Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od Grinch » 15 lis 2012 20:20

Obrázek
Tak nová hračka už je doma a jak otestuji, tak bude recenze.
Zatím pár fotek ZDE

Martin
Naposledy upravil(a) Grinch dne 15 lis 2012 20:50, celkem upraveno 3 x.


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Vortex Razor HD 5,5-20x56 EBR-2 MRAD

Příspěvek od Tomayo » 15 lis 2012 20:27

na krabici je napsano 5-20x50 a ty pises 5,5-20x56....jaky rozmer je to tedy ? Ty doplnky na nej skou fakt pekne. Pro jaky prumer je ta packa priblizeni? Shanim neco podobneho na big nikko
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
barak
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2009 23:13
Bydliště: LIPTOVSKY MIKULAS

Re: Vortex Razor HD 5,5-20x56 EBR-2 MRAD

Příspěvek od barak » 15 lis 2012 20:30

Pod uz konecne strilet velkou pusku
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Vortex Razor HD 5-20x56 EBR-2 MRAD

Příspěvek od Grinch » 15 lis 2012 20:41

Tomayo, opraveno díky, my mystake... Průměr je kolem 40 a něco, tubus má 35mm a tohle je ještě daleko více

Barak, neboj další rok, už mám vyhlídlou Tikku T3 v 6,5x55SE a jen se počká na dalšího McM A4, aby to bylo do čeho obléct...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od onevan74 » 17 lis 2012 13:52

Krásný sklo. Tak to už vím o 3 uživatelích na .308w. Sám jsem ho měl.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od Grinch » 17 lis 2012 14:09

Tak dneska poprvé na střelnici, a dojmy?:

NEGATIVA:
- to není kříž, ale špejle :mrgreen:
- dost ostrý úhel pohledu (neodpustí chybu polohy)
- nic víc a ty dvě výše jsou zároveň i pozitiva :lol:

POZITIVA:
- počasí naprd, zataženo, vysoká vlhkost - I PŘESTO obraz jak zrcadlo, žádná aberace, čisto do kraje, ostrost nádherná
- klikání, komínky, provedení - bez chyb
- rozsah mne překvapil (obával jsem se té degradace na 20x z NF), na 5x luxusní zorné pole, obraz nádhera, na 20x to samé
- kříž byť je tlustý (4,5x více než MLR u NF) tak střed je volný a dá se tím krásně koukat, na co střílíte
- čitelnost kříže při rychlém míření
- ostrý úhel pohledu, který donutí mířit stále stejně
- paralaxa od 40y (cca 36m) takže opět posun k lepšímu oproti NF
- kurnik udělal jsem dobře :mrgreen:

Jinak ztm bude na anče, na dospělou až další rok. Už jsem rozhodnutý a musím začít pomalu budovat zázemí :mrgreen:
Vize je Tikka T3 v McMillan A4 a ráži 6,5x55SE/10,1 gramů střela, tak uvidíme

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
barak
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2009 23:13
Bydliště: LIPTOVSKY MIKULAS

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od barak » 17 lis 2012 14:22

Rozmysli si to s tou tikkou T3. Radsi bez do lepsi zbrane. Mam tikku a poohlizim se: Stayer 04 cenova relace trochu vyssi ale lepsi zbran. Dobrý je remington je na neho dost dili a prislisenstvi. Porovnatelná je i Howa 1500 koupis ji i bez bazby a na ni jsou vsetky.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od Grinch » 17 lis 2012 14:37

Tak já bych rozhodně tuhle ráži a zas na to abych vytáhl ten qwer tak max 10x na střelnici když pojedu dom kolem Světnova, tak to bude stačit :)

Minimální náklady na maximální výkon :mrgreen:
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od Grinch » 17 lis 2012 22:35

tak jsem si dneska při nandávání Razora na flintu sedl na zadek...

Razor má obrovskou střední kostku a spodní plocha je krásně veliká... no a jak je k tomu ta libela, tak ty koumáci normálně vychytrale udělali spodní základnu libely v naprosto stejný síle tak, aby byla s tou kostkou v rovině.

