Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika
http://forum.gunshop.cz/

Prosím o vysvětlení ZP
http://forum.gunshop.cz/prosim-o-vysv-tleni-zp-t28442.html

Autor:  Marficek119 [ 31 pro 2016 12:39 ]
Předmět příspěvku:  Prosím o vysvětlení ZP

Dobrý den,
chystám si udělat zbrojní průkaz, ale jsem trošku zmaten skupinami ZP a kategoriemi zbraní.
Kromě osobní ochrany a nošení zbraně bych si chtěl pořídit opakovací kulovnici a to nevím jakou skupinu ZP zvolit. Nechci ji pro lovecké účely, ale na občasné střílení na střelnici. Je to kategorie C v případě že si chci pořídit kulovnici? Děkuji za vysvětlení.

Autor:  ropak [ 31 pro 2016 13:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prosím o vysvětlení ZP

ne C je k loveckym ucelum ty potrebujes skupinu B a zaroven si udelej i skupinu E

Autor:  Marficek119 [ 31 pro 2016 13:09 ]

Aha, tak to jsem po..., do přihlášky jsem si dal A,C,E. Logicky jsem usoudil, že kulovnice spadá do skupiny C pro lovecké účely. Takže pokud tomu dobře rozumím tak abych mohl vlastnit kulovnici musel bych mít lovecké zkoušky?

Autor:  ropak [ 31 pro 2016 13:18 ]

nevim jak je to ted se zkouškami drive na lovecke zbrane byl nutny i lovecky listek to uz padlo ono je mozne získat dlouhuo zbran i na skupinu E ale ne vždy k tomu mají pochopeni ,protože se dost tezko vysvětluje ze potrebujes kulovnici na osobní ochranu a na skryte noseni ale když se tam napise i sportovni cinnost tak je to uz jasne jako lovecka zbran je vylozene kulobrok ne uz brokovnice ta také spada do sportovních a k cemu A to se mi zda celkem zytecne

Autor:  Marficek119 [ 31 pro 2016 13:25 ]

Mám právě možnost od známého pořídit nějaké sběratelské zbraně, končí a nebude prodlužovat zbroják. Nicméně hlavně mě jde teda o tu kulovnici. Už mám termín zkoušek, tak jsem si to chtěl ujistit zda mám správné skupiny. Měl jsem se na to informovat při podání žádosti. Ale děkuji za informace

Autor:  skagerak [ 31 pro 2016 13:26 ]

http://forum.gunshop.cz/zbrojni-prukaz-pravni-otazky-f9.html

??

Autor:  Marficek119 [ 31 pro 2016 13:35 ]

Díky za link, nenašel jsem odpověď. Nechci však zakládat stejný dotaz do více vláken.

Autor:  skagerak [ 31 pro 2016 13:37 ]

jen nechápu proč to zakládáš tady a ne tam ........

Autor:  Marficek119 [ 31 pro 2016 13:45 ]

Není to jedno už? Nevšiml jsem si toho vlákna, kdyby ano, dotaz bych vložil tam.
Pokud někdo chce reagovat na dotaz, tak prosím k věci. Děkuji

Autor:  Pajik_CZ [ 31 pro 2016 13:57 ]

nepleťte jablka a hrušky !!!
Kategorie zbraní NEMAJÍ nic společného se skupinami ZP !!! Jen používají stejná písmenka, význam je ale naprosto jiný.
na skupinu ZP "E" si můžeš koupit prakticky JAKOUKOLIV zbraň kategorie B, nebo C, včetně "mysliveckého" kulobroku, kulovnice, pistole, brokovnice atd...

Skupina ZP C je k ničemu, pokud se nehodláš věnovat myslivosti.

Autor:  ropak [ 31 pro 2016 14:02 ]

na to A potrebujes vydat výjimku a to neni nic jednoducheho ja osobne bych ho nechtel pokud mas zbrane kategorie A tak je potřeba mit i bezpecnejsi zajisteni a je moznost vždy kontrola policie o zpusobu ulozeni

Autor:  Pajik_CZ [ 31 pro 2016 14:03 ]

ropák - nikde neřekl, že bude mít zbraně kat. A ....

