skupina D

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

skupina D

Příspěvek od Návštěvník » 16 kvě 2005 21:14

Trošku jsem pozapomněl na zdrav.potvrzení po uplynutí 30ti měsíců.Asi 1 rok.Když to donesu dodatečně budou se na PČR moc hněvat,nebo to pochopí.Já vím je to moje blbost,ale nikdo není neomylný.V zákoně jsem nenašel možný postih.Fakt by mi bodlo kdyby se ozval někdo kdo má s tímto problémem zkušenosti.M:)


Návštěvník

re:skupina D

Příspěvek od Návštěvník » 16 kvě 2005 22:03

Tak to fakt netuším.Musíš doufat,že ti to projde.
Návštěvník

re:skupina D

Příspěvek od Návštěvník » 17 kvě 2005 06:57

Snad to projde, jinak ztráta ZP pro zdravotní nezpůsobilost. Hned bych tam šupajdil a ukecával bych, co se dá...
Návštěvník

re:skupina D

Příspěvek od Návštěvník » 17 kvě 2005 08:48

Kdyžtak (když se budou cukat) by možná stálo za pokus dát těm správným lidem nějakou tu korunu... Policie je dneska tak zkorumpovaná, že by stovka možná stačila.
keny

Příspěvek od keny » 15 kvě 2008 07:28

Zdravím,mám skupinu D a za dva měsíce mě vyprší ta 2,5 roční doba kdy tam mám zanést to zdravotní potvrzení.Zajímalo by mě jestli to musí být doneseno s předstihem cc ty 2měsíce nebo stačí jen týden před vypršením a jesli je nutné tam hned donést zbraně na kontrolu.Díky
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 16 kvě 2008 15:04

Posudek o zdravotní způsobilosti je platný tři měsíce, takže si troufnu tvrdit, že jej můžete na PČR doručit již nyní.
Ke kontrole zbraní - nemám zkušenosti, ale asi ne (navíc když jde o ZP skupiny "D" je držitelem PZ váš zaměstnavatel, ne?).
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od yuras » 16 kvě 2008 22:33

...co se podivat do 'Zakona' :?:

§ 20 Zdravotní způsobilost pro vydání zbrojního průkazu
osdt. (2) Držitel zbrojního průkazu skupiny D je povinen se podrobit lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře do 1 měsíce po uplynutí 30 měsíců od vydání zbrojního průkazu.
keny

Příspěvek od keny » 18 kvě 2008 10:14

To kurt: Tu skupinu D jsem si dělal pro sichr ,to kdybych stratil práci a musel jít dělat npř bezpečáka, takže bude muset stačit muj obvodák.
to yuras: jj máš pravdu stačí to ten měsíc po uplynutí 30měs.Mě spíš zmátlo to že jestli si dobře pamatuji tak poliš na zkouškách tvrdil že to musí být před vypršením těch 30měs.Jinak dík
PS: Ty zbraně tam radši donesu,nerad bych tam šel 2x 8)
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 18 kvě 2008 10:59

Ke kontrole zbraní budeš v případě potřeby vyzván příslušným oddělením. To chtějí po 5 letech při obnově celého zbrojáku, ne v mezidobí kdy neseš jen zdravotní na potvrzení Dčka.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 09 říj 2008 11:08

Může být ten posuzující lékař, můj obvodní lékař ?
sněhulák
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2006 22:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sněhulák » 09 říj 2008 11:46

Mám pocit že pokud jsi zaměstnán v oboru, kde využíváš zbraně svého zaměstnavatele, tak je posuzujícím lékařem jeho závodní lékař(to může být jakýkoliv lékař s atestací na "obvoďáka" s kým má zaměstnavatel uzavřenou smlouvu o závodní léčebné péči).

pokud takto zaměstnán nejsi, tak posuzujícím lékařem je tvůj praktický lékař(obvoďák), který tě posuzuje k vydání zdrav. způsobilosti pro ZP.

... ale jako je klidně možné, že to je všechno úplně jinak :D
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 09 říj 2008 12:09

8) 8) 8)

Přijdete na úsek zbraní a střeliva s potvrzením, ten úředník udělá následující:
- zavolá na Českou správu sociálního zabezpečení a zeptá se, kdo je Váš zaměstnavatel
- pak bude několik hodin hledat telefonní číslo na Vašeho zaměstnavatele
- pokud ho nenajde pošle doporučený dopis do vlastních rukou
- pokud se náhodou dovolal 8) zeptá se pana ředitele jestli máte stanoveného závodního lékaře pro tyto případy
- zavolá na lékařskou komoru a zeptá se, kde má daný lékař ordinaci
- zavolá lékaři a zeptá se, jestli to razítko na potvrzení je jeho a nebo jeho zastupujícího lékaře
- pokud ne, povolá 5-6 policistů, aby vypátrali Vašeho obvodního lékaře
- ti se pustí do velice nebezpečné akce, honičky v autech, přestřelky, válka s Talibanem
- po jeho dopadení (vašeho ošetřujícího lékaře) ho předvedou k výslechu aby jim potvrdil, že dané razítko je opravdu jeho a že v té době byl splnomocněn Vám to razítko tam dát.

---------------> a nebo taky H-VN- ! , prostě tam je razítko a hotovo!!!!!!
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: skupina D

Příspěvek od cvicubis » 27 úno 2010 22:27

Ahoj, mám takovýhle dotaz. Za chvíli mě bude končit ZP a budu ho prodlužovat. Mám skupiny A,B,D,E. Časem jsem zjistil, že skupinu D nepotřebuji a taky se mě nechce platit furt za prohlídky u doktora. Chci se skupiny D vzdát ! Otázka zní ? Jde se vzdát skupiny zbrojního průkazu ???
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: skupina D

Příspěvek od Artifex » 27 úno 2010 23:34

Myslím že normálně, v žádosti o nový průkaz prostě vyplníš jen A,B,D a šlus. Policajt se asi podívá do papírů na co vlastně máš nárok, zeptá se Tě zdali to D nechceš nebo jsi na to zapomněl a když řekneš že nechceš tak Ti tam napíše jen ABD. Průblém asi bude v tom že pokud bys pak D zase někdy chtěl tak bys musel dělat zkoušky...
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: skupina D

Příspěvek od Art » 28 úno 2010 10:16

Xerxes Artifex píše:Myslím že normálně, v žádosti o nový průkaz prostě vyplníš jen A,B,D a šlus. Policajt se asi podívá do papírů na co vlastně máš nárok, zeptá se Tě zdali to D nechceš nebo jsi na to zapomněl a když řekneš že nechceš tak Ti tam napíše jen ABD. Průblém asi bude v tom že pokud bys pak D zase někdy chtěl tak bys musel dělat zkoušky...
Proč by tam psal A,B,D ,když to D nechce ? napíše A,B,E
Zamčeno