Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 02 čer 2007 18:08

Tak pre upresnenie, aby sa bolo coho chytit.

1. Aku mas optiku?
2. Na aku vzdialenost nastrelujes?
3. Upresni ,,kazda rana ide do ineho miesta" , najlepsi by bol terčik, ak nieje mozne aspon aky rozptyl ti to robi bez toho aby si nejak nastavoval puskohlad, iba aku grupu ti to robi, miesto na terci nezalezi.

Skus specifikovat a uvidime.


Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Příspěvek od ricci35 » 02 čer 2007 18:18

[quote="Kubo 630"]Tak pre upresnenie, aby sa bolo coho chytit.

1. Aku mas optiku?
2. Na aku vzdialenost nastrelujes?
3. Upresni ,,kazda rana ide do ineho miesta" , najlepsi by bol terčik, ak nieje mozne aspon aky rozptyl ti to robi bez toho aby si nejak nastavoval puskohlad, iba aku grupu ti to robi, miesto na terci nezalezi.

Optiku stejnou jak v podpisu (Bushnell 6-24x56E).Nastřeluji na vzdálenost 20m (+/- 1m).Rozptyl je z 5 ran bez zásahu do nastavení cca 8cm,tzn 2cm od černého na 5hod,2hod,7hod,a11hod (na terči).Skutečnost že tak trhám puškou já nevylučuji...ale nezdá se mi to.
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 02 čer 2007 18:22

a este aku mas montaz by si mohol spomenut, jedno alebo dvoj dielnu? ocelovu alebo duralovu?
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Příspěvek od ricci35 » 02 čer 2007 19:25

tomcat píše:a este aku mas montaz by si mohol spomenut, jedno alebo dvoj dielnu? ocelovu alebo duralovu?
Ocelová dvoudílná.
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
misoka

test

Příspěvek od misoka » 04 čer 2007 00:43

Dnes som urobil test sily hatsana 125. strielal som do tvrdeneho polystyrenu 100vky. Porovnaval som to so Slaviou 631, ktora mala novu pruzinu. Strelivo bolo Gamo Pro Magnum. Slavia presla cez 5tychto polystyrenovych dosiek a v 6tej sa zastavila. Hatsan presiel cez 13 dosiek a v 14tej sa zastavil. Len tak na porovnanie sily :)
lomitko

Příspěvek od lomitko » 04 čer 2007 07:05

No vidíš? To rád slyším. :) A na jakou to bylo vzdálenost?
misoka

Příspěvek od misoka » 04 čer 2007 09:18

Vzdialenost bola 2 metre.
lomitko

Příspěvek od lomitko » 04 čer 2007 09:33

Mam Hatsana kratce,díky počasí jsem ho pořádně ani netestnul,ale co jsem vystřílel,tak to se mě líbilo.Za pár dní bude optika Delta 4*32 AO a budu si mít zase s čím hrát. :P Ta průraznost oproti slavce se dá čekat,mám taky 631 čku a je to NEBE a DUDY :)
Přílohy
mod_105_camo_big.jpg
RS
Příspěvky: 36
Registrován: 10 bře 2007 19:45
Bydliště: Okolí Nového Jičína

Příspěvek od RS » 04 čer 2007 11:23

Zdravim všechny Hatsanisty,tak jsem se k tomu konečně dostal a svou 125 jsem pěkně natunil. Pružinu jsem sehnal origoš,vyhodil jsem to závaži a to nepřijemné cukání je pryč.Přesnost se zvýšila a dost se změnil zvuk. teď mám v reklamaci puškohled NS 3-9x40. A jestli můžete tak mi někdo něco napište o používání optiky s tou elektronikou. podsvíceny kříž atd.,je to vhodné na pístovou vzduchovku? Sice mi už tak nekope,ale na svém puškohledu se mi začla točit ta čočka s tím křížem. Ale to ještě před těma úpravama. jak se mi vrátí a bude ok,tak pak dám vědět,jak to střílí.Zatim se mějte a prosím poraďte.
fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 04 čer 2007 12:34

