Vyber dlouhe vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Queeg 512 » 15 čer 2013 18:25

mates444 píše:No i kdyby se ti podařila koupit větrovka třeba za deset, tak s flaškou, plnící hadicí a puškohledem seš na dvaceti a to se držím hodně při zemi... Leda z druhé ruky.
Ještě je tu možnost Benjamin Discovery za 6300 a Hill MK3 s filtrem za 5990. Momentálně je příhodné období, kdy jde tato flinta sehnat s 26" laufem a adaptérem na 1/2 UNF závit. K té Hillce je teda ještě třeba koncovka za daších 600 , takže komplet 12900.


Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od mates444 » 15 čer 2013 20:15

Jo to by šlo, ale já osobně než Discovery, bych vzal to HWčko.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od jama » 15 čer 2013 23:18

To asi vyjde levněji Delta 4x32AO to je svou cenu solidní puškohled.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od PEPAN » 15 čer 2013 23:35

mates444 píše:Jo to by šlo, ale já osobně než Discovery, bych vzal to HWčko.
jen taková maličkost, HW co já vim tak nejde vybít, to může být pro lov někdy dost zásadní význam. proti discovery bude hlavně ta závislost na vzduchu a asi hrozná spoušť, jinak za mě jasný favorit
Nejde!Prostě NNe
Cosmogagy
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2013 23:44

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Cosmogagy » 18 čer 2013 21:14

Ahoj všichni, vím že můj dotaz bude asi otravný ale potřebuju poradit.
Vybírám své první zbraně. Chci jednu krátkou na CO2 (tam jsem již rozhodlý revolver Crosman 3576W) a jednu dlouho lámací vzduchovku. Jelikož si to prvně chci spíše vyzkoušet, ohmatat a tak, chci investovat co nejméně peněz, ale zase ne až tak aby se s tím nedalo střílet (něco jsem tady četl o ultralevných nabídkách z polska na Aukru apod).

Docela se mi zamlouvá zde nedávno probíraný Crosman Copperhead za bratru dva Palacké od Colosus.cz, případně o nějakou tu stovku draší Norconia QB78 Deluxe tady z Gunshopu.. oboje ráže 4,5mm. Ke vzduchovce bych rád i levný puškohled (cena max asi tohohle: http://www.gunshop.cz/cs/2255-umarex-pu ... ex-3-7x20/ ). Ideální by bylo vejít se do 2500kč i s puškohledem, což u Norconie asi neklapne, ale pokud ne v něčem výrazně lepší, zauvažuju...

Případně zkuste doporučit něco jiného, nebo nabídnout "jetou". Hlavně mně prosím nepřesvědčujte že mám investovat víc.. chci si jen vyzkoušet jak střelbu do terče tak plinking, zajít vystřílet pár desítek nábojů denně o víkendech, a až zjistím jestli mně víc baví to a nebo to, jestli mi to jde nebo ne, tak se teprve rozhodnu jestli koupím něco lepšího a dražšího.

Díky, Jirka
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od zdendaxxl » 19 čer 2013 11:46

Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Lori75 » 19 čer 2013 11:53

Ten puškohlad nakoniec ti predraží celú zotavu, lebo na pružinovke mu nepredvýdam dlhú budúcnosť.
Skúsil by som rozhodiť info v rodine či v lokálnej krčme, či niekdo nepredáva v rohu stojacu Slávku, tak do 1000,. Zbytok peňazí by som investoval do osvedčenej optiky z bazaru 4X32najlepšie s monážom(daj pozor či 11, alebo 13/14mm).
Slávka je dostupne a pomerne lahko vytunitelná na vyšší úroveň lámačiek, za málú investíciu.
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od zdendaxxl » 19 čer 2013 12:21

No takhle to bude mít nové se zárukou a do těch 2,5k se taky vejde,jen to nastřelí a má hotovo,dlouho u tohoto nejspíš asi nezůstane.Paralaxa na optice je u vzduchovky téměř nezbytnost. :wink: .....na začátek,idealní,zvláště pokud nechce investovat více. :wink: http://forum.gunshop.cz/magtech-750-vs- ... 20030.html
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Lori75 » 19 čer 2013 13:24

