vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Křapáček » 29 dub 2016 12:36

Pisi ti to podruhe a vic polopaticky to neumim. Pokud chces neco primo panu Krapackovi tak napis SZ a nemusis se tady verejne omlouvat za sve prohresky.


AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Milanx » 13 čer 2016 19:16

Zdravím, rád bych se zeptal zda někdo nemá zkušenosti s malorážkou Weirauch hw 660 match. Nikde jsem se o ní nic nedočetl, zajímala by mě úroveň její přesnosti, zda má nějaká slabá místa... Uvažuji o její koupi... Dík.
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
mmambo
Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2016 09:06

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mmambo » 06 črc 2016 09:42

Zdravím jako nový návštěvník. Hledal jsem ve fóru, bohužel jsem nic odpovídajícího svému dotazu nenašel, tak se dovoluji zeptat:

Máte někdo nějaké doporučení na střelivo do Thomson Classic 22? Zkoušel jsem speciál Winchester X super 36 grains, 1280 fps s poměděnými kulemi. Nicméně se každý zásobník jednou až dvakrát kouslo. Zajímavé je, že současně i akustický efekt se dost podstatně lišil - a to zřetelně ve dvou úrovních. Je pravda, že jsem zakoupil pušku v komisi v pohledově velmi dobrém stavu, ale málo čištěnou a hned jsem ji šel vyzkoušet - ze začátku to nešlo vůbec. Po prostříknutí se selhání výrazně snížilo, ale přesto bylo, ačkoli pocitově šel závěr výrazně lehce.

K účelu použití, které je jistě k doporučení třeba, uvádím, že pušku jsem koupil na zábavnou rychlostřelbu cca 25-50m, aby mne zaživa "nesežralo" finančně dnes již ne úplně levné 7,62x39 - kterým si pak vystřílím vždy jen dva zásobníky.

Díky předem za odpověď, případně doplním informace, bude-li třeba
- PA 580; 7,62×39; Doctor sight kolimátor; GunDocthor předpažbí a kryt závěru s vlastnoručním rychloupínáním a další Zendl, Expert, CAA, FAB & vlastní díly a vylepšení
- Thompson Center Classic 22; 22LR
- TAURUS 605, .357 Magnum, nerez
- CZ 75 B
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od sturmd1 » 16 srp 2016 13:59

Zdravím malorážkaře. Dostal jsem od kamaráda pušku Suhl 150 a potřeboval bych poradit, protože o malorážkách nevím nic. Mám problém, že tunel mušky nesedí pevně v rybině na hlavni. Podle obrázků co jsem našel na Internetu se zdá, že vše je originální, i šroubek tam pasuje, ale když ho dotáhnu, tak to stejně celé trochu kloktá. Nevite někdo, jestli tam má být ještě nějaká další součástka nebo jak je to myšleno? Ty drážky rybiny se sice směrem dozadu rozšiřují, ale žlábek na šroubek je jednom konkrétním místě kde to nesedí natěsno...
matej_s
Příspěvky: 3
Registrován: 15 čer 2011 20:41

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od matej_s » 22 zář 2016 23:14

Ahojte,
prosim o radu. Skusal som vyhladavanie ale ak zadam zkm 456 neviem zuzit výsledok. Potrebujem na harisky odstranit kovove putko na remen z pazby, ako sa to robi ? Tak aby tam ostal len ten kolik s otvorom. Mam ju v povodnej pazbe. Vidim tam nejaky kolicek ale zatial nejde von ale mozno treba riadne klepnut ? Dufam ze sa to nemusi rezat.
Vopred dakujem
lison
Příspěvky: 1
Registrován: 29 říj 2016 18:40

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od lison » 29 říj 2016 18:44

Zdravím,
já jsem to vyřešil tak, že jsem to očko na popruh roztáhl kleštěma na segrovky a ten malý čep jsem tam nechal.
Popř. vrácení očka zpět, to stačí zase zamáčknout.
RSA
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2015 12:40

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od RSA » 05 pro 2016 08:04

Dobrý den. Dokázal by mi někdo prosím poradit, jestli železo s tlustou halvní ZKM 456 pasuje i na ostatní pažby ZKM. Mám krásnou jednoranou verzi z Aeronu do které nechci zasahovat a rád bych v případě potřeby otloukal jinou a s tím i související zásobník. Do vlastní pažby si zatím netroufám.
AA s400F classic + SIH TAC 4-12x40
ZKM 456
VlaKal
Příspěvky: 43
Registrován: 22 dub 2014 16:18

