vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od harpplayer » 27 úno 2016 07:12

Omyl, kamaráde! Kruhová muška tě naučí střílet na kruhové terče o stejné velikosti a vzdálenosti. S tím dioptr nemá co do činění. Ona taky existuje hranolová muška, která je na kruhové terče, tzn. pro sportovní střelbu dle ISSF nebo např. pro biatlon, sice méně vhodná, ale pro běžné střílení daleko použitelnější. Nebo si snad myslíš, že Amíci měli na M1, Garandech, Thomsonech a mají i na některých verzích M16 zjednodušený dioptr jen tak pro p*del? Pokud se půjdeš podívat na závody těchto oldtimerů, uvidíš, jak tam M1 zpravidla vyklepává SKSa a Tokarevy právě z důvodu dioptrických mířidel. Jednou jsem měl možnost vyzkoušet dioptr v kombinaci s původní muškou na Tacticalu a bylo to mnohem přesnější střílení, než s otevřeným hledím. Co si myslíš, že montuje Anschütz na svoje "taktické" malorážky?
Přílohy
Anschutz-Rx22-MSR-4.jpg
Anschutz_Rx22_MSR-3.jpg


Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Kodiak » 27 úno 2016 11:11

Křapáček píše:Jo a namontovanej dioptr te nenaučí strilet abys náhodou nepropadl iluzi :).
Dioptr te nauci strilet na kruhove terce s 22lr na jednu vzdalenost a stale stejných rozmeru terce.
Trošku si o tom nastuduj, ať nepouštíš do světa takové ptákoviny!
Dioptr se používá nejen na malorážkách a na kruhových terčích, ale i na puškách, se kterými se střílí na různé vdálenosti (i na míli) a právě díky takovým miřidlům se můžeš naučit přesně střílet!
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Enerccio » 27 úno 2016 12:07

No prave jeste nevim, protoze budu kupovat i osobni zbran i skryn, ale idealne do 40k bych se chtel v uvodu zmestit... inak ta SR2 vypada pekne, ale asi se nova neda koupit, ci?
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Chiko » 27 úno 2016 17:19

Křapáček možná rozumí jiné střelbě , ale o klasickém dioptru a mušce asi nic neví. ISSF disciplíny se dají střílet i jinými rážemi a na vzdálenost 300 m . Navíc střelec který se učí střílet s dioptrem , tak se zároven učí koncentraci na výstřel a správné spuštění. A je toho víc společného , ale tady to nechci rozebírat .Takže to Křapáčku nezlehčuj a nenaznačuj , že Tvoje disciplína je něco víc.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Kodiak » 27 úno 2016 18:23

Slovem screen sem myslel obrazovku počítače a ne skříň, tu nemusš kupovat hned, i když se jednou bude hodit :).
Zdencek
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2014 23:13

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Zdencek » 15 bře 2016 08:26

Zdravim panove,
mam dotaz pro majitele ZKM 456. Chtel bych si tuhle malorazku poridit a jde mi o hlaven. Jestli je konicka nebo valcova (na fotkach to tak vypada). Pokud je valcova zkusil bych vyrobu ustoveho adapteru bez zasahu do zbrane. Potom bych zkusil kompik. Delam na 5osce a kvalitniho hliniku je ve fabrice dost. Pak bych sem hodil foto jak to dopadlo :-)...
S634 4.5mm + delta 4x32ao
crosman 1377
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Igrlik » 15 bře 2016 09:19

Čo chceš na 456-ke kompenzovať??? :shock:
Zdencek
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2014 23:13

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Zdencek » 15 bře 2016 09:28

Jde mi spis o vzhled nez o funkcnost. Sem tak trochu hracicka a kdyz si to muzu udelat sam mam z toho radost.
S634 4.5mm + delta 4x32ao
crosman 1377
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Křapáček » 15 bře 2016 13:32

Jsi skromny clovek ja jsem spokojeny kdyz si to sam udelat nemusim :D
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
JBS
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2016 22:27
Bydliště: Znojmo

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od JBS » 15 bře 2016 23:17

Enerccio píše:
Libovolná malorážka - LM, kterou se střílí dvě soutěže: 60 ran vleže a 3×40 ran (vleže, vkleče, vstoje). Povolena je jakákoliv puška ráže 5,6 mm ('22 Long Rifle) pro střelivo s okrajovým zápalem. Hmotnost zbraně nesmí přesáhnout 8 kg, zbraň může mít hák na botce pažby, střelec může v poloze vkleče a vleže používat střelecký řemen, pro polohu vstoje opěrku pro levou ruku. Střílí se na vzdálenost 50 metrů. Střílí ji muži a junioři.
Tohle by me zajimalo

Ahoj.
Pokud to myslíš s tím střílení flinty v rámci ISSF trochu vážně, mám hromadu věcí, které dám snad v dohledné době něják na hromadu a nabídnu je k prodeji. Mezi jinými i nestřílená (střílená 2 sezóny) Anschutz 1913 Super Match, velmi dobře vybavená (2-3háky, dioptr, iris, roztahovací muška, VV tuba (prodloužení záměrné),... ), řemeny, i nové/zánovní rukavice (Thune Solid, Thune topgrip, Sauer),... je toho víc.
Nebudu nic z toho prodávat jako zajíce v pytli, mám 100m od baráku střelnici s 20 stavy a el. posuvkami, nabízím konzultaci a pomoc, testování před nákupem.
Některé z uvedených věcí si nesou i nálepky ze soutěží SP, ME, MS.
Nejsem úplný péro. ;-)

