Povoleni k CZ61 Skorpion semi

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Povolení k ČZ61 Škorpion semi

Příspěvek od Návštěvník » 28 čer 2005 17:10

Prosím o radu jak to udělat v tom našem Kocourkově?
Minulí rok jsem si chtěl zakoupit ČZ61 Škorpion,v automatické verzi, protože jsem ho měl na vojně, líbí se mi atd. Samozřejmě na vyjímku. Ta mi byla zamítnuta samotným náčelníkem naší správy policie a dostal jsem radu, že se mám obrátit na Slovensko, kde se 61 upravují pro střelbu jednotlivou ranou. Pak nebude problém zbraň povolit.
Před měsícem jsem přes internet zbraň na Slovensku objevil, domluvil se s prodejcem, který ji dal na balistickou expertízu, aby mohla opusti Slovensko.
Zažádal jsem si na policii o nákupku a narazil jsem. Zbraň ač upravená jako semi je stále zbraní typu ,,A" tedy zakázaná povolení nedostanu, musela by to být verze ČZ 91. Asi těžko mi někdo na Slovensku přepíše 61 na 91.
Nevím jak dál postupovat, cítím se jako blbec a také je mi trapně až to budu tlumočit prodejci na Slovensku. Ach jo....


Návštěvník

Nějaké zdůvodnění toho nevydání?

Příspěvek od Návštěvník » 28 čer 2005 19:45

Andy jistě poradí, je to policejní odborník.
Rada běžného Čecha - přestěhovat se, připlatit, koupit jinde, nebo si najít jinou oblíbenou hračku.
ikar

Příspěvek od ikar » 28 čer 2005 21:40

Mno pokud ti vyrobce nebo ten co to predelava je schopen zarucit nebo nejak dolozit ze neni mozno po te jeho uprave z te semi udelat full auto tak ma vyhrano a svestky by ti nemeli delat problemy a pokud budes mit i balistickou expertizu tak mam takovy dojem ze to klidne muzes hnat vys a mas velkou sanci to vyhrat protoze pak je to zbran kategorie B a ne A a to se jedna.

IkaR
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 09 črc 2005 18:35

Zkuste se obrátit na zkušebnu. Ti vykládají, která zbraň patří do jako kategorie.
Odpovědět