RS píše:Zdravim všechny Hatsanisty,tak jsem se k tomu konečně dostal a svou 125 jsem pěkně natunil. Pružinu jsem sehnal origoš,vyhodil jsem to závaži a to nepřijemné cukání je pryč.Přesnost se zvýšila a dost se změnil zvuk. teď mám v reklamaci puškohled NS 3-9x40. A jestli můžete tak mi někdo něco napište o používání optiky s tou elektronikou. podsvíceny kříž atd.,je to vhodné na pístovou vzduchovku? Sice mi už tak nekope,ale na svém puškohledu se mi začla točit ta čočka s tím křížem. Ale to ještě před těma úpravama. jak se mi vrátí a bude ok,tak pak dám vědět,jak to střílí.Zatim se mějte a prosím poraďte.
Kde si zohnal origos pruzinu? Resp. ake ma rozmery.

Dakujeme,
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 04 čer 2007 15:20

RS
pokud máš origoš pružinu (což je super) tak bych se bál že ten puškohled tam po pěti výstřelech budu muset poslat znovu.
Hatsan105 1,77+Delta 4X32AO
QB 78 0,22 +Delta 4X32AO
lomitko

Příspěvek od lomitko » 04 čer 2007 15:33

Určitě existuje i puškohled,kterej to vydrží.Jde o to jak dlouho a za jakou bude cenu. Když píšeš,že to sebou tolik už nemrská,tak to třeba bude v poho.Ale kdo ví.ave
misoka

Příspěvek od misoka » 04 čer 2007 16:06

fidlerp píše:
RS píše:Zdravim všechny Hatsanisty,tak jsem se k tomu konečně dostal a svou 125 jsem pěkně natunil. Pružinu jsem sehnal origoš,vyhodil jsem to závaži a to nepřijemné cukání je pryč.Přesnost se zvýšila a dost se změnil zvuk. teď mám v reklamaci puškohled NS 3-9x40. A jestli můžete tak mi někdo něco napište o používání optiky s tou elektronikou. podsvíceny kříž atd.,je to vhodné na pístovou vzduchovku? Sice mi už tak nekope,ale na svém puškohledu se mi začla točit ta čočka s tím křížem. Ale to ještě před těma úpravama. jak se mi vrátí a bude ok,tak pak dám vědět,jak to střílí.Zatim se mějte a prosím poraďte.
Kde si zohnal origos pruzinu? Resp. ake ma rozmery.

Dakujeme,
Keby si si kukol tento thread , tak to tu uz bolo niekolko krat riesene a pruzina do hatsana mod 125, neobmedzena ma rozmery -pruzina z drotu hrubky 3.2mm, dlzka pruziny 402mm, vonkajsi priemer 19.5mm a 49 funkcnych zavitov
fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 04 čer 2007 17:06

Dakujem,

Na rozmery som sa pytal ci suhlasia uz s tunak uvedenymi, a kde si ju kupil? Ak rozmery suhlasia tak teraz som si naisto co je origis pruzina. A cena?

Peter
RS
Příspěvky: 36
Registrován: 10 bře 2007 19:45
Bydliště: Okolí Nového Jičína

Příspěvek od RS » 04 čer 2007 19:51

Takže,vycházím dost dobře s našim prodejcem ,,Zbraní a střeliva" v N.J. A hlavně se nám podařilo zjistit jak Kozap asi omezuje výkony těch vzduchovek na naše zákony. Jak mi tady někdo radil,s tím cukáním,to závaží tam má jediny účel a to takový,aby ta krátka a slabší,tam jen tak volně nelítala. když jsem to rozebral,tak tam na délku vycházela skoro přesně,možna o 1cm delší. Ano ty rozměry souhlasi. A je fakt POROD to tam dostat a sám to skoušet je hloupost. S bráchou jsme to tam dostali a teď už v pohodě můžu dělat servis.Měl jsem ji rozebranou do šroubku i celý spoušťový mechanismus. K té koupi,objednal mi ji jako originál pružinu do H 125 4,5mm. jako náhradní díl a dal lsem za ni 150,-kč. A s tou optikou vám povim jak se mi vrátí. Ale pro představu,přes pevná mířidla na 20m.do krabičky od broků,5zásahu z 5-ti ran. To nepříjemné cukáni je pryč.
Odpovědět