Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 17 led 2018 19:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2002 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 130, 131, 132, 133, 134
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: vse o malorazkach
PříspěvekNapsal: 05 led 2018 20:51 

Tohle jsem viděl u SB Club, nafukovalo se to revolverářům a pokaždé museli vytloukat všechny komory. Nakonec to měnili za standardky.

PříspěvekNapsal: 05 led 2018 21:36 

Náboje Rex jsou tímto známé,(možná bývají přestárlé), zkus jiné -nové střelivo...

u těch revolverů, nebylo to 22lr ve válci 22 WMR ?

@Albert, myslím, že problematika zbraní a nábojů 22 flobert tu roli hrát nebude, ale kdo ví, kdo ví

PříspěvekNapsal: 05 led 2018 22:27 

Myslím, že je to úplně stejný problém jako u těch floberťáků! Jen s tím rozdílem, že u plnotučných zbraní nejsou komory tak zmršené a převrtávané z nějaké zlomyslnosti (či blbosti?) na průměr 6mm. Patrně si výrobci nedovedou poradit se snížením výkonu flobertových pistolí na těch nesmyslných 7,5J. Pak to odfukuje komorou i dozadu...

Zkusil jsem ty nafukovací floberťáky vystřelit z komory o průměru odpovídajícím doporučení CIP "List of TDCC - Tab V - Rimfire cartridges - Crusher" ... http://www.cip-bobp.org/homologation/en ... _type_id=5

... A ejhle ono to šlo vytahovat celkem snadno! Když se nemá kam nafukovat, tak to jde!!

PříspěvekNapsal: 06 led 2018 12:57 

Ďakujem za rady
Najskôr som skúšal vyčistiť zbraň a všimol som si že je zanesená časť do ktorej sa uzamyká záver. Dôkladne som ju vyčistil v domnení že je problém v odomykaní. Keď som založil záver a spustil ho na prázdno bol znovu problém ho otvoriť. Takže mi bolo jasné že problém bude v naťahovaní bicej pružiny. Rozobral som záver a nešiel som príčinu. Na jednom mieste dochádzalo k silnému drhnutiu (vid. obrázok) Po doladení pilníkom, premazaní a zložení ide záver tak ako má. Ale nepodarilo sa mi prísť na dôvod tak náhlej závady.

Přílohy:
26648102_20025727.jpg
26648102_20025727.jpg [ 102.95 KiB | Zobrazeno 297 krát ]

PříspěvekNapsal: 06 led 2018 22:58 

Aha, takže problém byl v zadrhnutém mechanismu závěru. U nové malorážky či flobertky bych se nedivil, součástky závěru potřebují někdy trochu dopilovat, vyleštit třecí plochy a zaběhnout. Ale co ty vystřelené nábojnice, jdou vytahovat normálně? A nebo se také nafukují ??

PříspěvekNapsal: 07 led 2018 16:00 

Albert 22 píše:
Aha, takže problém byl v zadrhnutém mechanismu závěru. U nové malorážky či flobertky bych se nedivil, součástky závěru potřebují někdy trochu dopilovat, vyleštit třecí plochy a zaběhnout. Ale co ty vystřelené nábojnice, jdou vytahovat normálně? A nebo se také nafukují ??

To ma práve prekvapuje, pretože zbraň má za sebou už pár stoviek, možno aj tisícok rán.
Nábojnice sú v pohode, idú von bez problémov.

PříspěvekNapsal: 07 led 2018 16:23 

A nemůžou být na vině ty REXy? Díval ses na nábojnice? Pár jsem jich měl a trhala se jim dna. Nedokážu si moc představit, jak by to mohlo uškodit, ale třeba je tam nějaká možnost. Při výstřelu prskají dozadu. Měl jsem s tím "pěkný" zážitek ve winchestrovce, kdy mi to prsklo kolem kohoutu těsně nad oko.

skagerak píše:
u těch revolverů, nebylo to 22lr ve válci 22 WMR ?

Byly to tuším Holky, .22 LR

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2002 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 130, 131, 132, 133, 134

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina