Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 27 dub 2008 22:19

jo díky přesně to jsem hledal, děkuji moc


Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 02 kvě 2008 13:17

Zdar, máte někdo už tuhle novinku?
http://www.hatsan.com.tr/new_airguns_mo ... orpedo.asp
Zajímá mě, kvalita a přesnost, z fotek toho člověk moc nepozná.Předem díky. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
alobal
Příspěvky: 180
Registrován: 17 čer 2007 12:46
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alobal » 02 kvě 2008 14:48

Už se chystám na Torpédo 155 a nebo dianu 54 :wink: Radši oboje 8)
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 04 kvě 2008 23:02

Zdravicko panove.
Tak jsem celej vcerejsek bouchal do terce a nebyl jsem moc spokojenej. Dneska jsem se rozhodl vymenit ten stelovaci sroub spouste. Dal jsem tam o 3mm delsi a je to OK.
Jenom nutno podotknou, ze kdyz ho utahnu moc, tak jde vystrelit dotekem na kohoutek, ale bohuzel i s aktivni pojistkou :(. Takze jsem spoust musel nechat trosicku tvrdsi.

Nemohl jsem dnes strilet na zahrade, tak ukazu alespon terc, kterej byl nastrilenej ze vzdalenosti 6m (mereno), strelivem Gamo Pro Match (4.5mm, 0,51g) pres miridla ve stoje bez opory. Prumer toho kolecka na terci je 20mm.

Pristi tyden uz vylezu na zahradu a dam aspon 15m, tak uvidim. Kazdopadne diky te spousti se moje presnost o poznani zvysila. Pred tim jsem vetsinou pri vystrelu vzdusou mirne trhl.
Přílohy
hatsan_m100_6metru.jpg
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 05 kvě 2008 13:44

To opravdu není nic moc výsledek. Ta vzduchovka má na to, aby to šlo na takovouhle vzdálenost jednou dírou-rozptyl tak 10 mm.
Takže, nechci tě podceňovat, ale chyba nebude ve zbrani. Myslím, že se dopouštíš jedný chyby, který se dopouští hodně lidí, co má takhle silnou pístovou vzduchovku. To samý je třeba u 634-ty pušky s sebou při výstřelu dost škubou, a opravdu záleží strašně moc na tom, jak ji při střelbě držíš. Je víceméně jedno jak, ale důležitý je, držet ji pořád stejně . Ať už střílíš ve stoje bez opory nebo v leže alá snajpr, je potřeba držet zbraň stejně silně na stejnejch místech, příp. ji mít podloženou a zapřenou do ramene pokaždý úplně stejně.

Prostě, vyber si polohu, ze který budeš střílet, a našteluj si tak mířidla. A počítej s tím, že pokud polohu nebo držení nějak změníš, bude to chodit jinam. Nejhorší je držet tyhle vzduchovky při každým výstřelu trochu jinak, to jde pak každá rána jinam. :idea:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 05 kvě 2008 14:13

Jo, to mas pravdu. Ostatne to byl duvod, proc jsem tu ten terc dal. Vysledek to neni nic moc a o svojich chybach vim a kazda rada je dobra.
S drzenim vzduchovky mam docela problem, kdyz strilim s oporou, tak jsou nastrely prijatelne, ale ve stoje :( .
Nejak nemuzu prijit na to, jak je spravne tu vzduchovku drzet. Silne, lehce, blizko spouste, tak abych si opiral loket o telo, co nejdale k hlavni?

Ale jak pises, nejspis si vyberu jednu variantu a budu strilet jenom tak. Doposud jsem to casto stridal, ale vyzkousim jeden styl a uvidime.
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 05 kvě 2008 14:42

urcite nedrzat krcovito, ale len z lahka, aby sa po vystrele ten naraz piestu a trhnutie prejavovalo jednym smerom...
skratka netlacit na nu
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 25 kvě 2008 00:36

Nebylo by nejlepší než nějak s těma pružinama experimentovat nebo je nějak počítat, zjistit parametry ORIGINÁLNÍ 35 J pružiny a podle toho ji nechat vyrobit ?

Docela mě zarazilo že, aspoň podle toho co tady čtu, že 35 J je jenom delší než 16 J. Neměla by být ještě o hodně "tužší" a s menším počtem závitů , hlavně kvůli co nejrychlejšímu nahromadění energie v okamžiku výstřelu pístem ?
DeeM

Příspěvek od DeeM » 25 kvě 2008 20:53

cvicubis píše:Nebylo by nejlepší než nějak s těma pružinama experimentovat nebo je nějak počítat, zjistit parametry ORIGINÁLNÍ 35 J pružiny a podle toho ji nechat vyrobit ?

Docela mě zarazilo že, aspoň podle toho co tady čtu, že 35 J je jenom delší než 16 J. Neměla by být ještě o hodně "tužší" a s menším počtem závitů , hlavně kvůli co nejrychlejšímu nahromadění energie v okamžiku výstřelu pístem ?

Nie je nič zložitejšie, ako výroba kvalitnej pružiny....ja som si dával niekoľko krát vyrobiť pružinu a zatiaľ ani jedna nestála za nič......najlepšie sú originálne od výrobcu...ale tú nad limit nechcú bez zbrojáku predávať....:cry:
A taká pružina s menším počtom závitom a veľkou tvrdosťou, aby sa naskrátila, by to dlho nevydržala...ak tak možno jeden výstrel....tie už dané parametre pružiny nie sú pre srandu a moc sa s nimi hýbať nedá.....
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 25 kvě 2008 21:25

Nie je nič zložitejšie, ako výroba kvalitnej pružiny....ja som si dával niekoľko krát vyrobiť pružinu a zatiaľ ani jedna nestála za nič......najlepšie sú originálne od výrobcu...ale tú nad limit nechcú bez zbrojáku predávať....:cry:
A taká pružina s menším počtom závitom a veľkou tvrdosťou, aby sa naskrátila, by to dlho nevydržala...ak tak možno jeden výstrel....tie už dané parametre pružiny nie sú pre srandu a moc sa s nimi hýbať nedá.....
To jo nejlepší by bylo sehnat originálku to je jasný, ale jak? Musí to přece nějak jít. Safryš to je situace :( .
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 25 kvě 2008 22:00

orginal gamo pruzinu kupis obchode ale hatsan,diana,weihrauch nie
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 26 kvě 2008 00:48

jeslti ta vzpruha nepůjde koupit ani na ZP a nedá se dost dobře udělat asi koupím dvě perforovaný a tu druhou nějak uříznu na potřebnou vzdálenost, asi to nebude úplně vono, ale co jinýho zbyde :?
Uživatelský avatar
alobal
Příspěvky: 180
Registrován: 17 čer 2007 12:46
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alobal » 26 kvě 2008 05:47

Perforovana vzpruha :?: :D co to asi bude.Ta pruzina na dve casti to taky neni to pravy orechovy,ale pry to tak funguje.Vyskousis uvidis. :wink:
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 26 kvě 2008 10:40

alobal píše:Perforovana vzpruha :?: :D co to asi bude.Ta pruzina na dve casti to taky neni to pravy orechovy,ale pry to tak funguje.Vyskousis uvidis. :wink:
Ještě mě napadá, konce těch pružin který budou u sebe, uříznout a navařit tak, aby plynule přecházely jedna do druhé,tak aby ten závit s tím navařením, byl rozdílný /proti těm původním/ jenom tím navařením.Tak by to teoreticky měla být jedna pružina, ale nevím jak to bude fungovat v praxi.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 26 kvě 2008 11:31

v mieste zvaru ti po par vystreloch praskne
Odpovědět