Autor:  skagerak [ 31 pro 2016 14:04 ]

Pajik píše o zbrani kat B nebo C

kat. A tady asi nikdo neřeší...

Autor:  ropak [ 31 pro 2016 14:05 ]

Pajik_CZ píše:
nepleťte jablka a hrušky !!!
Kategorie zbraní NEMAJÍ nic společného se skupinami ZP !!! Jen používají stejná písmenka, význam je ale naprosto jiný.
na skupinu ZP "E" si můžeš koupit prakticky JAKOUKOLIV zbraň kategorie B, nebo C, včetně "mysliveckého" kulobroku, kulovnice, pistole, brokovnice atd...

Skupina ZP C je k ničemu, pokud se nehodláš věnovat myslivosti.

asi uz to zmnenili ted nejsem v obraze ale puvodne kulobrok byl pouze na skupinu C

Autor:  skagerak [ 31 pro 2016 14:06 ]

kulobrok ja kategorie C ... se skupinou C to nesouvisí

Autor:  Pajik_CZ [ 31 pro 2016 14:07 ]

potom by to chtělo nastudovat zákon dřív, než začneš radit... :shock:

Autor:  ropak [ 31 pro 2016 14:09 ]

Pajik_CZ píše:

chce od kamaráda poridit sberatelske zbrane a chce zbrojak skupiny A tak predpoklad je ze ty zbrane jsou kategorie A

Autor:  skagerak [ 31 pro 2016 14:09 ]

a já si zase rýpnu do zakladatel vlákna, který by měl být trošku všímavější a pozornější ( ale věřím, že než půjde na zkoušky, tak si vše nastuduje)

Autor:  skagerak [ 31 pro 2016 14:10 ]

ropak píše:
Pajik_CZ píše:

chce od kamaráda poridit sberatelske zbrane a chce zbrojak skupiny A tak predpoklad je ze ty zbrane jsou kategorie A

TO MYSLÍŠ VÁŽNĚ ???????

Autor:  Pajik_CZ [ 31 pro 2016 14:14 ]

a co takhle zbraně B, nebo C, které už neprojdou zkušebnou (třeba) a tak nejsou určeny ke střelbě, ale ke sběratelství? Na to je hlavně skupina ZP "A" :)

Autor:  ropak [ 31 pro 2016 14:39 ]

dobře beru tu vytku mel jsem napsat ze ty zbrane mohou byt i kategorie A a ne ze jsou

Autor:  skagerak [ 31 pro 2016 14:43 ]

Marficek119 píše:
bych si chtěl pořídit opakovací kulovnici ....

mohla by mít integrovaný tlumič :wink:

navrhuji přejmenovat vlákno na něco jako : "silvestrovská poradna" , "silvestrovské vlákno" nebo tak nějak :mrgreen:

Autor:  Marficek119 [ 31 pro 2016 15:28 ]

Byl jsem na přípravném kurzu na zbroják, něco mám nastudováno a na něco jsem se doptal na kurzu. Problém byl v tom, že jeden z instruktorů mě potvrdil že kulovnice se vztahuje na skupinu C a že musím mít lovecký lístek, druhý mu to tam vyvracel, že to tak není. Takže výklad zákona je asi tak jak kdo pochopil. Nicméně žádost mám podanou a vzhledem k tomu, že v tom ještě nemám úplně jasno tak jsem se chtěl doptat tady jak je to. Samozřejmě jsem si chtěl ušetřit cestu na Kladno na PČR a vystát si tam 2 hodinovou frontu jen proto abych zjistil, že mám ty skupiny A C E pro účely co potřebuji správně. Po telefonu na PČR na oddělení zbraní mě bohužel nikdo nebyl schopný odpovědět a mám se dostavit osobně. Sice jsem teď zabořený v zákonech na testy, ale to na co jsem se zde dotazoval nemůžu nějak ze zákonů pochopit. Děkuji všem za své názory

Autor:  Kodl_ [ 31 pro 2016 15:59 ]

