Vrhani nozem

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 22 bře 2007 23:43

Všichni ti nabízí vrhací nože,ale o technice ani slovo. Zapomeň na obrázky vrhačů z Westernů. Vrhací nůž nedrž za špičku ale za celou čepel.Čím jsi od cíle dál tím větší část čepele máš v dlani. Nůž hodíš ostře...žádné servítky.On v letu opíše půl otáčky...každý nůž rotující jako vrtule ztrácí na razanci. Celkem se mi osvědčilo hodit nožem jako kamenem tedy ne přes rameno jako háže většina holek ale ve výši ramene trochu bokem od těla.A počítej s tím,že hodíš asi desettisíckrát než budeš se svým výkonem spokojen.To znamená nejen,že se ti nůž zabodne,ale zabodne se tam kam ty chceš.
Jo a ještě...nepotřebuješ žádný speciální vrhací nůž,jen je zapotřebí aby měl trošku větší váhu než kuchyňský nůž na škrábání brambor. A až se to naučíš tak dokážeš vrhem zabodnout i dvoustovku hřebík.


Piloot

Příspěvek od Piloot » 19 črc 2007 13:32

Ja koupil na www. armyshop.cz hazeci nuz fox. Ma gumovou rukojet a je to opravde poradnej kus zeleza. Po hodine hazeni do smrkovy fosny sem ten nuz dostal skrz. muzu jen doporucit.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 24 bře 2009 13:31

Zamlada jsme užili spoustu legrace s vrháním velkých čalounických jehel - těch silných rovných, cca. 25cm (trochu jako tlustá černěná ocelová špejle s perfektní špicí na jednom konci, hladkým ouškem na druhém), prodávali (?prodávají) je za pár drobných v ŘEMPOu (v Praze třeba v Dlouhé). Brávali jsme je i ven - ne paranoidně proti zlým nepřizpůsobivým, ale dělali jsme si terče po městě: z prkenných ploch na vylepování plagátů, fošnových vrátek do dvora, odhozených palet, ... Často byly cíle nad úrovní 1.patra, vždy když jsme šli okolo, zabodli jsme pár jehel pro radost, které byly moc vysoko aby se daly vytáhnout; jak se tam s ubíjajícími týdny a měsíci hromadily, říkali jsme tomu "jdem dikobrazit".

Vrhání horním nebo spodním obloukem (sklouznutím po prstech z dlaně - bez otoček), zabodnutí do dřeva perfektní - vydrží zabodnuté i přez rázy dalších dopadajících jehel, vytrhnout jdou pak ale docela dobře, tj. dokonalý kompromis.

Špicí napřed do 2 metrů zvládne každý i bez cviku, do >10 metrů po chvíli cvičení, dál leda s tkalounem navléknutým do ouška jehly. Udělat tím z někoho krvavého dikobraza by asi šlo (zvlášť když je začne házet celá parta) - nejspíš by na to nezemřel, ale určitě by se mu pak nechtělo honit se za vámi.


Skoušel jsem pak profi vyráběné vrhací kudly, bylo to pro mne ale zklamání: do běžného dřeva se těžko zabodávají, po dopadu nože všechny již zabodnuté nože vypadnou na zem, ... wopruz.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 24 bře 2009 13:48

jo: ad (ne)praktičnost vrhání kudly v reálném boji:
taky jsem myslel, že házení patří hlavně do cirkusové manéže, naivních romantických filmů a pod. Že házet kudlou leda když už fakt není na zmetka (za plotem, za oknem) jak jinak dosáhnout - v časové tísni. Zpomalovat pronásledovatele házením spousty otravných levných malých špičatých šakenů/šurikenů (spíše na strašení, bez ambicí způsobit závažnější zranění) mělo smysl u středověkých ninjů, dnes jsou jiné technické možnosti.

Že je vždy lepší neházet nožem k cíli, ale hodit sebou k cíli (s kudlou v ruce), když už je nezbytné cíl čepelí devastovat, tak opakovaně.


Ale asi je to jaxi kdo věří: možná fakt jen stačí umět spolehlivě házet:
http://zpravy.idnes.cz/policie-obvinila ... 5_krimi_js
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 25 bře 2009 17:42

Ja mám v robote papierovú krabicu naplnenú molitanom (alebo niečim podobným) a do nej pri relaxe "vrhám" chirurgickú pinzetu, zistil som že je to precízne vyvážené náradie :)

BTW: Nie som doktor :lol:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Mephi

Příspěvek od Mephi » 29 kvě 2009 18:34

Tak tímto nástrojem jsem ještě nevrhal ... :D
Uživatelský avatar
Dominno
Příspěvky: 13
Registrován: 27 srp 2007 00:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Hmm...