Takže usazování libely na tubus je triviální - prostě dáš to oboje na podklad a je to v naprosté rovině a souososti... pak už to jenom lípneš na flintu podle vodováhy na rybině :mrgreen: :D zabralo to cca 4min...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od Grinch » 02 pro 2012 19:08

jenom pro představu, jak vypadá osnova na maximální zvětšení 20x. Osnova jak dvě špejle s prázdným středem :mrgreen:
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od deef » 24 bře 2013 23:20

Celý víkend jsem měl možnost porovnávat Vortex Razor HD 5-20x50 (u nás se prodává za cca 54tis Kč) vs Sightron SIII 10-50x60 LR IRMOA (u nás za cca 35tis Kč), takže rozdíl skoro 20tis.
Co se týče obrazu, tak Vortex má širší zorné pole, ale co se týče kvality obrazu při 20x zvětšení, je obraz bez diskuzí ve prospěch Sightronu a i při zvětšení 10x je na tom Sightron opět líp. Přiznám se, že vzhledem k ceně a chvalozpěvům, které uvádí u Vortexu prodejci, jsem čekal výsledek přesně opačný. Nad Vortexem jsem uvažoval, ale na to že je to top sklo od Vortexu, tak nic moc a celkem přešla mě chuť.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od Grinch » 25 bře 2013 06:58

Tohle porovnání mám doma už asi měsíc a kousek - jak Razor, tak i Sightron SIII (verze 10-50x60 s Milhash osnovou a klikáním 0,05MRAD).

V jistém směru s Tebou souhlasím, ale v jistém zas naopak.

Pokud se týče obrazu, tak ano, Sightron má i na 10x i na 20x poměrově lepší obraz, ale opět záleží na počasí. Za super dne je to bez obalu čistší sklo, ALE Vortex má kontrast zcela někde jinde. Sightron je sice čistší, ale dle mého soudu neodpustí lehké vyosení hlavy, jako Vortex.

Dále pro někoho je třeba lepší mít kontrastnější obraz, byť za cenu lehce horšího obrazu. Dále je třeba pro někoho opět lepší zorné pole.

Škoda, že se nedá porovnat je na 5x, protože tam je zase Vortex díky zornému poli a obrazu bezkonkurenční...

Pokud jde o Sightron, tak je to za ty peníze bezkonkurenční optika, ale po měsíčním testování a okukování, bych měl pár výhrad...

Původně jsem si myslel, že třeba pořídím dvě - jednu na TM na malorajdu a druhou na velkoráž, kde se hodlám snad letos prezentovat (dle toho jak dorazí pažba), ale po testování obou optik jsem usoudil, že mi bude stačit jeden Sightron a jeden Razor.

Razor, byť i když má "horší" obraz (ale stále bezkonkurenční oproti dražším Zeissum, Svarowskim, Schmidtům a Benderům, ale ne proti Premieru), tak poskytuje naprosto bezkonkurenční poměr cena/výkon. Na IWA jsem strávil dva dny, že jsem porovnával všechny optiky stejné i vyšší kategorie (včetně Kahlesa, Deonu atd) a Razor pro mne vyšel jako naprostý vítěz z hlediska použití na velkorážnou pušku, která by neměla být určena na F-Class. Prostě praktická optika, pohodlné ovládání, jistý krok, dostupná cena atd... O výhodě FFp řešení ani nemluvě (tady nemá Sightron žádného zástupce a tak bych pomalu ani neporovnával, kdo ví, jak by optika vypadala kdybys e pokusili o FFP)

Sightron je obrazově luxusní, ale je primárně dělán na terčovku. To bez debat a to je fakt o kterém nehodlám diskutovat. I na IWA kde uvedli jejich novinku, se kterou se vrhají na "taktiku", jsem podebatoval s pánem, který prý dával dohromady tu MilHash osnovu. Dobrá práce, řekl jsem, za což byl rád, protože ta osnova je pro moje určení nebe a dudy oproti čemukoli ostatnímu. Tečka se hezky centruje, prázdný střed, takže nic nepřekáží atd...