To je nějaká blbost, ne? Kategorie zbraní nemá s lovem nic společného. Zákon žádné "lovecké zbraně " nezná.
Kategorie zbraní jsou tyto:

kategorie A zakázané zbraně, zakázané střelivo nebo zakázané doplňky zbraní
kategorie B zbraně podléhající povolení
kategorie C zbraně podléhající ohlášení
kategorie D ostatní zbraně
kategorie E střelivo do zbraní kategorie A až D, které není zakázané

To je všechno.
Čím se může lovit u nás v ČR upravuje jiný zákon, snad Zákon o myslivosti, nevím přesně. Většina zbraní, které se používají k lovu jsou zbraně kat. B nebo C.

Autor:  skagerak [ 31 pro 2016 16:47 ]

Marficek119 píše:
Byl jsem na přípravném kurzu na zbroják, něco mám nastudováno a na něco jsem se doptal na kurzu. Problém byl v tom, že jeden z instruktorů mě potvrdil že kulovnice se vztahuje na skupinu C a že musím mít lovecký lístek, druhý mu to tam vyvracel, že to tak není. ...

Nechtěli za ten kurz peníze, že ne ? (teda doufám, že ne)
žádný učený z nebe nespadl, ale pokud někdo pořádá kurz .........

opakovací kulovnice nejspíš spadá pod kategorii C a lovecký lístek s tím souvislost nemá žádnou,
osobně typuji, že je to to co zmínil Pajik, míchání jablek z hruškama
kategorie zbraní X skupiny zbrojních průkazů

fakt si to nepleť, ušetříš si řadu potíží na zkouškách

Autor:  Pajik_CZ [ 31 pro 2016 21:12 ]

konkrétně opakovací kulovnice je zbraní kategorie C. Tuhle zbraň můžeš vlastnit se skupinami ZP "A, B, C, E" .
U skupiny ZP "D" to celé funguje trošku jinak.
Pokud ji budeš mít na ZP "A" , nebudeš s ní moci jen tak na střelnici střílet.

Že by kulovnice opakovací byla zbraní, kterou můžeš mít jen s loveckým lístkem na sk. ZP "C" je nesmysl, potom by všichni sportovní střelci, co střílejí long range, utřeli nos a stříleli by leda tak prakem.... Jestli vám tuhle kravinu tlučou do hlavy na přípravném kurzu, doporučuju jim omlátit o hlavu zákon 119/2002 Sb. , třeba to pomůže. A chtěl bych vrátit peníze...
Problematiku jasně řeší zejména § 28 :
(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A je oprávněn pro sběratelské účely
a) nabývat do vlastnictví a držet zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C, nebo

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zakázaný doplněk zbraně, na který mu byla udělena výjimka, sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C

Autor:  Marficek119 [ 31 pro 2016 21:28 ]

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Nyní mám již jasno.
Musím tedy poznamenat, že přípravný kurz vedl cca 50tiletý pán a jeho cca 30tiletý kolega. Teď nevím tedy který z nich hovořil pravdu, ale patrně každý z nich vycházel z jiného roku jejich studia zákonů.

Autor:  skagerak [ 31 pro 2016 21:40 ]

pokud to nebyl kurz se zaměřením na právní historii, tak měli učit tak jak to je teď (příp. jak to bude v budoucnu blíží li se změna)

pokud to bylo jak říkáš, tak by se asi měli na nějaké pořádání kurzů vykašlat, očividně jsou mimo....

Autor:  Pajik_CZ [ 31 pro 2016 21:48 ]

vyčerpávající odpověď to není, je to základ zákona o zbraních... A zákon je platný jen jeden, co bylo dřív nikoho nezajímá...

Autor:  Marficek119 [ 31 pro 2016 22:08 ]

Položil jsem otázku, bylo mě přesně odpovězeno...pro mě vyčerpávající odpověď.
Nevím proč to rozmazávat.

Autor:  Voss69 [ 04 led 2017 09:29 ]

Z praxe je nejlepsi pro bezneho budouciho drzitele zp-nemyslivce,si poridit tyto skupiny zp: A,B,E!
Vubec nad tim neuvazovat a brat hned tyto tri,je to jen 500kc za skupinu!

