problem s airsoftem v nemecku

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
janbielak
Příspěvky: 3
Registrován: 17 bře 2015 14:22

problem s airsoftem v nemecku

Příspěvek od janbielak » 17 bře 2015 14:38

zdravim vas pred rokem se mi prihodila udalost nad kterou jsem se ze zacatku pousmal : jen jsem svim autem na projizdku a ztratil jsem se pri hledani cesty jsem se dostal za hranice nemecka kdyz jsem si to uvedomil hledal jsem misto na otoceni abych se mohl vratit bohuzel nasi nemecti kolegove policiste byli rychlejsi a stopli mne na namatkovou kontrolu. vse by bylo v pohode az na 2 airsoftove zbrane ktere si vozim v aute protoze na akci chodime 2 krat a 3 krat tydne :) zbrane mi zabavili ani mne nerozumeli a jeste se me ted ozvali ze jim mam do marienbergu prijet sepsat vypoved o udalosti. co jim asi tak reknu : byl sem se projet , ztratil sem se :D nehlede na to ze jsem jel v aute v tricku a kratasech a i blbec pozna ze v tomhle obleceni se proste airsoft hrat neda. meli hroznej problem s tim ze jsem podle nich prijel hrat na uzemi nemecka . bez ochranych bryli a v triku s kratasama :D no ja doufam ze jak mile zaplatim pokutu kterou po me stejne budou chtit at uz budu jakkoliv vypovidat :) , tak ze me to vrati vsechno do puntiku. prosim kdo ma takovou neprijemnou zkusenost at mi da vedet jak dopadl . 23 mne to ceka taky :)


xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: problem s airsoftem v nemecku

Příspěvek od xB.H » 18 bře 2015 12:24

co chodili k nam strilet kluci z Nemecka ta ti si vsichni vozili kvery v zamcenych kufrech a meli oznaceny usti hlavni cervenou barvou. Zrejme je to u nich povinnost coz ty jsi predpokladam nesplnil. Ocekaval bych tedy nejaky drobny prestupek nebo jestli budou hosi rozumni tak ustni domluva ale zbrane by zabavit nemeli.
janbielak
Příspěvky: 3
Registrován: 17 bře 2015 14:22

Re: problem s airsoftem v nemecku

Příspěvek od janbielak » 18 bře 2015 20:42

no meli by vzit v potaz to ze jsem jel v aute v kratesech a tricku a bez bryli na airsoft ty sem mel doma a ty jedinne mi ted taky zustali. takze samozrejme vysvetlim ze jsem zabloudil a za hranice se dostal nedopatrenim a uz vubec sem nemel v umyslu tam strilet no nejakou pokutu ocekavam ale opravdu doufam ze tim pripad skonci a moje veci mi budou navraceny no .
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: problem s airsoftem v nemecku

Příspěvek od Beran » 29 bře 2015 23:22

No připrav se na to že nevezmou v potaz vůbec nic...
Jednak se v německu zabavuje bez náhrady jakákoliv airsoftka, která je schopná střelby dávkou a za další je to bohužel zbraň a jako taková podléhá jistým zákonům.
Nesmyslnost německých zákonů dokládá třeba to že pokud budeš na jejich airsoftové akci a budeš střílet za pohybu, vystavuješ se možnému trestnímu stíhání. Jelikož střelba za pohybu se podle jejich měřítek bere jak taktická střelba a ta je mimo zákon... berou to jako nácvik na nelegální činost.
Jo a připrav si prašule, kamarádka totiž měla v dodávce v kastlíku pepřák (byl úplně na dně a ani o něm nevěděla - půjčené auto, když jela pro zboží) a stálo ji to na pokutě 2000 euro.
Takže asi tak :(
Odpovědět