Vyber dlouhe vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Cosmogagy
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2013 23:44

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Cosmogagy » 20 čer 2013 22:24

Lori díky, vím že to myslíš dobře, ale uvedu tedy několik argumentů svých, proč bych se staré Slávii raději vyhnul.

Podle mně je to sázka do loterie. Tady z okolí vím jak ty garážový kusy vypadají, a těm bych se opravdu rád vyhnul. Na inzerát si myslím že kvalitního kusu se moc lidi zbavovat nebudou, a i kdyby, tak to z inzerátu nemám šanci poznat a kdoví co by mi pak poštou přišlo... A kdyby to bylo špatný, opravdu se mi s tím nechce zabývat, řešit to, případně to repasovat.. Chci teď jen střílet, na nějaký repase a takový věci mám čas později, jestli mně to chytí.
Další věc je že s šínou se jich zase tak moc opravdu nevidí, a já bych to rád zkusil s puškohledem. Shánět někde puškaře, posílat mu to a čekat než to příjde zpátky.. upřímně, nechce se mi do toho.

A ohledně přesnosti - počítám že mi bude nějakou dobu trvat než se naučím střílet natolik, abych byl přesnější já než Magtech, Crosman, Norconia a podobné pušky. A taky počítám s tím že za rok za dva to půjde pryč.

Možná dělám chybu, ale rozhodl jsem se tak. Ale i tak moc děkuju za názor, vážím si každé reakce.


Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od zdendaxxl » 20 čer 2013 22:34

Chybu neudělals,Magtech je na začatek v poho.Já sem s ním začínal a proto ho pořád mám,spíše z nostalgie :wink:...jen se mi tu na něj práší,ale za týden v Lipové dostane příležitost 8)
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
311deadman
Příspěvky: 41
Registrován: 02 črc 2012 20:53

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od 311deadman » 21 čer 2013 10:53

Cosmogagy píše: Chci si spíš na tom jen osahat vduchovkovou střelbu, naučit se trochu tu zbraň ovládat, zjistit jestli mně to bude držet dál, a pak se uvidí jestli pořídím něco dražšího, lepšího a přesnějšího..

Jasně že ze vzduchovky jsem už střílel a bavilo mně to, ale bylo to takové to zastřílení si jednou za čtvrt roku dvacet-třicet nábojů přes dvůr u známého na kolíčky na prádlo, víčka od zavařovaček a podobné "terče".. Třeba mně to bude bavit i vě větším objemu, předpoklad na to tu je :)
Zdar, hele pokud chceš, aby tě to začalo bavit, tak nekupuj nic hned. Doporučuju si tu pročíst témata a pak podle toho vybrat osvědčenou kvalitu(mám na mysli hw, AA a další...). Ono totiž, když si pořídíš krám, tak tě to střílení prostě nikdy bavit nezačne, spíš naopak.

Já uvažoval úplně stejně a začal si myslet na slávii. To bylo někdy vloni v dubnu. No a po pročtení tématu o 634 a pár zkušenostech z CZUB v Praze, jsem si řekl, že tahle firma tedy ode mě neuvidí ani halíř. No a nakonec jsem to vzdal hoodně pošetřil ze studentského platu :D a hw97čka je už doma. No a světe div se ačkoliv nejsem žádný čarostřelec ono to střílí a trefuje a fakt mě to začíná bavit.
Ale je to na každému na zvážení jakou cestou pújde.
pidapida
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2013 11:14

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od pidapida » 05 črc 2013 11:22

Zdravím, prosím o radu. Chci nějakou vzduchovku, pístovou, samozřejmě pokud možno co nejpřesnější, nejspolehlivější a nejsilnější :lol: Koukal jsem, že je tu doporučována HW97k - jenže nemá klasická pevná mířidla a já nechci vzduchovku jen s puškohledem. Takže prosím, navrhněte nějakou alternativu (cena plus mínus 10t, ale samozřejmě pokud bude důvod, tak si rád připlatím), díky.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od tomcat » 09 črc 2013 15:45

tak zober HW77
311deadman
Příspěvky: 41
Registrován: 02 črc 2012 20:53

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od 311deadman » 11 črc 2013 23:23

Na podobný dotaz mi kubajzz napsal zhruba něco takovéhleho: Hele nechceš to ještě zvážit? 77čka je supr, ale jak na ni jednou dáš puškohled, tak už ho stejně nikdy nesundáš a muška pak vypadá hrozně blbě... :D :D :D

Jinak mě ber s rezervou :lol: ...
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od madbugie » 12 črc 2013 07:02

:D a prečo by...

to je proste pravda... vzduchovky tejto kategorie nie sú určené na strelbu na 10 m cez pevné mieridlá... to by bola nuda... a hocijaký puškohlad aj Delta 4x32AO MD je lepší ako pevné mieridlá, to je proste iný level... vlastne úplne iná liga... či ako by som to povedal...

pevné mieridlá sú určite dobrá vec ale to je tak na zvládnutie strelby, zžitie sa so zbraňou... čiže takých 500 - 1500 rán a potom hybááááj...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Kubin. » 12 črc 2013 14:22