Tyto nebrat:

C-lovecke,zbytecnost a problemy s vazanim se k myslivosti

D-Pro vykon povolani-pokud to neni nutne zbytecnost,je tam nutne absolvovat prohlidky casteji,zbytecny zader

Autor:  skagerak [ 04 led 2017 10:32 ]

souhlasím, že u D je nutné častěji dokládat posudek o zdrav zpus.

ale v čem je problém ("problém s vázáním k myslivosti") ???? u C ?

Autor:  regis24 [ 04 led 2017 14:59 ]

Voss69 píše:
Z praxe je nejlepsi pro bezneho budouciho drzitele zp-nemyslivce,si poridit tyto skupiny zp: A,B,E!
Vubec nad tim neuvazovat a brat hned tyto tri,je to jen 500kc za skupinu!

Tyto nebrat:

D-Pro vykon povolani-pokud to neni nutne zbytecnost,je tam nutne absolvovat prohlidky casteji,zbytecny zader

Taky by jsi si měl ten zákon občas pročíst... Trochu tě vyvedu z omylu.
1)
Za každou skupinu se platí 700,-Kč.
Poplatky:
http://www.zbrojniprukazy.cz/spravni-po ... -kolem-zp/
2)
U skupiny ZP "C" není žádná provázanost s myslivostí, prostě je to skupina ZP jako každá jiná. Pokud se člověk někdy v budoucnosti rozhodne pro myslivost, nemusí dělat znova zkoušky ZP.

Takže za mě - když už se chystám na ZP, tak co nejvíce skupin najednou. V praxi to znamená A,B,C,E. Skupina "D" je většinou zbytečná.

Citace:
ZBROJNÍ PRŮKAZ

§ 16

Zbrojní průkazy a jejich skupiny (1) Zbrojní průkaz je veřejná listina, která fyzickou osobu opravňuje k nabývání vlastnictví a držení zbraně nebo střeliva do těchto zbraní v rozsahu oprávnění stanovených pro jednotlivé skupiny zbrojního průkazu a v rozsahu těchto oprávnění k jejich nošení nebo k provádění pyrotechnického průzkumu podle oprávnění stanoveného pro skupinu F zbrojního průkazu. Doba platnosti zbrojního průkazu je 10 let. Zbrojní průkaz lze vydat podle posudku o zdravotní způsobilosti s dobou platnosti kratší než 10 let.

(2) Zbrojní průkaz se rozlišuje podle účelu užívání zbraně nebo střeliva a podle rozsahu oprávnění do skupin

a) A - ke sběratelským účelům,

b) B - ke sportovním účelům,

c) C - k loveckým účelům,

d) D - k výkonu zaměstnání nebo povolání,

e) E - k ochraně života, zdraví nebo majetku, nebo

f) F - k provádění pyrotechnického průzkumu.

§ 28

Oprávnění držitelů zbrojních průkazů

(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A je oprávněn pro sběratelské účely

a) nabývat do vlastnictví a držet zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C, nebo

b) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit střelivo do zbraně kategorie A, B nebo C, nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení.

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn

a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zakázaný doplněk zbraně, na který mu byla udělena výjimka, sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,

b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.

Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.

(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny D je oprávněn při výkonu zaměstnání nebo povolání

a) nosit nebo držet zbraň kategorie A, B nebo C, na kterou má jeho zaměstnavatel vydán průkaz zbraně k účelům, pro které byla vydána zbrojní licence; k této zbrani je oprávněn držet nebo nosit i střelivo, a

b) nosit nejvíce 2 zbraně uvedené v písmenu a) a střelivo do těchto zbraní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném; zbraň a střelivo do této zbraně nesmí nosit viditelně.

Strážník obecní policie je oprávněn nosit zbraň viditelně při plnění úkolů obecní policie. Zaměstnanec České národní banky zajišťující fyzickou ochranu objektů této banky může zbraň nosit viditelně jen v souvislosti s plněním svých pracovních úkolů.

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit, a přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, a

c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.

