Par otazek na zbran a ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od WohlmuthOta » 15 zář 2012 21:50

V tom případě doufám, že člověku jako seš ty nikdy nevydají ZP a tím pádem do ruky nestaneš ani zbraň, protože v rukou lidí jako ty nemá co dělat. 119/2002 Sb. V případě, že by se ti to povedlo, pak je přestupek na úseku zbraní a střeliva, trestný čin úmyslného obecného ohrožení.


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Artifex » 15 zář 2012 21:53

Přesně tak, prvně to chce dospět. Jedna takováhle střelba a o ZP nejen přijdeš ale taky si posedíš, od toho jsou střelnice, tady není Amerika, jakákoli střelba mimo střelnici se neprodleně hlásí PČR. Kvůli průserům takových, jako jsi ty jednou všichni přijdeme o ZP!
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Martin K » 16 zář 2012 00:00

Layo píše:Bydlím na vesnici asi 5km od ČB, žije tu asi 500 lidí z toho 300 důchodců a všude okolo lesy, jít někam do lesa problém nebude.
Je vidĕt, ze jsi opravdu velmi uvedomelý. Prosim, ty si zbrojak fakt nedelej!!!
Naposledy upravil(a) Martin K dne 01 led 2014 09:27, celkem upraveno 1 x.
dycky STEYR
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Alci » 16 zář 2012 02:07

proc? nez ho udela, pochopi. Ja taky podaval prihlasku na ZP s tim, ze nejdriv dostanu ZP a pak se naucim strilet :) teda je fakt, ze jsem si nikdy nemyslel, ze se da strilet kdekoliv jinde nez na strelnici, ale malokdo ten zakon cte PREDTIM nez jde delat ZP. Se podivejte na vzduchovkare, flobertisti, plynovkare, airsoftaky, apod.

Co se tyce zbrani, doporucuju opakovaci vzduchovku. Je to mnohem levnejsi na provoz a zaklady strelby jsou uplne stejny + se s tim da behat po lese. Nema cenu vyplytvat prvnich 5000 naboju v drahy razi, kdyz se budes ucit zaklady stejny jako na vzduchovce.

Jinak to reknu takhle. ZP bez RP a auta nema ani cenu. Krome zbrojirenskyho prumyslu ze strelcu nejvic tezi benzinky.
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Kublajchán » 16 zář 2012 12:28

Já bych z toho zas tragédii nedělal - člověk míní, život mění.
Při pořizování ZP jsem taky chtěl jít si zapráskat jinam než na střelnici - nakonec jsem to neuskutečnil, protože případné problémy (že někoho omylem trefím nebo mě někdo uvidí) za to opravdu nestojí. Má před sebou dlouhou dobu a při pročítání různých for a biflování se na zkoušku mu to určitě dojde.

Layo : když už o nějaké zbrani uvažuješ, mohl bys napsat kolik do toho chceš vrazit. Není problém ti zde doporučit pušku za 100 000,- když budeš mít sotva peníze na ZP.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Layo
Příspěvky: 9
Registrován: 05 kvě 2012 00:20

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Layo » 16 zář 2012 16:50

Jako maximum bych asi viděl 20k za kulovnici s optikou nebo nějakých 15-17k za zbraň a zbytek za optiku, zatím se v tom vůbec nevyznám.
Zatím jsem koukal na tohle a celkem se mi to líbí http://zbrane.subrt.cz/kulovnice/savage ... s-xp-270-w
Stačí tyhle střely? http://zbrane.subrt.cz/komponenty/strel ... raze-270-w Taky bych rád, kdyby zbraň měla modernější vzhled, kusům dřeva moc nefandím.

Jinak zákony a tak si pak přečtu, člověk co vlastní tu střelnici je můj kamarád a má tam 150m dráhu a za střelnicí cca 740m oplocenýho místa s výstražnýma cedulema, že se tam nachází střelnice, takže tam nemá nikdo co dělat.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od WohlmuthOta » 16 zář 2012 17:09

Blbce nepoučíš. A kvůli blbcům budeme MY slušní mít v budoucnu problémy. I kdybys měl pozemek 10x10km oplocený 5m plotem a nebude to schválená střelnice, tak tam střílet nemůžeš. 740m oplocenýho místa zcela jistě nebude schválená střelnice, tudíž tam střílet nesmíš a opět se dopouštíš trestného činu, pokud tak budeš činit. Výstražné cedule mimo schválenou střelnici nikoho nezajímají, když tam někoho trefíš, tak sedět půjdeš ty a ještě se na tobě bude hojit.

Střely určitě stačí, musíš je jen nalisovat do nábojnice s prachem a zápalkou.

Bez znalosti zákona ke zkouškám ani nechoď, jsou to vyhozený peníze. Dopravní značky se taky neučíš až když ti vydají řidičák.
HonzaLBC
Příspěvky: 31
Registrován: 17 pro 2011 16:43

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od HonzaLBC » 16 zář 2012 17:15

Stačí tyhle střely? http://zbrane.subrt.cz/komponenty/strel ... raze-270-w


Jenom pro jistotu, víš, že je to jenom střela a ne celý náboj? Jenom se střelou si moc nezastřílíš, to je jenom jedna z částí používaná při přebíjení.

