opravdu přesně...tím myslím plinkat,ne terčovku na 20metrů :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od mojedx » 08 říj 2013 23:40

... já bych tu trpělivost ztratil už po první padesátce, asi by mi ho pak ani nevzali na záruční opravu :D Pokud mu nic není, tak do 10-20 ran už musí lítat na střed. Nejvíc mě dokáža naštvat diabolka co cca jednou z 10 případů kousek uhne a když se sejdou 2 takové brzo po sobě - ty úlety totiž bývají zhruba stejným směrem, tak to mě pěkně splete. Ale diabolky nevážím, ani série nevybírám.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od greywolf » 09 říj 2013 11:47

mojedx:Právě zkušenost s tím nefunkčním kolikem,mě donutila střílet série po 5ti ranách,abych si nesplet stržení a nevrtěl šroubkama zbůhdarma...Taky mě předtím ulítly třeba dvě diabolky na stejný místo a už jsem šteloval :lol: ...No,konec dobrý...všechno dobré :wink:

edit:Chuť rozšlápnout ho,nebo sním praštit o zeď jsem měl nejednou...to mi věř :x
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od palong74 » 01 pro 2013 19:41

nema nekdo tady tento koliminator http://www.mellivora.cz/index.php?kateg ... utter&on=5 a co me zajima jaky je v tech dvou rozdil krome ceny.nevim co znamena to AUTO.ze by auto v cene? :lol:
a treba porovnani s Deltou mini
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od reaktor » 01 pro 2013 20:03

Je to tam napsany, oba maji automatickou úpravu jasu dle okolních podminek, ale ten co má v popisu "auto" , tak se automaticky zapne po sundáni krytky.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od palong74 » 01 pro 2013 20:08

aha.ted se divam jeste na deltu mini dot a ten je jeste o 1cm mensi.tak nevim.nevis co je ten Sutter za vyrobce?
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od reaktor » 01 pro 2013 20:27

Osobně nemám zkušenost, ale jsou to němci a ti snad ještě mají svědomí tak by to mohlo něco vydržet.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od zdendaxxl » 01 pro 2013 20:28

Píšou že němec, takže asi stejně číňan :lol:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od 4mike » 02 pro 2013 11:53

to je asi natolik německý jako zbytek sortimentu :lol:
http://www.sutter-gmbh.de/reddots/
krom toho je mají v NDR levnější a dokonce plněný dusíkem :lol: :lol: :lol:
http://www.sutter-gmbh.de/Optics/RedDot ... :2517.html
http://www.sutter-gmbh.de/Optics/RedDot ... :2518.html
Odpovědět