(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku. Soudní znalec, který je držitelem zbrojního průkazu, je oprávněn držet zbraň a střelivo a střílet ze zbraně za účelem vypracování znaleckého posudku.

(6) Držitel zbrojního průkazu skupiny F je oprávněn provádět pyrotechnický průzkum pouze jako zaměstnanec nebo podnikatel.

Autor:  matrix261218 [ 04 led 2017 16:56 ]

Kidky nevíš kdy se bude "D" hodit, pokud třeba budeš dělat strážného atd.

Autor:  Voss69 [ 04 led 2017 18:30 ]

Jasně,já to dělal za 500,kolik to stojí teď netuším.Ohledně té C mají alespoň u nás neustálé debilní dotazy,na co to mám,když nevykonávám mysliveckou činnost apod.Stejně tak se mě neustále ptají,zdali jim odevzdám nákupku na pistoli,kterou jsem před XX lety nakonec nekoupil apod.Než být neustále bombardován takovými kecy,tak to raději nemít,pokud člověk s myslivostí nepočítá,je to podle mě zbytečná skupina,když se dá všechno pořídit na B.Naopak sběratelská se hodí vždycky

Autor:  Kodl_ [ 04 led 2017 20:11 ]

Voss69 píše:

Dřív to tak bylo, po novelizaci to už neplatí.
Podle mě není vůbec logické motat do zákona o zbraních myslivost.
Prostě ten kdo chce střílet zvěř musí mít zbraň a být členem mysliveckého spolku. Jakou zbraní se smí lovit upravuje jiný zákon. Snad zákon o myslivosti.
K tomu aby mohl mít zbraň příslušné kategorie, musí splnit podmínky k tomu aby si ji mohl koupit. Pokud by myslivci stáli nějak mimo, jako např. vojáci, nebo policisté, kde držení a nošení zbraně vyplývá ze služebního zákona, tak by to nějaký smysl mělo, ale v současné úpravě postrádá skupina C jakýkoliv smysl.

Autor:  skagerak [ 04 led 2017 21:20 ]

a dřív byly třeba brokovnice na lovecký lístek.....

ale pokud někdo někomu radí ohledně aktuální platné a účinné právní úpravy, (třeba někomu kdo se právě teď chystá na ZP) tak by měl psát tak jak je to teď, a ne psát historické zkušenosti, aniž by uvedl, že mluví o minulosti, a v současnosti je to jinak ......

Autor:  Voss69 [ 05 led 2017 12:44 ]

Vsak rada znela jasne,pro nemyslivce A,B,E . Zbytek je jen,jak uz to na forech byva zbytecna omacka kolem

Autor:  ramires [ 05 led 2017 15:35 ]

Skupinu C ti nedají, musíš mít lovecký lístek, pokud máš ZP a uděláš si lovecký lístek později v budoucnu, musíš znovu ke zkouškám a dodělat si skupinu C, je na to jeden rok od doby složeni zkoušky z myslivosti ,není to jenom tak,hodně formalit nervú a peněz :wink:

Autor:  Kalič [ 05 led 2017 15:45 ]

To, že ti nedají C bez zkoušky z myslivosti víš určitě? Já četl, že Céčko můžeš mít, ale pokud budeš chtít vykonávat myslivost, potom teprve ke skupině C musíš mít i lovecký lístek a vše ostatní, co je třeba.

Autor:  glock1719 [ 05 led 2017 18:19 ]

Už cca rok si můžeš C udělat aniž máš zkoušku s myslivosti.

Autor:  skagerak [ 05 led 2017 18:21 ]

Ramires asi jen zapomněl napsat, že sděluje historické zkušenosti .......