EDIT: A ke střelnici, pokud má dráhu 150 m, tak můžeš střílet jen na těch 150 m, nemůžeš si to protahovat dál, i když tam má oplocený pozemek, na těch 150 m budou valy a zábrany, aby to nelítalo dál.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Alci » 16 zář 2012 17:37

a prebijeni neznamena vymenovani zasobniku, ale vyrabeni naboju :)

tohle jsou naboje, ktery strili osazeny tou strelou cos nasel http://zbrane.subrt.cz/kulove-naboje/27 ... ower-point

Jestli mas kamose, co vlastni strelnici na kulovy zbrane, jaktoze nevis cim se strili a kolik to stoji. Si tam zajdi, vystrel si, zaplat a uvidis co chces a nechces. Co se tyce zbrane a optiky, pocitej, ze optika by mela minimalne polovinu ceny zbrane. Jinak to je jak koupit BMW sedmickovy rady a jezdit na sjetych zimnich pneumatikach.

Krmit kulovnici je celkem drahy, mit jen to, tak pocitej kolem 15000-30000 za rok. Nejlevneji a nejpresneji te vyjde .308. Ale vykasli se na to a zacni s dobryma vzduchovkama nebo aspon s malorazkou, nebo vojenskyma valecnyma puskama v 7.62x54R nebo tema sa58/sks v 7.62x39. Ty naboje jsou extremne levny a zbrane celkem taky.

Ale hlavne si na tu strelnici zajdi a vystrel si :) tam by ti meli vysvetlit zaklady bezpecnosti a povinnosti.
Layo
Příspěvky: 9
Registrován: 05 kvě 2012 00:20

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Layo » 16 zář 2012 17:41

To jsem blbec, protože jsem se o to zatím dostatečně nezajímal? Dost pochybuju, že jsi někde blízko mojí intelektuální úrovně.
Těch 700m je zakončeno betonovým U a on sám tam chodí střílet, takže si nemyslím, že bych já nemoh když on to jako majitel střelnice provozuje.

Jinak díky, to jsem chtěl vědět, jestli to jsou už hotový náboje nebo ne. S čím bych teda měl začít? Nejspíš nějakou malorážku, kulovnici krmit nehodlám.
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Kublajchán » 16 zář 2012 17:53

Layo : Nerozčiluj se tady, nejsi v právu ;)
Že někdo takto střílí ještě neznamená, že je to podle zákona a bezpečné. Stačí málo a může někdo přijít o život, v lepším případě máš po ZP a zbraních. Garantuji ti, že jako začátečník sotva trefíš terč na 50m, natož na 150m :) Raději trenuj menší vzdálenosti a pak se dopracuj na větší. A pořiď si malorážku nebo něco na 7,62x54R, jinak tě to zrujnuje.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
HonzaLBC
Příspěvky: 31
Registrován: 17 pro 2011 16:43

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od HonzaLBC » 16 zář 2012 17:53

A chodi tech 700 m střílet tajně sám nebo to veřejně nabízí jako možnost střelby. Veřejně asi ne, co? To by moc dlouho tu střelnici neměl ...
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Alci » 16 zář 2012 18:27

ze ses o to nezajimal z tebe blbce nedela, ze veris ze ses chytrejsi nez nekdo, koho ani neznas... Kazdopadne snad jednou pochopis, ze strilet tam kde se to nesmi je hoodne spatna vec. A je uplne jedno, jak si myslis ze ses/budes profik, ze si das pozor. Slysel jsem prilis mnoho lidi s cerstvym ridicakem, jak dokazou dobre ridit i po 5 pivech, samozrejme zakaz rizeni pod vlivem plati jen pro ty vsechny ostatni pitomce, ktery to nezvladnou. Oni muzou ridit nality. Pripadas mi, ze to vidis dost podobne.

Takze ne. Co se tyce zbrani, zakony a "zbytecna" pravidla se dodrzuji at uz si myslis, ze jsou pro sebevetsi pitomce. Je to to, co me, pitomci, umozni pohybovat se po strelnici aniz bych mel strach, ze nejaky "profik" omylem vystreli kdyz nema nebo tam kam nema. A pak uz bude uplne jedno, ze nechtel. Ty pravidla dodrzujeme vsichni bez rozdilu. A musis chapat, ze kdo je nedodrzuje, toho radeji vyhodime sami, nez policie a MV prijde posbirat zbrojaky vsem.

Jestli fakt chces zacit, tak ti fandim. Ale zacni timhle:

http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz

Je to pulka, kterou NUTNE musis umet nez si vubec neco koupis. Jestli nemas trpelivost si to dobre precist a pokud mozno i zapamatovat, tak ZP stejne nedostanes a nema moc cenu vybirat zbran. Chapu, ze to je ta nejvetsi sranda, ale povinnosti jsou v tom taky.

Co se tyce malorazky a jestli chces cil, coz hadam je to co vlastne hledas, tak si precti treba tohle:

http://strelectvi.info/cz452/pred_nakup ... akupem.htm

a tohle

http://www.takticka-malorazka.cz/teorie ... aze-zacit/

Mimochodem, kdeze je ta strelnice?
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Lachtan » 17 zář 2012 11:42

4 Layo: jestli to tady ten tvůj kamarád čte, tak ti asi opravdu hodně poděkuje :lol:
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek na zbraň a ZP

Příspěvek od Artifex » 17 zář 2012 12:13

Layo píše:Dost pochybuju, že jsi někde blízko mojí intelektuální úrovně.
Ještě jeden takovýhle urážlivý komentář na kohokoli a někdo ti tu z modů dá banán, urážky a invektivy tu nebudeme trpět, tys přišel s dotazem tak si vyslechni rady a nedělej, že jsi něco víc.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Odpovědět