Vlastnit zbran dodava pocit moci a sily, maji je i poslanci

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Máte pocit moci a síly, když vlastníte zbraň

Ano, mám pocit moci a síly a nestydím se to přiznat
7
8%
Ano, mám pocit moci a síly, ale ego si honím potají
3
3%
Ne, mám jen pocit moci
0
Žádná hlasování
Ne, mám jen pocit síly
0
Žádná hlasování
Ne, prostě se celý život třepu strachy
1
1%
Nosím kapesní nožík, zbraně mám zamčené
2
2%
Mám pistoli maser Luger, kdo je víc?
1
1%
Psycholog Netík je úplně mimo
14
15%
Zbraně rozhodně nemám z výše zmíněných důvodů, prostě mne baví střelba.
43
46%
Zbraň je věc denní potřeby, nemám žádný pocit
22
24%
 
Celkem hlasů: 93
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Artifex » 08 čer 2012 11:05

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/poslanc ... zbran.html
Podle názoru psychologa Karla Netíka svědčí výzbroj o strachu majitelů zbraní. Dalším rysem poslanců je podle psychologa touha po moci a síle. "A k tomu patří zbraň, ta jim dodává velký pocit moci,“ řekl Netík deníku. Psycholog vyvrací argument většiny oslovených poslanců, kteří tvrdí, že zbraň mají na ochranu. Podle Netíka jim střelná zbraň dodává pocit moci a síly.

Někteří poslanci se dokonce pyšní více než jednou palnou zbraní. Takový ministr financí Miroslav Kalousek má hned tři pistole. "Mám tři poměrně unikátní zbraně. Třeba Glock 38, speciál, s nímž střílí newyorská policie, či maser Luger 9mm z výzbroje německé armády,“ řekl LN Kalousek, který na včerejší demonstraci čelil plivancům a pohlavku. Pistoli naštěstí na svou obranu nevytáhl, nenosí ji. "Nosím u sebe maximálně kapesní nožík,“ řekl uzavírá Kalousek.

I bývalý ministr vnitra Radek John má pistoli, a podle jeho slov se nejedná o žádnou slaboučkou zbraň. "Zbraň mám od chvíle, kdy mi v 90. letech začaly chodit výhružky fyzickou likvidací. Je velmi průrazná, z taktických důvodů více raději neřeknu. Ani zda ji nosím u sebe,“ řekl John.


Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od edelweiss » 08 čer 2012 11:18

Ten doktor Mengele se svojí záští ke všemu co je přirozené, ten by potřeboval vyšetřit sám! Podle něho všichni naši předci co měli zbraně k obraně své země a prostoru, už od doby kamenné jsou magoři, jenomže jen díky nim tu je dnes on a může psát tyto bludy!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od derringer » 08 čer 2012 11:21

John byl vyfocen v časopise Koktejl nebo Reflex s pistolí CZ85
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Artifex » 08 čer 2012 11:32

Jj, 9 luger je prostě extrémně průrazný.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Anaxien
Příspěvky: 66
Registrován: 02 čer 2009 11:04
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Anaxien » 08 čer 2012 12:38

Osobně mi tam chybí volba "větší pocit bezpečí".. protože větší moc a sílu necítím (tedy jakousi nadřazenost), jen jsem prostě klidnější, když míjím partičku nepřizpůsobivých aj. rozjařených shrocení , že mám proti jejich "férovce" něco na vyrovnání sil... Do jaké míry je ten pocit oprávněný je druhá strana mince, ale psychika a myšlení je základ, od kterého se pak odvíjí další jednání že...
Haenel modIII-284, 311; ČZ vz.47; ČZ 803,801,800, 236, 236-1; ZB ZV4, ZV3 a Slávinky
AR 2079 tuned&modified + Leupold 4-12x40AO
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od cvicubis » 10 čer 2012 12:14

Má váš poslanec zbrojní průkaz a zbraň? Podívejte se..........

:arrow: http://www.lidovky.cz/vlastni-vas-posla ... _domov_ogo
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od cover72 » 10 čer 2012 15:45

...seznam těch, kteří by měli být pro-gun a potápět zákazy zbraní, říkáte? To se hodí.
Jinak Anaxien +1
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od dracekvo » 01 črc 2012 12:17

souhlasím s Anaxien
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Lanius » 14 črc 2012 04:28

Ten doktor Mengele se svojí záští ke všemu co je přirozené, ten by potřeboval vyšetřit sám! Podle něho všichni naši předci co měli zbraně k obraně své země a prostoru, už od doby kamenné jsou magoři, jenomže jen díky nim tu je dnes on a může psát tyto bludy!
Přirozeností je lepší neargumentovat. Znásilnění je taky přirozené, stejně jako parazitičtí červi.
Zbraně jsou nástroje, a nezáleží na pocitech, ale na tom, k čemu se používají.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od edelweiss » 14 črc 2012 21:07

To-Lanius
Znásilnění jistě přirozené není, přirozený je pouze chtíč, ovšem jeho nezvládání není od pradávna společensky akceptovatelné. Za znásilnění býval běžný trest smrti už v předkřesťanské době.
Takže tvoje argumentace je přirozená pouze tím něco napsat aby řeč nestála.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
shoot
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2012 16:45

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od shoot » 15 črc 2012 11:18

edelweiss - je to ako s kradnutím. Oficiálne nekradneme nikto (isto niekto doplní že určitá indická menšina kradne), ale stačí vhodná príležitosť a neviem o mnohých ľuďoch, ktorí by nepokradli. A nejde o to či si z roboty zoberú len solvinu, alebo ju vytunelujú od podlahy.
A podobne to vyzerá aj s tým znásilnením či násilím ako takým. Keby všetci nemáme okovy na krkoch, tak sa mastíme ako v Jugoške, Rwande, New Orleans...
sekera
Příspěvky: 26
Registrován: 18 dub 2010 12:01

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od sekera » 15 črc 2012 12:39

shoot: Větší hovadinu jsem už dlouho nečetl ! :cry:
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Alci » 15 črc 2012 14:25

2sekera: tak si po sobě přečti svůj příspěvek :) Ale vážně, bratr Slovák má pravdu. I v tom, že zloděje dělá příležitost, i v tom, že kdyby se lidi nebáli důsledků, tak se střílí za to, že musí čekat ve frontě. Teď se bojí trestu od společnosti (nejen zákona). Nebo myslíš, že politici jsou prostě špatní lidé, když si přihrávají peníze z rozpočtu a že ostatní lidi jsou ti dobří a proto "nerozebírají"? :)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2012 19:00

Trestu od společnosti se snad dříve báli lumpové více jak čeho jiného, protože od prohřešku po trest dave, byla cesta krátká a rychlá. Lidé si pořádek (nikoli spravedlnost)sjednali rychle. Až příchod soudů a přesunutí práva (nikoli spravedlnosti) na ně, jednak prodloužilo dobu od přestupku po trest, ale také vytvořilo skuliny pro společenskou taktiku (kamarádi, moc ve státní správě, peníze), díky které se právo ohýbá až do absurdních rozměrů.
Pro mě je z toho jediný závěr, spravedlnost je ve všech formách relativní, ale efektivita likvidace kriminality občanskou společností, je nepopiratelná. Procento přehmatů není vyšší než procento úlev poskytnutých podplacenými a zmanipulovanými soudy a soudci.
Pokud vám bude někdo znásilňovat ženu či dceru a vy budete moci rozhodnout o trestu, bude tento podmíněný??? Budete ve své obci tolerovat sexuálního predátora? A říkat si nám se to nemůže stát?
Přirození není být deviant, ale jak prokázali dějiny společenství, je přirozené společnost deviantů zbavovat. Takže jsme ne začátku u toho, co jsem psal prve. Přirozené je hájit svůj život, život rodiny, přátel a to jakýmkoli dostupným prostředkem či prostředky, no a hned na prvém místě je ozbrojování se, vše ostatní je jen hromada blábolu, pramenících z okamžitého pocitu bezpečí. To lidi pustí ve chvíli, kdy jdou z noční a obstoupí je skupinka velmi přátelských osob se slovy ,, ne more nemáš peníze“. To je bod zlomu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Artifex » 15 črc 2012 19:16

Pro všechny s pocitem falešného bezpečí:
http://lovime.eu/viewtopic.php?f=21&t=942
Fotky na konci.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Odpovědět