Taky něco přidám...
Zhruba před půl rokem se kámoš rozhodoval úplně stejně...ale ve vzduchovkách byl prakticky úplný nováček. Chtěl něco co nebude úplně "Made in Germany Čína" ale na HW prostě neměl prachy. Takže jasná volba byla Slávka 634, ale zase chtěl co bude aspoň trochu jiný než tahle česká klasika.
Po Alexxxusově recenzi sáhnul po Xisicu B25 v 4,5 ráži, cena 3600,-, pevný mířidla v základu.
Kámoš se chtěl hlavně první naučit s tím střílet. Několikrát jsme jí byli provětrat a ono to héblo fakt docela solidně střílí, kvalita zpracování je dobrá, ale není to samo sebou HW ani AA. Řekněme velmi nepatrně horší než Slávka, jediný co trochu kazilo dojem je plastová pojistka a detaily na pevných mířidlech.
2 měsíce zpátky nasadil puškohled a ta vzduchárna fakt trefuje.
Tento týden sem tuhle flintu kupoval pro tchánovo souseda a k tomu sháněl puškohled. Pokud má někdo limit do 5 litrů včetně kukátka může podle mě nad touhle flintou v klidu uvažovat, rozhodně neudělá Xisico špatnou službu.
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
mažki
Příspěvky: 108
Registrován: 06 lis 2011 19:00

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od mažki » 12 črc 2013 14:33

Tato je tiez xisico len sa predava pod inym nazvom ktory sa lepsie pocuva :) ,podla mna je to upgradovana hammerli a cena podobna slavie k tomu pevna hlaven mozno tiez jedna do poctu k tym lacnejsim pre zacinajucich strelcov ktorych 10rocia ten isty vzhlad slavie odradza.
http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... ts_id=1167
Ked uz sme pri cinskych vzduchovkach mozno konecne konkurencia pre QB
http://www.xisicousa.com/xs60c.html
http://www.network54.com/Forum/79537/th ... rex-RWS%29
Gamo hunter DX -Nikko Stirling 6x40AO mounmaster
Crosman Benjamin trail nitro piston 2.
Beretta APX 4,5mm
kirk
Příspěvky: 82
Registrován: 25 říj 2011 17:39

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od kirk » 13 črc 2013 17:17

311deadman píše:Na podobný dotaz mi kubajzz napsal zhruba něco takovéhleho: Hele nechceš to ještě zvážit? 77čka je supr, ale jak na ni jednou dáš puškohled, tak už ho stejně nikdy nesundáš a muška pak vypadá hrozně blbě... :D :D :D

Jinak mě ber s rezervou :lol: ...
Pidapida, 77čka je naozaj super, mal som na nej aj kuker, ale po pol roku som ho bezbolestne zhodil (prehodil na AA :wink: ) a strieľam teraz opäť cez mieridlá - prečo len na 10 metrov? Dávam si terč (14x14 cm) aj na 50 metrov... Táto puška s dobrým strelivom to bez problémov zvládnu.
HW 50S (7,5 J)
Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Zbek » 13 črc 2013 21:06

tohle je hezký http://www.xisicousa.com/xs60c.html

kdepak se to prodavá a za kolik?
low end PCA, PCP, Pružina
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od PEPAN » 14 črc 2013 01:16

kirk: moje řeč, hodně lidí si myslí že puška je s puškohledem přesnější, ale tak to není. Střílet přez pevný je jen o dost těžší ale o to zajímavější.
Podle mě je škoda kupovat dobrou pušku bez mouchy když je ta možnost
Nejde!Prostě NNe
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od S634 » 14 črc 2013 22:53

Někdo přes mířidla třeba nemůže střílet (třeba já) - nevidím hledí, resp. je z něj takový flek, že není poznat kde má výřez. A to už nemluvím o tom, že stejně tak nevidím i to nač střílím. Prostě mám určitou vzdálenost, kterou s brýlema i bez brýlí vidím jenom rozmazaně a zrovna v ní je hledí.

Někdo mi doporučoval dioptr, ale tak nějak jsem si zvykl na mildoty puškohledu, i to měření vzdálenosti už jde u 10x44 (u zoomovacího 6-24x na největší zvětšení to jde ještě líp).

Puškohled s hodně velkým zvětšením je vstoje s oporou ze začátku kontraproduktivní - při menším zvětšení se docílí lepších výsledků. Ale po vystřílení tisícovky na tom velkém zvětšení se to zlepší.

Přes mířidla ale můžu střílet jen u pistole, nejde mi to ale při špatném světle, ani bílé tečky moc nepomáhají (trochu ale pomůžou, když jsou vidět). Tady pomůže kolimátor bez automatické regulace jasu (která ho v šeru právě vypne).
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Peter 72 » 29 črc 2013 13:18

Kto sa ešte nerozhodol mám dobrý typ http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... ts_id=1191 :D
Uživatelský avatar
Žulda
Příspěvky: 20
Registrován: 13 kvě 2013 18:41

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Žulda » 04 zář 2013 17:41

Ahoj, nevybírá někdo zrovna vzduchovku cca do 5000, lámací, 4.5 mm? Nějak se nemůžu rozhodnout. Líbí se mi Webley Value Max, Hatsan 125, Xisico B25 nebo Hammerli Hunter Force 750 combo. Všechno to vychází kolem 3800,- Rád bych někdy přijel na lov krys ;-)
Flobert Alfa 620; Crosman 1377; ...
Odpovědět