Čo sa týka záruky na optiku súhlasím. Cenu novej NS 4X32 som nepozeral, keď som reagoval tvoja správa bola akurát zverejnená...
Či pri strelbe zostane ťažko povedať, píše že si vyberáva svoje prvé zbrane, a Slávka do domáceho arzenálu rozhodne patrí v kategórií pružinoviek, ale magtechu by som sa kludným svedomím zbavyl po pár tisíc diabolkách, nakolko je nepresnejšia(ako píšeš v porovnávacom vlákne). Slušnú 631 zo začiatku samozrejme tuniť ani nemusí, ale do budúcna ten možnosť tu je. Pri vybere staršiej Slávky, pokial hlaveň je v poriadku(hrdza, krivosť...) o záruku by som sa nebál. Jedine ten montáž :|
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od zdendaxxl » 19 čer 2013 15:15

Víš Lori,ja už jsem těch slávek do 1000,- pár viděl(kámoš je sbírá) a s klidným svědomím můžu říci,že není o co stát,ve většině případů jsou zralé na komplet repas.Pokud někdo má dobrou slávku,tak se ji buď nezbavuje a když už,tak né za litr,to mi můžeš věřit,ale to rozhodnutí je samozřejmě na něm. :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Cosmogagy
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2013 23:44

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Cosmogagy » 19 čer 2013 22:04

Díky všem za reakce.

Starou Slávii rozhodně nechci, radši bych něco novýho co si ohmatám sám.. Většina těch Slávií co tady maj kdejací známí tak jsou fakt tak akorát vhodné na repasi, lištu na optiku nemá žádná.... Takže fakt chci nějakou novotinu. Nemusí to být nějak ultrapřesný (ale zase aby to na 20m nelítalo v půlmetrovým kruhu), ani to nemusí vydržet roky. Chci si spíš na tom jen osahat vduchovkovou střelbu, naučit se trochu tu zbraň ovládat, zjistit jestli mně to bude držet dál, a pak se uvidí jestli pořídím něco dražšího, lepšího a přesnějšího..

Jasně že ze vzduchovky jsem už střílel a bavilo mně to, ale bylo to takové to zastřílení si jednou za čtvrt roku dvacet-třicet nábojů přes dvůr u známého na kolíčky na prádlo, víčka od zavařovaček a podobné "terče".. Třeba mně to bude bavit i vě větším objemu, předpoklad na to tu je :)

Ten Magtech se mi docela zamlouvá - nevíte kde bych se dočetl něco víc?? Rozměry, třeba i recenze? Moc se mi toho nedaří najít. Lištu na optiku to má 11mm??
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od zdendaxxl » 19 čer 2013 22:39

http://www.strelec-libis.cz/?p=448 ale jestli ti mohu doporučit,kup ve dřevě a černou..... :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od PEPAN » 19 čer 2013 22:40

repase slávie znamená většinou těsnění +pružina celkem do 100kč kosmetický nedostatky není třeba řešit, a s šínou je jich taky spousta, sice 13mm, ale z mých zkušeností je mnohem použitelnější než 11mm na ročnících 20xx
pokud přecejen něco jinýho, je asi nejlepší hlídat bazar a vzít co se ti líbí(vyhnout se germany style,made for czech republic apod.) má to tu výhodu že to jde aspoň prodat s malou ztrátou a dá se toho vyzkoušet třeba víc
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Trojan » 19 čer 2013 23:40

Šínu ti udělá puškař dle tvých požadavků a většinou za to moc nechtějí...
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Lori75 » 20 čer 2013 16:08

"Starou Slávii rozhodně nechci, radši bych něco novýho..."
Túto chybu zo začiatku snáď opakuje každý, a kupujú krásné nové Gamá a podobne...
Podla mňa ako protiargument: PRESNOSŤ! - je sepriestrelný. Ale k poznaniu často vedie klukatá, a stým aj finančne náročnejšia cesta. Kupovať lacné veci je drahý špás.
Trocha povrchovej hrdze, a obitá pažba nevadí, aspôň človek začne sa oňu starať, a vypestuje vzťah k flinte. + dá sa tu prečítať pár stránok o slávke...

Je pomerne lacná, kvalitné materiáli solídné spracovanie bez plastových habaďúr, geniálne jednoduchá spúčť(sícce trošku tvrdá, ale dá sa zvyknúť). Je osvedčená!
Medzi pružinovkami od 1 do 10 Slávke(bez zásahu) dávam 7 bodov :lol:

Edit: K tej predošlej debate do 15 tisíc, bral by som tú HW97 špičku v kategórií(10bodov), máš pokoj, nie je čo dalej velmi riešiť, v podvedomí nepracovala by myšlienka o lepšiej flinte, klud na srdci. Hodnotu zachová, ale pochybujem žeby ma sňou prestala bavyť strelba.
Odpovědět