Příspěvek od Dominno » 19 dub 2010 17:31

Když jsme u toho,tak do čeho vrhat???Z čeho si udělat cíl třeba jen tak doma naproti postele???Papír tupí ostří docela rapidně ale zase chci ať se lehčeji zasekávaj...Takže váš terč???
I against the World...
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Vrhani nozem

Příspěvek od Bonanza » 19 dub 2010 19:31

A co použít extrudovaný polystyren tl. 10 cm, fasádní nebo hladký tvrdý, který se použíbá na izolaci střech ?
Uživatelský avatar
Dominno
Příspěvky: 13
Registrován: 27 srp 2007 00:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Hmm...

Příspěvek od Dominno » 19 dub 2010 19:42

Taky mě napadl polystyrén...Ale nevím jak je to s tupením ostří...I když ani ten papír by to neměl tupit tak extrémně abych si nemohl jen tak rekreačně vrhnout...
I against the World...
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Vrhani nozem

Příspěvek od Bonanza » 20 dub 2010 13:11

Spíš se nůž otupí a poškodí pádem na zem, beton atd, než o poliš, ale zkus hodit 5O x, zkontroluj ostří, opakuj a uvidíš. Já už neházím, bo se nechci furt ohýbat, bolí cemr.
Uživatelský avatar
Dominno
Příspěvky: 13
Registrován: 27 srp 2007 00:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Hmm...

Příspěvek od Dominno » 20 dub 2010 16:31

Nebo házet tak aby ses nezhýbal...
I against the World...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Hmm...

Příspěvek od ALKAJ » 20 dub 2010 22:12

Dominno píše:Když jsme u toho,tak do čeho vrhat???
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Re: Vrhani nozem

Příspěvek od PetrikCZ » 23 dub 2010 17:08

jo zamlada mě kdosi učil házet a je fakt, že gró tkví v tom držet celou čepel. Tak nějak bych to zjednodušil, že palec a prostřední článek ukazováku by měly být co nejvíc ke středu (těžišti) nože (bříško ukazováku leží naplocho na čepeli, jinak by za letu mohlo být fiknuto), malíčkem se dotýkáš špičky (tzn všemi prsty fixuješ půlku nože), zbytek je praxe. Svýho času jsem to měl celkem v ruce a dá se pak házet úplně čimkoliv. Pamatuju se jak jsem spolužáky ohromoval poměrně pravidelným zabodáváním např. propisky, čajové lžičky, vidličky, nůžek atd :-D. Ideální terče byly ve škole polystyrenové nástěnky, kterých na sklonku reálného socializmu bylo všude habaděj. Nůž jsem vlastně používal sporadicky, po delším házení to KAŽDÝ vždycky odnesl zlámanou, nebo zohýbanou špičkou. Osobně mě vždycky lákalo házení sekerou, ale do toho jsem jakožto měšťák nikdy nějak neproniknul.
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Vrhani nozem

Příspěvek od Bonanza » 23 dub 2010 18:12

Patrik: potvrzuji Tvůj způsob držení nože, tímto způsobem jsem též házel a nůž jsem vypouštěl z ruky při natažené paži. Docela jsem se vypracoval že z 10 hodů bylo cca 7-8 zabodnutých, ale těch mimo byly stovky, než se to začalo dařit. Bohužel to je už dávno, ale návyky vetšinou zůstávají, bohužel i ty špatné.
koutlosh
Příspěvky: 40
Registrován: 15 dub 2010 09:01

Re: Vrhani nozem

Příspěvek od koutlosh » 08 čer 2010 19:06

Vrhat se dá vším, co je podlouhlé a alespoň na jedné straně ostré. Pokud chce někdo trénovat, pak by si měl uvědomit, že čím víc odháže, tím dřív se naučí. Chození pro extra vyvážený luxusní vrhací nůž za několik stovek jednak brzo omrzí a jednak není časově efektivní. To bude lepším vrhačem ten, kdo si za ty peníze raději nakoupí dvoustovky hřebíky na kila, trochu je obrousí a ohnuté bude prostě vyřazovat. Navíc, až se vám po vrhnutí nůž za pětistovku s hrozivým drnčením dvakrát třikrát vrátí zpátky, s tím, že hrotem spadne na tvrdou podlahu, za chvíli zjistíte, že vám v pořádném vrhu brání vaše vlastní připosranost. Navíc většina vrhacích nožů se dnes dělá z nerezi, která je buď zbytečně tvrdá a křehká, nebo naopak jako bláto, přiměřeně houževnatou a pružnou uhlíkovku aby jeden pohledal. Každému se lépe vrhá s něčím jiným, ale dobrý vrhač si v ruce vyváží cokoliv. Mě osobně se mnohem lépe vrhá s nevyváženým kuchyňákem, než se spešl vrhacím nožem s těžištěm přímo uprostřed. To první je lepší pro vrh za čepel, to druhé je lepší pro vrh za rukojeť.
Odpovědět