Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 11 pro 2016 08:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr dalekohledu
PříspěvekNapsal: 01 lis 2015 17:22 

Já mám tento http://www.fomei.com/produkty-10x42-dcf ... ail-219916 sehnal jsem ho v akci za 4200 má ED skla, sice má malou hloubku ostrosti musí se doostrovat ale kreslí pěkně, mám ještě Fomei 10x42 bez ED ten je o třídu horší.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2015 23:26 

Pokud byste se někdo chtěl plácnout přes kapsu, můžu doporučit Vanguard Endeavor ED II.

http://www.allbinos.com/278-binoculars_ ... _8x42.html
http://www.allbinos.com/index.php?test= ... test_l=279

Mám 8x42. Ty strašidelný vinětace, co uvádí v testu na allbinos jsem si teda nevšiml, buď se dívám špatně nebo asi chyba měření, ale já ty výstupní pupily prostě mám kulatý.
Samozřejmě není bez chyb, např. hvězdy nejsou úplný tečky, silný světla v noci působí difrakční paprsky, má "jen" stříbrnou, a ne dielektrickou odrazivou plochu na hranolu, ale má spoustu dobrých vlastností kterýma se blíží dospělým dalekohledům zvučnějších značek.
Obraz je skutečně ostrý až na hranu (má okuláry s vyrovnávačem pole), ostří už od 1.8 metru, má tělo z hořčíkové slitiny, je vodotěsný a plněný dusíkem, má japonský sklo Hoya, nízkou chromatickou vadu, super rozlišení detailů, doživotní záruku ... a štítek Made in China, díky čemuž, a těm pár nedostatkům, se dá pořídit kolem 12K (když přišly na trh koupil jsem ho za 10), narozdíl od těch různých Nikonů EDG, Zeissů Victory a Swarovski Swarovisionů, které jsou sice vyráběny na lepších místech a jsou prakticky bez nedostatků, ale s cenami začínajícími na 60 tácech.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2015 20:30 

Má prosím vás někdo ten optisan litec R 10x50 jak je to s těmi skly někde píšou BK 4 někde BK 7 co je pravda? uvažuji že už bych nějaký dalekohled pořídil ale fakt nevím jaký?chtěl bych se udržet v této cenové relaci!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina