Mel bych si koupit trezor?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Měl bych si koupit trezor?

Příspěvek od andrewl » 30 črc 2009 13:36

Ahoj, měl bych dotaz. Mám dvě zbraně, které mam normálně v bytě. Zabezpečené jsou dobře neboť mam do bytu pancéřové dveře s kvalitními bezpečnostními zámky. Mám jednu pistoli a jednu kulovnici. Chystám se koupit si další pistoli a tak budu mít tři zbraně. Je to ale dočasný. Velice rychle (cca pár týdnů či dva měsíce) prodám tu první pistoli. (nebo tu novou když se mi nebude líbit). Ale po tu poměně krátkou dobu budu mít tři zbraně, ale nebudu mít trezor jak káže zákon. Vím, že bych ho prostě měl mít, to je jasný, ale chci znát vaše názory. Koupit si trezor jenom proto, že budu mít pár týdnů tři zbraně?? Přijde mi to směšné. Může to někdo zjistit? Předpokládám, že policie po mě nebude chtít doložit, že mám doma trezor a ani to nemá jak kontrolovat, že? Jak byste to řešili Vy? Dík


Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 30 črc 2009 15:17

Dokud se nestane pruser, tak to nikdo resit nebude. Vzhledem k tomu, ze mas zabezpeceni bytu asi na mnohem lepsi urovni, nez by nabidnul trezor, tak si "trezor samozrejme musis koupit" (cti: jednej podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi ...)
Milanovnik
Příspěvky: 24
Registrován: 08 črc 2006 20:13

Příspěvek od Milanovnik » 31 črc 2009 11:55

A neměl bys mít už při jedné dlouhé zbrani trezor?? když by byly jen dvě pistole, tak nemusíš, ale jak je (byť) jedna dlouhá neměl by být trezor????
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 31 črc 2009 13:19

Ájé, už zase nějaký domněnky. Proč si nepřečtete ten zákon, než se pouštíte do spekulací? http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... 002_rozpis
(2) Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.
Milanovnik
Příspěvky: 24
Registrován: 08 črc 2006 20:13

Příspěvek od Milanovnik » 31 črc 2009 13:36

Máš pravdu, už to moc nestuduju páč trezor mám. Z bouchačky v šuplíku bych měl trochu vítr.....
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 07 srp 2009 13:17

Kurte, docela by mě zajímalo co mysleli naši zákonodárci pojmem (Ocelová skříň). Např. jaká třída oceli je vyžadována, či jestli stačí kovová skříň z feromagnetického materiálu s visacím zámkem či se zapuštěným patentním zámkem. A kolik zámků je na skříni potřeba atd.
Nebo jestli si jen tak zbytečně třepím hubu a nijak výrazně na tom nezáleží? :P :wink:
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 srp 2009 17:00

Má splňovat nějaký ten technický předpis, co ho tady ještě nikdo neviděl. A výrobci k tomu z dobré vůle dodávají certifikát, že ten předpis splňuje.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 09 srp 2009 18:32

J.Laser: tohle řeší Nařízení vlády 338/2002 Sb.
Konkrétně k ocelové schránce je tam uvedeno:
a) uzamykatelná ocelová schránka nebo uzamykatelná ocelová skříň, které splňují požadavky odolnosti proti vloupání 15 odporových jednotek podle České technické normy1) ČSN EN 1143-1 a jsou vybaveny zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN EN 1300,
Pak je tam samozřejmě výčet i dalších možností - "zvláštní uzamčené zařízení", "uzamykatelný skříňový trezor", "komorový trezor", atd.

Co přesně je v těch dvou odkazovaných ČSN ale netuším - vím jen, že jde o dokumenty v rozsahu 36, resp. 32 stran a dají se pořídit za cenu kolem 320kč/ks. :?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 srp 2009 00:55

Už jsme to řešili, ale nedořešili viz. http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=1251
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 srp 2009 14:55

Jen tak k tématu, s těma jednotkama to je na pikaču :roll:
Nejde jen o to jít a koupit solidní trezor, ale nejprve se shánějte jestli je na něj certifikát.... :roll:

Já mám fajnovej trezor, ale bez papíru na jednotky....takže jako kdybych ho neměl... :roll: i když netuším, jestli by z toho mohl být problém.

Možná se to týká především majitelů zbraní typu A, kde příslušník na kontrole by mohl požadovat certifikát od trezoru :roll: Ale vím prd.....
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 12 srp 2009 22:50

No já jsem hledal a hledal až jsem objevil, že pro zabezpečení zbraní do deseti kusů potřebujete 15 odporových jednotek. A jedna jednotka odpovídá minutovému násilí s použitím jednoduchých nástrojů např. krumpáč. Takže potřebujete mít zabezpečení které útočníkovi s krumpáčem bude odolávat 15 minut.
Aquila non captat muscas
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 12 srp 2009 23:40

Mám taky v podstatě plechovou skříň na krátké zbraně s certifikátem a mechanickým kombinačním zámkem /ten na tom byl skoro nejdražší/ vyráběné českou firmou Aximont. Zabezpečení mám hlavně kvůli mým dětem a navíc vyhovím i zákonům. Na mých pár kousků je blbost kupovat trezor, jehož cena převýší cenu obsahu. Navíc v malém bytě v paneláku je i problém s umístěním. Takhle jsem si to sám přinesl, sám zabetonoval a jediný klíč, který mi ani děti neukradnou je ten, co mám v hlavě. Vyšlo to asi na 8000Kč. L
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 srp 2009 00:56

2 J.Laser

Ano, ale podle nařízení vlády to má mít ty jednotky.
Na druhou stranu jsem nikde nevyčetl komu by to měl člověk prokazovat a kdo by to mohl chtít kontrolovat. Kontrolu smí PČR provádět jen u zabezpečení zbraní typu A.

Nevím jestli je nutný certifikát ze státní zkušebny nebo stačí znalecký posudek za tisíc korun?

V podstatě si dokážu skříň svařit sám, když použiju vrstvené 1 cm ocelové pláty, tak mě to vyjde v materiálu na 2000 a nikdo se dovnitř krumpáčem/palicí nedostane ani za hodinu. :roll:
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 13 srp 2009 08:47

Certifikát určitě nutný není. Jde o to v případě potřeby dokázat, že kvéry byly zabezpečeny dostatečně - tedy podle toho, jak požaduje zákon (vyhláška, nařízení vlády).
kontrolovat tě nikdo nebude (nemáš-li zbraně kat. "A") dokud se nestane průšvih - ale až ti domů přes betonovou zeď, elektrický ohradník, dva pitbully a troje bezpečnostní dveře někdo vleze a ukradne ti krochnu, budeš dokazovat, že jsi ji měl dostatečně zabezpečenou.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 srp 2009 18:29

2 Kurt

Ok, ale další detaily o zabezpečení mého domu už prosím neprozrazuj, hlavně né to že mám vodní příkop a nezmiňuj se ani o zatáčce ke strašidlu. :lol: :lol:

Jinak dík za info. Docela mě to potěšilo.
Odpovědět