Autor:  Pajik_CZ [ 05 led 2017 20:10 ]

ramires píše:
Skupinu C ti nedají, musíš mít lovecký lístek, pokud máš ZP a uděláš si lovecký lístek později v budoucnu, musíš znovu ke zkouškám a dodělat si skupinu C, je na to jeden rok od doby složeni zkoušky z myslivosti ,není to jenom tak,hodně formalit nervú a peněz :wink:

:roll: :roll: :roll: Co to plácáš prosímtě??? Nejdřív si otevři AKTUÁLNÍ zákon, zkus si ho přečíst a POTOM zkoušej radit... :roll: :roll: :roll:

Tohle padlo tuším že novelou v roce 2014, ale nechce se mi hledat předchozí znění zákona, jestli to tak opravdu bylo. V tuhle chvíli tebou řečená věc NEPLATÍ a sk. ZP "C" dostaneš po úspěšném absolvování zkoušky naprosto bez problémů a nikdo se neptá, jestli jsi , nebo nejsi myslivec

Autor:  scorpions-cz [ 06 led 2017 12:14 ]

Pajik_CZ přesně tak. C bez loveckého lístku.
Sk. D není jenom pro měšťáky a ochranku,ale pokud by někdo dělal třeba zbrojíře ve sportovním klubu tak ji taky potřebuje.

Autor:  Marficek119 [ 10 led 2017 23:35 ]

Jen na upřesnění tedy:
Na C si tedy můžu koupit kulovnici a střílet s ní na jen střelnici pokud nemám lovecký lístek a to samé se skupinou B. Co víc můžu se skupinou B...ta je také jen pro střelbu na střelnici a má další výhody?
Pokud bude popřípadě soutěž ve střelbě z kulových zbraní, můžu se zúčastnit pokud mám jen skupiny A,C,E?
Děkuji za objasnění.M

Autor:  Kalič [ 11 led 2017 05:59 ]

Na skupinu E ti třeba prodají náboje pouze do té zbraně na kterou máš průkaz. Na B ti prodají jakékoliv povolené střelivo. Mě dodnes mrzí, že jsem si tehdy neudělal všechno - tedy A,B,E. Céčko tenkrát bylo ještě podmíněno loveckým lístkem. Ale dnes bych vzal kromě D všechno, tak jak píše regis24.

Autor:  scorpions-cz [ 11 led 2017 08:19 ]

Kulovnici si můžeš koupit klidně i na Ečko. Co se soutěží týká,tak záleží na propozicích dané soutěže ,zda bude vyžadován ZP sk. B.

Autor:  TomSmith [ 11 led 2017 16:58 ]

Ono zas z dlouhodobého hlediska nám budou všechny skupiny nanic.
Soudruzi z EUsssr se už snaží aby to bylo horší jak za komančů

Autor:  Froggg [ 11 led 2017 17:01 ]

Ještě bude (měl by být) rozdíl v praktické části zkoušky. Při kombinaci ABE bude (by měl) žadatel střílet jen z pistole, kdežto při kombinaci s C se přidá ještě malorážka a brokovnice. K tomu je vydáno stanovisko MV. Co se týká manipulace, tak tam je to v moci zkušebního komisaře, co bude požadovat.

Autor:  Pajik_CZ [ 12 led 2017 13:47 ]

ono to tak jednoznačné není - u B může nechat střílet i z malorážky, jestli se nepletu, tak je tam napsáno, že zkušební komisař MŮŽE nahradit dlouhou zbraň krátkou zbraní. Může... Nemusí

Autor:  scorpions-cz [ 12 led 2017 14:50 ]

Pajik_CZ Pokud bude mít pouze B,nebo A tak je komisaři zda nechá střílet s dlouhou nebo krátkou. Při kombinaci ABE se skutečně střílí jenom pistole, protože pro E je jasně daná krátká a tím je již pro zbytek slněno krátká ,nebo dlouhá. A opravdu na to existuje právní stanovisko MV.

Autor:  kiwiseek [ 13 led 2017 21:10 ]

Já už mám ZP 20 let a původně jsem měl sk. "A","B" a tuším "G" ( teď "E" )...
A stříleli jsme pistoli na 15m a malorážku na 50m...
Skupina "C" střílela dvě rány z brokovnice...přičemž za splněno bylo počítáno to , že v papíru s terčem ( nikoli pouze v kruhové výseči ) byly po dvou ranách aspoň dva broky :)
Musím tedy podotknout , že tito brokoví "ostrostřelci" měli na chodbě svou tabuli cti :lol:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina