Vlastnit zbran dodava pocit moci a sily, maji je i poslanci

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Máte pocit moci a síly, když vlastníte zbraň

Ano, mám pocit moci a síly a nestydím se to přiznat
7
8%
Ano, mám pocit moci a síly, ale ego si honím potají
3
3%
Ne, mám jen pocit moci
0
Žádná hlasování
Ne, mám jen pocit síly
0
Žádná hlasování
Ne, prostě se celý život třepu strachy
1
1%
Nosím kapesní nožík, zbraně mám zamčené
2
2%
Mám pistoli maser Luger, kdo je víc?
1
1%
Psycholog Netík je úplně mimo
14
15%
Zbraně rozhodně nemám z výše zmíněných důvodů, prostě mne baví střelba.
43
46%
Zbraň je věc denní potřeby, nemám žádný pocit
22
24%
 
Celkem hlasů: 93
shoot
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2012 16:45

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od shoot » 15 črc 2012 20:40

Procento přehmatů není vyšší než procento úlev poskytnutých podplacenými a zmanipulovanými soudy a soudci.
Žiaľ je. Oklamať a zmanipulovať dav/lúzu dokáže absolútne každý. Oklamať nezávislý súd, to dokáže iba zopár vyvolených. To, že naše súdy nepracujú podľa našich predstáv neznamená, že ich treba zrušiť. Naopak, treba ich sfunkčniť a zlepšiť = odkorumpovať.
Žil som v krajine, kde sa spravodlivosť vybavovala s mačetami v rukách. Čiže to, čo obhajujete. Naozaj neviem, ako by ste tam chceli so svojou paranojou žiť vy? V tanku?
Alebo snáď naozaj snívate o tom, ako sa raz presťahujete do týchto končín sveta, zemí zaslíbených?


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2012 20:47

Asi nečteš, co píšu, píšu, jak to bylo a jak to je a že v tom rozdíl nevidím. No a k mé diagnóze-paranoia, nejčastěji tento argument neužívá člověk lékařsky vzdělaný, ale naopak člověk zcela bez vzdělání. Proto to nemá cenu komentovat, hodně napoví srovnávání debaty o Evropských tradicích s Afrikou a mačetami, je zjevné že stěží pochopíš, co a jak jsem chtěl říci, takže si tam dosadíš, co chceš slyšet a doplníš to o osobní invektiva, je jednoduší pokusit se druhé urážet, než argumentovat.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
shoot
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2012 16:45

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od shoot » 15 črc 2012 21:50

Nemám záujem nikoho urážať. Ak by som to chcel robiť, urobím to jasne a jednoznačne.

Takže ešte raz. Z tvojho príspevku som nadobudol dojem, že obhajuješ občiansku spravodlivosť aka spravodlivosť vykonávanú rukou ľudu:
Pro mě je z toho jediný závěr, spravedlnost je ve všech formách relativní, ale efektivita likvidace kriminality občanskou společností, je nepopiratelná. Procento přehmatů není vyšší než procento úlev poskytnutých podplacenými a zmanipulovanými soudy a soudci.
Na čo som použil argument, že takýto systém je jednak omnoho viac zneužiteľný a s oveľa vyššou mierou omylov. A tiež že v krajinách, kde sa uplatňuje, jednoznačne nie je bezpečnejšie ako u nás, nie je tam ani nižšia kriminalita. A úprimne ma preto zaujímalo, či by sa tam chcel presťahovať a spoliehať sa tam sám na seba, svojich blížnych, susedov a svoje zbrane? Neviem prečo by takéto systémy niekde v Afrike mali byť v niečom veľmi rozdielne od rovnakého systému nastoleného u nás? V čom by to tu bolo iné?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2012 22:02

Přečti si něco o Slovanském právu, pochopíš co a proč je jiné. Tedy mimo naprosto rozdílnou mentalitu Afričanů a Evropanů.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Biggles » 16 črc 2012 11:48

Je významný rozdíl mezi "právem ľudu" a právem člověka........... Tedy zjednodušeně mezi kamenujícím zfanatizovaným davem a člověkem, kterému před jeho zrakem znásilňují dceru..........
Naposledy upravil(a) Biggles dne 20 črc 2012 16:50, celkem upraveno 1 x.
shoot
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2012 16:45

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od shoot » 16 črc 2012 13:06

A kde to presne žijete, že vám pred zrakom znásilňujú dcéry? :shock:
Neviem o takom prípade v ČSR
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Joezbrna » 16 črc 2012 13:16

http://krimi.eurozpravy.cz/7798-za-brut ... et-vezeni/

Proto je doma bouchačka, a všichni členové domácnosti přiměřeně svému věku a schopnostem ji umí použít :evil:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od edelweiss » 16 črc 2012 16:10

stačí číst, důvod k obraně se vždy najde. Dnes třeba hned na kraji zpráv, http://www.novinky.cz/krimi/273339-muz- ... amera.html
Každá žena je něčí dcera, matka, sestra, žena.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Biggles » 16 črc 2012 17:29

Pokud "nevieš" o znásilnění na území bývalého Československa (předpokládám, že "ČSR" je na něj odkazem), tak to neznamená, že se tak neděje, ale že máš hlavu v písku............potom nepotřebuješ zbraň, ale nejdříve zjistit, že existuje i svět kolem tvého terárka.........
Tím je pro mne i uzavřená případná diskuze s tebou na téma obrany (i zákonem chráněných zájmů).
shoot
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2012 16:45