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od VlaKal » 16 čer 2017 19:18

Ahoj. Renovuji starší malorážku SUHL 150 Standart.
Už mám načerněno, pažba zbroušena a napuštěna olejem.
Nechce se mi tam vracet dioptr, protože tam chci optiku.
Poraďte mi prosím, jak jednoduše a esteticky zakončit hlaveň, aby to vypadalo hezky. (teď jsou tam drážky po mušce).
Dík.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od harpplayer » 17 čer 2017 14:34

No a co ti na tom vadí. Drážky po mušce tam kolikrát mají i "velký" odstřelovačky....
Cokoli tam dáš, pokud nemáš na mysli profi difuzor, ti jen zhorší rozptyl, pokud to bude přesahovat přes ústí (osobní zkušenost). A pokud tím zařízením nebudeš chtít řešit rezonanci hlavně, je to dost jedno - klidně si dam dej třeba vycpanýho medvěda...
VlaKal
Příspěvky: 43
Registrován: 22 dub 2014 16:18

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od VlaKal » 18 čer 2017 12:28

Přes toho vycpanýho medvěda by se mi blbě mířilo, nebo s tím máš také osobní zkušenost a jde to ?
Smazaný uživatel 27492

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Smazaný uživatel 27492 » 19 čer 2017 13:07

Vůbec nic bych neřešil a dal na konec hlavně třeba vojenskou omotávku, samozřejmě decentně a precizně, aby měla nějakej tvar, viz. pušky v bojových nasazeních, je toho všude na fotkách dost.
Puška má vyjadřovat osobnost majitele a ne naopak.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od qwer » 19 čer 2017 22:59

Mám jen subjektivní připomínku, dejte si na lauf co kdo uzná za vhodné, jen se čas od času nezapomeňte mrknout jak je na tom původní povrch, aby jste náhodou nezjistili rezavou lišku. Již jsem to tu někde psal, snažím se nedělat na zbraních nevratné změny, aby byla stále možnost návratu k jejich původnímu určení.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od harpplayer » 20 čer 2017 08:22

Qwer má pravdu, mám osobně vyzkoušeno na ZKM456. Udělal jsem si krásnou "koncovku" přesahující o 10 cm ústí hlavně a myslel jsem si, jak tím bude pozitivně ovlivněna přechodová balistika. Z cca 18 mm ops. se najednou stalo 30 mm a já to pořád tipoval na to, že neumím koukat do optiky. Po měsíci jsem tu věc sundal a najednou jsem byl na rozptylu zpátky. Vzhledem k tomu, že 456 má kónickou hlaveň zužující se k ústí, mi zplodiny foukaly zpět a tam, kde jsem měl nasazenou onu "koncovku", jsem si vytvořil dokonalou lišku. Dalo mi hodně starostí ji odstranit. Takže doporučuju používat hlavu...
VlaKal
Příspěvky: 43
Registrován: 22 dub 2014 16:18

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od VlaKal » 20 čer 2017 20:10

Souboj s liškou jsem vyhrál, zachytil jsem to včas a nebyla do hloubky pouze povrchová, takže jsem hlaveň vzal takovou brusnou jemnou houbičkou koupenou v MATu, tím jsem samo sundal i část černění. Znovu jsem načernil, umyl a nastříkal Balistolem. Flinta vypadá parádně, zvlášť ta matná pažba bez původního laku to zvedla o 100% .
Dík za rady ohledně přesahu koncovky a jejím vlivu na rozptyl, ale něco by to na ten konec asi chtělo dát. I kdyby to měl být třeba vyleštěný kus hliníkový trubky na dva červíky a podmazaný nějakou vazelínou, bez přesahu a občasná kontrola, jestli pod tím něco neroste, prostě chci to mít vyprtěný no ....
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od harpplayer » 21 čer 2017 07:08

Když už tam mermomocí něco chceš, tak aby to mělo nějaký smysl, zainvestuj a dej si tam nějakej tuner, abys mohl štelovat vibrace hlavně ve vazbě na konkrétní střelivo. Tady máš několik ukázek.
Přílohy
JJSlideShortTuner3.JPG
49Win52c.JPG
Hoehn tuner.jpg
Barrel tuner 04.JPG
Odpovědět