Toto je můj první příspěvek zde a .. buďte pozdraveni.
Snažil jsem se proklikat se přes vaše profily a obeznámit se s lidmi, které možná už osobně znám, o kterých jsem slyšel/četl, nebo kteří zase ví o mě, ale marně. Ta anonymita tady je fakt zvláštní.
Anschutz 1913 Super Match
Anschutz M54 ala W KK200
Ural-2 ala W KK200
TOZ-35+Nikko Stirling 4x32AO
Margolina
Meopta Sport 25x70, 40x70, 2x Carl Zeiss Asiola
nějáké větrovky..
Dál už to vypisovat nebudu, není to nic zajímavého.
Zdencek
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2014 23:13

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Zdencek » 16 bře 2016 09:13

Tak sem cekal nejakou smysluplnou odpoved a nic :-(
S634 4.5mm + delta 4x32ao
crosman 1377
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od sapér vodička » 16 bře 2016 09:45

JBS> jo, vybavení o kterým píšeš, by mu mohlo pro začátek stačit :D to je tak za 100 litrů, ne?
JBS
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2016 22:27
Bydliště: Znojmo

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od JBS » 16 bře 2016 10:10

sapér vodička píše:JBS> jo, vybavení o kterým píšeš, by mu mohlo pro začátek stačit :D to je tak za 100 litrů, ne?

No v pořizovacích nákladech ta vybavená flinta byla 100+, ale prodávat to za to nebudu. I když je jen dva roky střílená (+ 5let ležící v trezoru), tak lidi, co jsem vypozoroval, raděj koupí funglovku za dvojnásobek, než tu stejnou/a třeba i lepší/ vybavenou za půl...

Nevím. Zatím se cejtím tak na 60-65tis se vším. A nebo jinak. Čert ví.
Není to moje jediná, ale já ji dnes nevyužiju a zbytečně v tom leží prachy.
Anschutz 1913 Super Match
Anschutz M54 ala W KK200
Ural-2 ala W KK200
TOZ-35+Nikko Stirling 4x32AO
Margolina
Meopta Sport 25x70, 40x70, 2x Carl Zeiss Asiola
nějáké větrovky..
Dál už to vypisovat nebudu, není to nic zajímavého.
JBS
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2016 22:27
Bydliště: Znojmo

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od JBS » 16 bře 2016 17:38

Tak ne, kecal jsem, zbraň v konfiguraci, kterou bych rád poslal do světa, nebyla v pořizovacích nákladech 100+.
Bylo to o něco méně.

AHG 1913 Super Match (jezdec, madlo-standartní výbava)
AHG dioptr (desetiklikový)
Centra combi (irisová clona)
Centra Vario Swing (roztahovací a naklápěcí clona do tunelu)
Centra Score Plus (tunel)
nástavec pod dioptr
hák navíc se základnou (kopie AHG)
VV Tube set (2 prodlužovací roury - tlumí odskok + delší záměrná)
kvalitní kufr/plast. pouzdro - dle dohody (mám víc kusů)

Na fotce samotná flinta, druhý hák, kufr a drobnosti chybí.

Jak jsem psal, o konfiguraci i o koncové ceně se dá se mnou rozumně mluvit, před nákupem nabízím komukoliv celodenní testování.

I kdyby projevil zájem někdo, kdo ISSF nikdy nestřílel, tak bych měl být schopen ho u mě doma (kromě kabátu) vybavit.

A ještě jedna poznámka... Flintu už jsem jednou prodával a jakýsi Pepík z Prahe u mě 3x celý den byl, učil jsem ho dýchat, mrkat, stavět polohu, dokonce i začal střílet desítky, tedy dalo by se říct, že umím zázraky na počkání... Odjel s tím, že došetří a přijede pro flintu. Je tomu rok a fous a já přišel na to, že Pepík už zřejmě nepřijede. Poznal jsem to i podle toho, že mi nezvedá telefon. :-)
Takže Pepíci pozor, trouba už jsem jednou byl a už jím býti nechci! :-D

Příjemnou zábavu, nízký tep a neunavené oko!
Přílohy
3.JPG
2.JPG
1.JPG
Anschutz 1913 Super Match
Anschutz M54 ala W KK200
Ural-2 ala W KK200
TOZ-35+Nikko Stirling 4x32AO
Margolina
Meopta Sport 25x70, 40x70, 2x Carl Zeiss Asiola
nějáké větrovky..
Dál už to vypisovat nebudu, není to nic zajímavého.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od JuroNR » 16 bře 2016 22:46

Mnel si mu ji dat zadarmo a ty bile židle k tomu, možna by ti podekoval. :roll:
Když se ti jen tak válí ve skríni. :lol:
Odpovědět