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od shoot » 16 črc 2012 18:28

Joezbrna- zaujímavý prípad, tak už o jednom viem

Biggles - najmenej 5 mojich priateliek bolo znásilnených/zneužitých, 2 bývalky tomu ušli len len. (jedna sa tesne pred povracala a hajzlovi prešla chuť. Druhú zachránil okoloidúci, keď ju hajzel držal pod krkom)
Zbraň však nemajú a ani nebudú mať. Našťastie pre ne aj ich okolie :lol: :oops:

edelweiss- a hneď pod tým
http://www.novinky.cz/krimi/273368-muz- ... -maso.html

Mne je to proste cudzie "báť sa", alebo ako by som to nazval. Žiť v strese a pripravovať sa a čakať na koniec sveta. Preto ma zaujíma, aké máte myšlienkové pochody, ako sa na to pozeráte. Či ste vnútorne spokojný (v zmysle vlastnej/rodinnej bezpečnosti), alebo stále nie a stále zbrojíte viac a viac?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od edelweiss » 16 črc 2012 18:54

Podle toho co píšeš, se na Slovensku znásilňuje jako na běžícím páse, asi to bude opravdu hodně jiná mentalita než ta naše, takže je jasné, proč se těžko shodneme. Myslím, že život není o strachu ale o touze žít, takže tvoje podsouvání duševních nemocí nebo vad, všem s odlišným názorem
(Mne je to proste cudzie "báť sa", alebo ako by som to nazval. Žiť v strese a pripravovať sa a čakať na koniec sveta. Preto ma zaujíma, aké máte myšlienkové pochody, ako sa na to pozeráte. Či ste vnútorne spokojný (v zmysle vlastnej/rodinnej bezpečnosti), alebo stále nie a stále zbrojíte viac a viac?)
Je také zajímavým myšlenkovým pochodem, jen s tou vadou že se stále opakuje.
Máš li problém s názory lidí tady, najdi si jiné fórum ( nenásilné a plné lidí se stejnými zdravými názory, jako máš ty sám), tam se jistě domluvíte.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Biggles » 17 črc 2012 07:44

Snad jen dodat, že pokud se člověk ani po osobní či blízké zkušenosti nehodlá bránit, tak za obranu ani jeho život nestojí. Protože jen bezcennou věc člověk nechá napospas...............
Uživatelský avatar
Prim
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2011 15:32

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Prim » 17 črc 2012 08:05

shoot píše:najmenej 5 mojich priateliek bolo znásilnených/zneužitých, 2 bývalky tomu ušli len len. (jedna sa tesne pred povracala a hajzlovi prešla chuť. Druhú zachránil okoloidúci, keď ju hajzel držal pod krkom)
Zbraň však nemajú a ani nebudú mať. Našťastie pre ne aj ich okolie :lol: :oops:
Promin, ale z toho co pises mi neni zrovna nejlip u zaludku a spis by me zajimaly Tvoje myslenkove pochody. Vlastnictvi zbrane nevnimam jako vec strachu, ale uvedomneni si urciteho rizika, ktere zcela nepopiratelne existuje. Jde pak o urcity zpusob prevence a zvyseni vlastnich sanci.
Co me ale skutecne zarazi je Tvuj pritup k veci - za prirozenou reakci, kdyby doslo ke znasilneni v mem okoli, bych chapal vselicos, ale rozhodne ne tuhle - "nastesti obet zbran nemela, jeste by se nekomu mohlo neco stat". Nebo jsi to myslel jinak?
Quis vellet pacem, preparat bellum
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Joezbrna » 17 črc 2012 08:59

shoot píše:...
Biggles - najmenej 5 mojich priateliek bolo znásilnených/zneužitých, 2 bývalky tomu ušli len len. (jedna sa tesne pred povracala a hajzlovi prešla chuť. Druhú zachránil okoloidúci, keď ju hajzel držal pod krkom)
Zbraň však nemajú a ani nebudú mať. Našťastie pre ne aj ich okolie :lol: :oops:
...
Koukám, že seš asi pěkné kvítko. Pak chápu tvou nechuť k tomu, aby ženy chodily ozbrojené :roll:
shoot píše:...
Mne je to proste cudzie "báť sa", alebo ako by som to nazval. Žiť v strese a pripravovať sa a čakať na koniec sveta. Preto ma zaujíma, aké máte myšlienkové pochody, ako sa na to pozeráte. Či ste vnútorne spokojný (v zmysle vlastnej/rodinnej bezpečnosti), alebo stále nie a stále zbrojíte viac a viac?
Za sebe mohu říci, že žiju velmi spokojený život.
Zbraň beru jako dražší a zábavnou děrovačku na papír. Střelba je hlavně sport a zábava.
Když děláš atletiku, tak někam umíš doběhnout. Když umíš plavat, neutopíš se a někam doplaveš. Když umíš ju-jitsu, tak se vyhneš nepříjemnému zranění. No a se střelbou je to podobně. Když je potřeba, umíš proděravět terč. Nic složitějšího v tom není třeba hledat.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Vlastnit zbraň dodává pocit moci a síly, mají je i poslanci

Příspěvek od Biggles » 18 črc 2012 19:15

A jen slaboch (popřípadě násilník) to tak i hodlá nechat....................a napadá mne, nesnažíš se náhodou obejít BAN, že máš jinej nick?
Odpovědět