NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Zavit

Příspěvek od undead » 20 kvě 2009 17:28

M22x1 budú mať v nejakej cyklooprave, bo tam treba..
http://www.bikeservis.com/zavitnik-kluk ... p-225.html
29,50 € je dosť,..

mám taký problém, keď som strieľal, zrazu začal podstatne klesať výkon, diabolky sa na 15 odrážali od smrekovej dosky ani sa nepoškodili, na terči asi 10-15 cm nadol od stredu terču.
vystrelil som cca 35 rán (5.5mm), nepočítal som ich, možno viac, no skôr menej. až napokon posledná diabolka ostala v hlavni.
hoci som ešte asi 20x natiahol a zmačkol spúšť, bol počuť len náraz piestu, tak ako keď sa natiahne a streli bez bombičiek. myslel som že došli nejak rýchlo bombičky, tak že vymením. rukou to nešlo odtočiť, tak som použil poplastované kliešte. keď to už bolo skoro odšrobované, tak to krátko zasyčalo, ešte som pár krát pootočil a vtom to celé vyletelo (bombičky a uzáver) do stropu garaže, zanechalo to v omietke priehlbiny. bombičky som našiel hneď, ale uzáver zmizol :? takže nemám uzáver.. to mám qbčko len od 11.5 :(
asi sa niečo dostalo do ventilu a preto už nešlo vystreliť, aj ten rýchly pokles výkonu, to už asi tlačilo na ventil a ten sa riadne neotvoril..
neviem čo s tým. qbčko mám z merkurie, aj som im písal čo sa mi stalo a nech mi pošlú uzáver no ešte nič neodpísali. pušku som nerozoberal, len som kukol, očistil a nastavil spúšť. záruka by mala platiť, ale..? Neviem čo s tým, mám plnú krabicu bombičiek, novú hračku a nervy z toho... help

môže mi niekto okótovať ten uzáver? asi si ho budem musieť dať vyrobiť :evil:


Akcnek
Příspěvky: 95
Registrován: 05 kvě 2009 17:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Akcnek » 20 kvě 2009 18:24

Mám jeden plonkový bombyčky vůbec nepoužívám mám přepouštění z kyvet to sice taky neni dokonalé ,ale furt lepší 1kyveta 31,-kč než 2x12g bombičky po 15,-kč kus.Uzávěr klidně pošlu na dobírku za cenu poštovného+symbolické balné.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 20 kvě 2009 21:48

Povolování matky pod tlakem jde těžko a aby se nestalo to co tobě tak se po několika otáčkách matky odkryje malá dírka, kterou plyn odfoukne a pak se teprve matka lehce rukou vytočí ven a není mi jasné jak jsi to mohl stihout vytočit že neunikl tlak a vyletělo to ven, to se snad ani nedá.
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od LaRi » 20 kvě 2009 21:55

Taky jsem měl v ruce qbéčko co přestalo střílet a naplněný bylo.Po rozborce jsem našel ventil ucpaný tím filcem co je tam jako filtr.Takže jestli nechceš reklamovat, tak se do toho koukni.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 20 kvě 2009 23:18

to Akcnek
ešte som zvedavy čo mi odpíšu z merkurie, podľa toho, ale asi mi ho pošleš, dik

to honda
ja viem že sa odkryje ta dierka, no to len strašne krátko fúklo, myslím si že aj tu dierku niečo upchalo, ináč sa to proste nedá vysvetliť, predsa by všetko vyfúklo cez tu dierku. nejak som si neuvedomil že to ide moc ťažko odkrútiť, použil som kliešte..
keď som pozrel spúšť bola dosť zhrdzavena (no dalo sa to ľahko zotrieť, zliatina), škoda že som to neodfotil, aj pri kľučke bola hrdza.. písal som o tom pár príspevkov vzad, možno bolo aj niečo v tlakovom zásobníku, čo sa neskôr uvoľnilo..