Nicméně krapet jsem ho vyvedl z míry, když jsem se zeptal, proč značí komínky jako čuňata. Resp kdo přišel na to nepřehledný značení, změť číslic bez hlavy a paty. Tedy berte to pro rychlou střelbu alá "tacticool" je to prostě čuňárna. Střelci nejsou pitomci a stačí jim, když ví, že krok je 0,05MRAD značený krátkou čarou, pak že 0,1MRAD je delší čarou, každá 0,5MRAD má číslo a taktéž každý celý MRAD má číslo... jednoduché, přehledné, dopočítáte se hned...

Ale jejich verze, kdy při 0,05MRAD klikání značí po 0,2MRAD, takže tam máte stupnici 2, 4, 6, 8, 10 ... 24, tak je prostě nahouby. celá otočka je tedy 24 a dvě čárky (2,5MRAD)... Pro mne zbytečné a zmatečné... Na mířenku, kde je ale šest půlek času, tak chápu, že to může někomu vyhovovat.

Další dotaz padl na to, z jakého důvodu mají komínky uchycené na jednom šroubu, ale bez jakékoli jiné mechanické aretace??? To je dle mne veliká chyba, kterou neodstranili ani na novém prototypu tacticool puškohledu (který je ale ovšem jinak luxusní a moc se líbí)... odpověď opět pokrčení rameny.

Chápu, že většinu střelců to asi štvát nebude, ale když jsem si nastavoval nulu, tak mi to trvalo asi 5 pokusů, než jsem trefil správné předsazení komínku, který se dotažením šroubu přesně dotáhne "čárka na čárku"... Oproti tomu u jiných optik vsazujete komínky do tisícihranů...

jinak Sightron slíbil, že do roka a do dne :mrgreen: založí custom shop, kde si budete moci na objednávku zadat komínky a příslušenství, jaké jen budete chtít. Dále že přecházejí na tisk značení na komínkách místo CNC, které bude jednak levnější, ale i rychlejší a více "tacticool", což musím jenom potvrdit.

Závěrem chci říci, že není mým záměrem pomluvit jednu nebo vyzdvihnout druhou optiku.

Obě mám doma a rozhodně nelituji a znovu bych vybral takto! To bez debat. Každá má svůj plus a každá má svůj mínus. Za mě má Sightron co zlepšovat na tom, aby zasáhli a ovládli i taktické soutěže (FOV, komínky,...) a zas Vortex by mohl jít s cenou krapet dolů, aby to byl doopravdy TOP pro většinu střelců.

Vortex shledávám jako nejlepší volbu na VeO kolem 50tis a Sightron zas ideál na BR, F-Class a jiné pohodové mířenky, kde je prostě čas luštit komínky a kde nepotřebujete mít široký záběr zorného pole (to, že ho mám na malorajdě na TM neznamená, že je TM mířenka, ale to, že se dokáži s těmito neduhy poprat a že všechno jde, když se chce :mrgreen: ...

Za mě Sightron bezkonkurenční na TM + BR, takže mi to pomohlo vyřešit velkou otázku co používat letos...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od deef » 25 bře 2013 09:56

Souhlas ve všech bodech obhajoby :wink: Přemýšlel jsem nad tím Razorem, ale s takovou budu muset jít do Premiera :-(
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od Grinch » 25 bře 2013 10:03

Vzhledem k tomu, že Premier letos přešel pod jiného majitele a že se bude zřejmě značně hýbat cena, bych ještě popřemýšlel, zda nejít do Razoru a zda mi ta trocha lepšího obrazu stojí za dalších skoro 30-35tis navrch k ceně Razoru... :mrgreen:
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Vortex Razor HD 5-20x50 EBR-2 MRAD

Příspěvek od deef » 25 bře 2013 10:11

Ta cena, ta cena, to je jediný co mě odrazuje. Nakonec to dopadne tak, že zůstanu u Sightronu a budu mít klid.

PS: kdo koupil Premiera?
Odpovědět