vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 zář 2005 16:10

Marcus píše:na inter cem??? :D
:)


Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 21 zář 2005 21:51

ja par odkazu nasel ale mozna vi nekdo vic a treba ma i nejake osobnejsi zkusenosti.......ponevadc ja jich moc nemam........ :lol:
PSVSAS

Příspěvek od PSVSAS » 23 zář 2005 14:17

Já mám větší či menší zkušenost s většinou terčových zbraní sovětské provenience (Ural, Zenit), s některými českými (ZKM 456) i s pár západními (Hammerli 208, Anshutz Match 54), takže jestli mohu být nápomocen, ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím 8) .
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 23 zář 2005 17:51

no takjelikoz bychm el byt v nejblizsi dobe prijat do klubu tak bych chtel nejakou pokud mozno levnejsi...sice bych chtel na nejake zavody ale pochybuju jestli na o moje kvalita staci...takze to shrnu-neco levnejsiho,jaks taks presneho a ne jednoranku ktera z tech jmenovamych by se hodila??? diky za odpoved :)
Návštěvník

Nestačí

Příspěvek od Návštěvník » 23 zář 2005 17:58

Když pochybuješ, tak nestačí.
Určitě ne.
Před 3 lety bys s nástřelem normálního člověka byl v polovině startovního pole.
Nevím jak jinde, ale v Branné jsou nástřely blížící se absolutnímu často normou. Na prvních třech místech :-) Všichni ostatní účastníci jsou jen do počtu.
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 23 zář 2005 18:22

pockej a jak teda poznam jak teda vlastne strilim??
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 23 zář 2005 19:01

Marcus píše:pockej a jak teda poznam jak teda vlastne strilim??
Když dáš 100b. ze 100 možných tak střílíš dobře :lol:
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 23 zář 2005 19:34

fajn tak ja neco hodima na terc ze 10 cisel.... :lol:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 23 zář 2005 19:40

Samo zalezi - jakou soutez by si chtel strilet .. neni problem si potom, az budes vedet, najit pravidla a nejake vysledky .. dle pravidel si to zkusis a hned priblizne vis, jak na tom jsi .. ale pozor, trenink neni zavod .. pocitej s tim, ze to, co nastrilis v klidu, na zavode nezopakujes :wink:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 24 zář 2005 12:59

Marcus píše:fajn tak ja neco hodima na terc ze 10 cisel.... :lol:
hele Marcusi videl jsi tento inzerat? http://bazar.gunshop.cz/inzerat.php?id=4983 .. co Ty na to?
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 24 zář 2005 14:21

jo jo videl a vypada docela pekne ale jaka ma ta puska vlastnosti?? ja jen vim ze s podobnou strilem muj otec ve svazarmu na 100 metru a rikal ze to bylo hodne presne...
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 24 zář 2005 15:40

Velmi presna, vyberova hlaven (Aeron prepazboval pouze ty, ktere mely nejlepsi nastrely) stavitelna licnice i botka, tezka pazba i hlaven .. neni vybirava na strelivo. Rybina pro optiku.

Standartne ma podavac na jeden naboj. Pokud by si chtel opakovacku, lze tam dat zasobnik na 5, ale je potreba pro jeho vytahovani udelat zespod pazby otvor. Mylsim ze je to presne to, co hledas ..? :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 zář 2005 16:12

Sidewinder píše:Velmi presna, vyberova hlaven (Aeron prepazboval pouze ty, ktere mely nejlepsi nastrely) stavitelna licnice i botka, tezka pazba i hlaven .. neni vybirava na strelivo. Rybina pro optiku.

Standartne ma podavac na jeden naboj. Pokud by si chtel opakovacku, lze tam dat zasobnik na 5, ale je potreba pro jeho vytahovani udelat zespod pazby otvor. Mylsim ze je to presne to, co hledas ..? :wink:
Jenomze jemu jeste nebylo ani patnact ;-) Musi si chlapec pockat.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 24 zář 2005 17:16

Andy píše:
Sidewinder píše:Velmi presna, vyberova hlaven (Aeron prepazboval pouze ty, ktere mely nejlepsi nastrely) stavitelna licnice i botka, tezka pazba i hlaven .. neni vybirava na strelivo. Rybina pro optiku.

Standartne ma podavac na jeden naboj. Pokud by si chtel opakovacku, lze tam dat zasobnik na 5, ale je potreba pro jeho vytahovani udelat zespod pazby otvor. Mylsim ze je to presne to, co hledas ..? :wink:
Jenomze jemu jeste nebylo ani patnact ;-) Musi si chlapec pockat.
Aha to mi uniklo :) tak to je smolik ..
PSVSAS

Příspěvek od PSVSAS » 24 zář 2005 22:58

Marcus píše:no takjelikoz bychm el byt v nejblizsi dobe prijat do klubu tak bych chtel nejakou pokud mozno levnejsi...sice bych chtel na nejake zavody ale pochybuju jestli na o moje kvalita staci...takze to shrnu-neco levnejsiho,jaks taks presneho a ne jednoranku ktera z tech jmenovamych by se hodila??? diky za odpoved :)
Levná a jakž takž přesná je z těch ruských každá (jestli jsi takový střelec, že svými výkony překonáš možnosti SM-2 nebo Uralky, tak jsi zralý na olympiádu), pokud koupíš bazarovou (a to koupíš určitě, protože nová se už koupit nedá). Otázka spíš je, jestli takovou pušku někdo prodá (protože náhradou za ni by si musel koupit buď jinou ruskou, což je poněkud nekonvenční postup, nebo Anshütz za cca 80 000 Kč). Jinak ta mnohokrát zmiňovaná ZKM 456 není typická terčovnice (má sice těžkou hlaveň, ale neregulovatelnou spoušť, alespoň já jsem se s takovým modelem nesetkal). Nesmíš taky zapomínat, že na závodech StM (což je nejstřílenější závod vůbec) si s víceranovou opakovačkou neškrtneš, protože se prostě střílí jednorankou (a já sám na sobě pozoruju, že to prospívá přesnosti střelby, jak v pistoli, tak v pušce). Můžeš s ní pochopitelně trénovat jako s opakovačkou, ale trénovat bys měl s tím, s čím budeš pak závodit (u pušky fakt záleží na každém detailu). Malorážkou na 100 m, to už je trochu extrém, tak se střlí pokud vím jen benchrest (a na ten ti standardní malorážka bez úprav nestačí). Nemám představu, jak by vypadal soustřel z průměrné malorážky na 100 m, zkoušel jsem všecno jen na 50 m (a puška byla vždycky lepší než já). Rozhodování o zbrani je pochopitelně úzce souvislé s tím, co chceš střílet, takže si napřed musíš projít pravidla (nevím, na co se chystáš- standardka? libovolka?). A ještě jedna poznámka- jeden chlapík s libovolkou (tuším, že Feinwerkbau) nedávno dal 600 ze 600 možných. Toho pochopitelně nepřestřelíš, ale jakmile dáš tak 250 ze 300, tak už se s tím dá něco podnikat, ale tohle všechno ti tví trenéři vysvětlí líp než já.
Odpovědět