Vyber dlouhe 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od Milan Praha » 03 led 2014 10:40

Zdravím,

dlouhou dobu pročítám, vybírám a definitivně jsem zjistil že se asi sám nedokáži rozhodnout,
proto se obracím s žádostí o radu k Vám zkušenějším. Doteď jsem střílel pouze velkorážnou pistoli
a celkem mne to bavilo docela dlouho, i jsem nějakým omylem něco v klubovce vyhrál, ale v současnosti
uz finančně 9 ku prostě neutáhnu. Ono když člověk dá 150r.+ (a to se musí krotit) za návštěvu i při ceně 4kc/ks je prostě moc.
Navíc sem si nedávno vyzkoušel právě savage s optikou a na těch 50m to byla prostě radost a ono
75r. bohatě stačí a člověk má dost když si s každou hraje.

A proto jsem se právě rozhodl vybrat nějakou dlouhou zbraň a dovybavit jí optikou.
Po dlouhém pročítání mi vyšly dvě varianty.

7,62x39 (3,5 kč nemá konkurenci) a nebo 22LR (klasika 1-2 Kč, bohatě mi stačí i SB za 1,5 cca)

taková moje bilance :
858
+ cena pořizovací (cca 4500)
+ rozšířenost a dostupné modifikace
+ má i potencionální obranný účinek
+ snadnější montáž optiky než u SKS
- dost jí začínají omezovat a v Praze se střílet už nedá nikde
- chce poladit spoušť
- přesnost (cca asi jako SKS)
- dražší optika

SKS
+ cena (4500 - 3500)
+ je stále ještě i v Praze tolerována
- chce poladit spoušť
- nutnost páskovat, ale na to si člověk zvykne
- horší montáž optiky
- přesnost (cca asi jako 858)
- dražší optika

Savage
+ přesnost (s mýma levýma rukama jsem dal na 50m i 1,5cm soustřel 5 ti ran)
+ snadnost montáže optiky a prakticky libovolná instalovatelná
+ cena munice
- cena (8000+)
- obranná funkce ryze teoretická

a stále o tom uvažuji ... vzhledově asi nejhezčí pro mne Savage, u SKS by nebyl problém si upravit pažbu, dobrousit a namořit ... u 58 leda tak zbrousit, vytmelit a nastříkat na černo

omlouvám se jestli tento příspěvek Vám třeba přijde hloupý, ale sám se rozhodnout asi nedokáži a koupě
2 - není finančně možná :)


Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od smates » 03 led 2014 13:39

Ja jsem za 22lr je s tim nejvetsi sranda a nemusi te trapit kolik toho vystrilis.
Něco málo mám :-)
Uživatelský avatar
Prim
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2011 15:32

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od Prim » 03 led 2014 14:10

Ja to teda vyresil tim, ze mam jak 58ku, tak malorazku :D ale na Tvem miste bych bral malorajdu. Je s tim fakt zabava, rana nestoji skoro nic... A kdyby jsi vylozene koukal na penize, tak stara 456 udela taky velmi dobrou sluzbu - sehnal jsem ji za malo, k tomu aeron pazba... A jsi s trochou stesti na polovine toho, co stoji ta nova divoska.

Mimochodem dva dotazy - urcite je montaz optiky na 58ku jednoduzsi, nez na SKS? Mel jsem za to, ze je situace srovnatelna, u SKS dokonce mozna jednoduzsi - nabizi se jen rakvicka na kryt zaveru, pricemz vychazi cenove lepe.
A druha vec - nekde v Praze toleruji SKS a neberou na strelnici 58ku? Vzdyt je to stejnej naboj, dokonce ma SKS o neco delsi hlaven, takze by teoreticky mohla mit vyssi rychlost, nebo ne?
Quis vellet pacem, preparat bellum
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od Milan Praha » 03 led 2014 15:07

diky za odpovedi.O zkm jsem take uvazoval, ale protoze s dlouhejma nemam zkusenosti tak bych radeji novou. sks ko toleruji na kapslovne.s kosama tam totiz chodili macove hrajici si na ramba solici jeden zasobnik za druhym
Uživatelský avatar
Prim
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2011 15:32

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od Prim » 03 led 2014 15:25

Aha, to jsem netusil, protoze ani s mosinem jsem na Kapslovne nemel problem :)

ZKM je vcelku nesmrtelne, ale je to o vkusu. Kdybys mel chut omrknout, v Praze jsem skoro denne a muzem se domluvit, ze ji nekam pujdu provetrat.
Quis vellet pacem, preparat bellum
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od Milan Praha » 03 led 2014 15:53

Díky moc za nabídku, určitě jí využiju.