to LaRi
kúpil som ju na swk kvôli prípadne reklamácii, v pl je o tretinu lacnejšia, ale s reklamáciou neviem neviem..
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 22 kvě 2009 08:12

no dnes posielam qbčko na reklamáciu, som zvedavý ako to dopadne.
:roll:
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Příspěvek od Mr.Nobody » 23 kvě 2009 11:23

mám blbej dotaz: nevíte jaké jsou nejtěžší diabolke v 4,5 mm? Včera jsem střílel v takové sranda soutěži na 10 m a omylem jsem si nabil dvě diabolky najednou. Kupodivu to střelilo obě diabolky úplně přesně, bez jakéhokoli propadu i když to odpovídalo cca 11 gramů těžké diabolce. Tak mě napadlo, že co nejtěžší diabolky by mohly líp zužitkovat dávku plynu na jeden výstřel a byly by stabilnější v letu.
Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bendis » 23 kvě 2009 11:42

pokud vim tak 4,5 sou nejtěžšší nějak 0,7gramu, ale já když sem do slavky rval dvě, tak první ještě trefila, druhá šla mimo o pár cm, ale když budeš dávat těžkou diabolku, rychle bude padat k zemi, ona ti ta váha veme rychlost
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
DarkAce
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2009 18:23

Příspěvek od DarkAce » 23 kvě 2009 13:03

Mě z QB78 taky suveréně nejpřesněji lítaly exact heavy. Ale dvě diabolky odpovídají 11 gramům? To máš jako diabolky, které váží 5,5g v kalibru .177? Z čeho jsou vyráběné? :)
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Příspěvek od Mr.Nobody » 23 kvě 2009 13:49

vidíš jak jsem blbej, samozřejmě že vážej cca 0,55 gramů tj x2 = 1,1 :D
nedojde
Příspěvky: 128
Registrován: 05 srp 2008 19:01

Příspěvek od nedojde » 24 kvě 2009 17:19

Půjde QB 78 předělat svépomocí na sifonovky ? Hlavně jestli se vejdou šířku a jestli je komora utěsněná jako třeba na LOV21 ?

Třeba na Crosman 1077 sifonovky nejdou,protože těsní jen kolem hrdla bombičky.
DarkAce
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2009 18:23

Příspěvek od DarkAce » 24 kvě 2009 17:30

Jde to, ale propíchneš vždycky jen jednu bombičku a na tu dáš na plnej výkon pár ran. Dáš mezi ně nějaký mezikus s propichovátkem, bombičky dáš hrdlem k sobě a máš to. Jestli se to chce měnit bombičky po +-10 výstřelech, tak to neni problém. Pročti si vlákno, někde ze začátku jsou na to návody.
nedojde
Příspěvky: 128
Registrován: 05 srp 2008 19:01

Příspěvek od nedojde » 24 kvě 2009 18:04

Kubajzz
Se sifonovými bombičkami (7g) je to stejné jako kdysi, akorát to už nemění všude, ale musíš pohledat.
No největší problém je, že do té QB78 se právě musí strkat ty velké 12g bombičky a u těch je blbé, že jsou jednorázové a nedají se plnit. To mě docela štve, ne že by mi ta jejich cena zas tak moc vadila, ale sere mě ten odpad, párkrát práskneš a už vyhazuješ bombičku do koše. Díval jsem se jak to udělat aby to šlo nahradit, ale zatím mě to nenapadlo. Do té Norconie se strkají dvě najednou dnem k sobě, ony ty sifonovky mají stejný průměr jako ty velké, takže při použití nějakého mezikusu by nebyl problém. Háček je ale v tom, že sifonovky mají tu propichovatelnou zátku utopenou moc hluboko a ten propichovací trn u QB78 je moc krátký, takže tam nedošáhne. Na tu předná bombičku by se to dalo vyměnit za nějaký jiný trn (něco jako psal troj), ale problém je v propíchnutí té druhé bombičky, je to tam dělané docela zvláštně, hodím sem fotky, ale jak to tady tak píšu, tak už mě napadá jak by to asi šlo, chce to ještě jeden mezikus, někdy to vyzkouším.
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Příspěvek od Mr.Nobody » 24 kvě 2009 18:10

jde to na 7g sifonovky v pohodě. Někde začátkem tohoto dredu jsou snad i výkresy mezikusu - mě to fungovalo v pohodě.
Akcnek
Příspěvky: 95
Registrován: 05 kvě 2009 17:28
Bydliště: Praha

nedojde

Příspěvek od Akcnek » 24 kvě 2009 18:18

Jde to celkem snadno,ale je to na nic vydrží to fakt jenom cca 15 hodnotných ran krabička sifonek tak 30 minut a to většinu času strávíš přebíjením.Rychle jsem přešel na kyvety které maj sice taky svoje mouchy,ale je to nejjednoduší a nejlevnější řešení :P
Odpovědět