Ono ty kosy na kapslovně zakázaly nedávno, protože tam chodili lidi co jim pravidelně přestřelovali lana :(.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od kentan » 03 led 2014 17:00

a co samozabíjecí malorážku, jako je třeba tohle:
http://www.*****-lov.com/m8-pouzite-zbr ... 99m1-22lr/
http://www.*****-lov.com/m8-pouzite-zbr ... on-66-22l/
U Brymů maj taky na výběr (CZ 511 , Ruger 10/22 22 LR+3-9x40, Remington 552 S. 22LR+opt,..), ale nejde sem dát odkaz přímo na stránku s kvérem....
tím si zastřílíš všude.
Naposledy upravil(a) kentan dne 03 led 2014 17:08, celkem upraveno 1 x.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od Milan Praha » 03 led 2014 17:04

Upřímně samonabíjecím nevěřím, navíc mám rád mechaniku a nutný pohyb rukou při nabíjení mám rád,
alespoň tak mám pocit že si další ránu "zasloužím" a zase je to spolehlivější ... alespoň můj pocit.

Navíc ta savage se mi i dost líbí vzhledově + je na ní možná snadno rovnou montáž optiky ...

Ale klidně doporučujte i jiné, díky moc za všechny odpovědi.
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od tslaby » 03 led 2014 17:57

No pokud to vezmu z mého také téměř začátečnického hlediska, tak jsem také naprosto bez zkušeností koupil komisní ZKM 456 a už vím že jsem udělal dobře. Tyto zbraně jsou myslím při normálním zacházení téměř nesmrtelné díky velkému předimenzování snad všeho. Pokud by ti nevadila jednoranka, myslím že ti velkou radost udělá i nějaká starší "rusanda". To jsou také dobré malorážky s dobrou cenou. Pokud chceš malorážku, i když se bojíš použitých tak u těchto modelů asi chybu neuděláš.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od PEPAN » 03 led 2014 19:52

Tohle bych jednoznačně řešil koupí staré dobré ZKM456 a k tomu 858/SKS dle gusta, nevim proč dělat kompromisy když obě jsou za cenu jedné savage. požadovaný soustřel 15mm určitě splní
požadavek na novou zbraň je u malorážek nešťastný, máme mraky kvalitních zbraní za směšné ceny kterým se nová produkce těžko vyrovnává, vrchol zvěrstva jsou pak různé norinca(kopie ZKM :roll: )
protože jsem dlouho řešil jakou lepší malorážku rozhodl jsem se pro přímotažný závěr, bohužel bazarová sehnat nelze http://cidpraha.inshop.cz/zbrane/dlouhe ... ?ItemIdx=0 nelituju, koupil bych znova.

a znova bych koupil i svoji CZHermex(sa58), 9z 10 vzduchovkářů se shoduje že je to zbraň úplně na H.. cosi s vertikálně létajícím kusem železa, moc špatná ráže apod. tak mě to baví :mrgreen:
Nejde!Prostě NNe
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od Milan Praha » 03 led 2014 20:04

já na ty zkm ka koukal, ale nikdy jsem nesehnal žádnou v pěkném stavu kolem 5000, nebo mi pod rukama utekla,

taky jsem uvažoval o SUHL 150, ale raději bych vícerannou ... narovinu taky sem uvažoval vzít malorážku + 858 ...
pokud byste někdo měli typ na dobré zkm tak klidně bych do něj šel, střílel jsem z 453 ky tuším a velmi jsem byl spokojen

do norinca bych nešel, od nich jsem měl rád 1911 ky jenom jako dobré základní železo pro úpravy
Uživatelský avatar
Prim
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2011 15:32

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od Prim » 03 led 2014 20:26

ZKM bych bral jen 456... tezka hlaven, s Aeron pazbou i super ergonomie. Jo a za 5000 mi prijde i docela draha, s trochou stesti musis sehnat levneji, tak 3500-4000 bych bral za fer cenu, niz uz super kup. Draz leda prepazbenou a nastrojenou s optikou...
Quis vellet pacem, preparat bellum
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od PEPAN » 03 led 2014 22:23

snad to není ta samá :)http://forum.gunshop.cz/p-malora-ka-suh ... 22005.html
i když jsem zastáncem zásobníků tak jednoranka je mnohdy pohodlnější- nemůže tě rozhodit prázdný zásobník.
kluk co ji prodává tam zásobník umí nabastlit pokud neblafoval ale asi to není sranda
Nejde!Prostě NNe
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Výběr dlouhé 858 vs SKS vs Savage FV-SR

Příspěvek od Milan Praha » 03 led 2014 22:30

mno uvažuju do ní jít ... 6000 + optika ...

ale ani tohle nevypadá špatně
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/67 ... m-4-16x42/
s optikou za 12 000
Odpovědět