Nakupni povoleni (nutnost uvedeni modelu)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jeff

Příspěvek od jeff » 01 dub 2006 22:11

Je tam jen ta poznámka. Já tam mam uvedeno: Oprávněn nosit zbraně kategorie: B. Až teď jsem si všiml toho množného čísla. Nevím, zda je to obecně, nebo tím, že jsem žádal hned o 2 povolení na 2 zbraně.


jeff

Příspěvek od jeff » 01 dub 2006 22:20

Jo, a ve středu jsem žádal o další povolení, tentokráte na malorážku. Vyplňoval jsem to přímo s policistkou. Říkala, ať do druhu napíšu malorážka a do ráže .22 LR, nic víc. Že by to mělo projít, že záleží na vedoucí. Na povolení jsem nechtěl čekat, protože tam stejně v pondělí musim, ale říkala mi, že kdyby to nestačilo, tak mi zavolá. Nevolala, takže to v klidu prošlo. Opravdu je to v lidech...
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 03 dub 2006 16:47

Já jsem z Blanska, a tady nákupní povolení na novou zbraň (pokud je přítomen zodpovědný "činitel") vystavují na počkání.
Sice na mne měl takové ty předrevoluční hlášky předrevolučním SNB tónem: "Tak vy se nám chcete ozbrojovat?" a "naco se chcete ozbrojovat?"... a taky "proč chcete .22LR i nosit?"... nicméně jsem to vydržel...
Asi jsem ho asertivně přesvědčil, nebo co :oops: (mám na to kurzy :lol: ) a pak ten formulář ( http://www.mvcr.cz/rady/formulare/zbrane/09.pdf ) vyplňoval se mnou, a celkem logicky mi každou položku zdůvodnil, proč a jak.
Vyplňují se údaje o budoucím držiteli: buď o fyzické osobě nebo o právnické osobě, vždy se však jedná o "žadatele - nabyvatele - držitele". Nikde není položka prodejce, nebo prodávající...

Údaje o zbrani by měly být identifikující konkrétní typ zbraně, aby se mohlo adekvátně rozhodnout, zda na takovou zbraň mám na základě zbrojního průkazu oprávnění. Ale ne nutně adresně tu kterou zbraň. To mi příjde celkem logické.

např.
Druh: samonabíjecí pistole
Zn. výrobce: Berretta
Vzor (model): vz. 71
ráže: .22LR
Výrobní číslo prý jen pokud je znám, nedoporučuje se vyplňovat předem, až při registraci.

Důvod žádosti: podle § ... (doplnil si sám), k obraně osob a majetku, sportovní činnosti a pod.

Pak to překlepal na formulář "rozhodnutí", kde jsem musel podepsat, že se vzdávám odvolání proti kladnému rozhodnutí, aby mohlo toto nabýt právní moci okamžitě, a já nemusel přijít za 14 dní. Pak vypsal "nákupní povolení", kde opět není nikde "okénko" pro platnost , či jiné omezující prvky...

Dokonce je prý možné, pokud chci koupit nějaký "zajímavý model", kde vím přesně co chci, ale nevím jak a kdy se vyskytne na trhu si na takovou zbraň nechat vystavit nákupní povolení tímto stylem.

Takže toto mi přijde seriózní a korektní. Chápu, že potřebujou vědět co přesně si chci koupit, ale nechávají na mě, kde, kdy, a jaké výrobní číslo si koupím...
jeff

Příspěvek od jeff » 03 dub 2006 20:00

Tak to je ještě celkem solidní přístup. Ale jak jsem psal výše, u nás (OŘ PRAHA I) stačí uvést o zbrani jen např. druh: pistole samonabíjecí, ráže: 9mm Luger. Nebo druh: malorážka, ráže: .22 LR. To je vše. Pak samozřejmě informace o žadateli a důvod, stačí uvést např. §12 odstavec 5 písmeno b). Povolení vydávají také na počkání (cca 20 min). S tím, že jsem tam nechal držení i nošení nebyl u malorážky sebemenší problém...

Registrace a vydání průkazu zbraně je pak od předložení oznámení do dalšího úředního dne (pondělí, středa).
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 12 dub 2006 12:58

Včera mi na PČR paní řekla, že stačí na nákupku uvést jen"pistole"¨a že nemusím uvádět ani ráži. L
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 12 dub 2006 15:01

Hm, tak asi máme na různých okresních ředitelstvích několik "názorových proudů". Tábor - kromě prodejce a výrobního čísla vyplnit všechno, tedy včetně značky a modelu (aktuální, vlastní zkušenost z pondělí tohoto týdne).
jeff

Příspěvek od jeff » 12 dub 2006 22:51

Je jasné, že na různých ředitelstvích se chovají různě... Prodejce uvádět nemusíš nikdy, tento údaj není vyžadován. Na povolení na něj ani není kolonka...
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 13 dub 2006 15:32

:oops: No, jo, koukám na to, máš pravdu, nechal jsem se unést těmi "Údaji právnické osoby" !
jeff

Příspěvek od jeff » 14 dub 2006 23:45

mě to poprvé taky zblblo...
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 16 črc 2006 13:06

Ahoj,
budu si kupovat teprve druhou pistoli.
Lze zažádat o nákupní povolení a pistoli koupit až za 2 měsíce,
nevím kdy bude k dostání, prodejce říkal někdy v srpnu.
U první zbraně my povolení mohli vydat až jsem znal veškeré potřebné údaje. OPŘ Bruntál.

Zatím vím jen tyto údaje:
Pistole samonabíjecí
ráže .22LR
výrobce:?
model: Bajkal IŽ - 35 M

Hlavní otázku mám tuto: Jakou dobu platí nákupní povolení?
Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 13
Registrován: 18 kvě 2006 20:17
Bydliště: u CBr

platnost povoleni

Příspěvek od buml » 16 črc 2006 13:44

Povoleni k nakupu by melo platit po dobu platnosti ZP. Jses povinen uvest vsechny tobe zname udaje, takze bych v tom nevidel problem. Zalezi ale samozrejme na koho narazis. Nekdo po tobe bude chtit i cislo zbrane a jiny ti da nakupku na samonabijeci pistoli 9mm.
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 16 črc 2006 14:08

Výrobce: IZHEVSKY MEKHANICHESKY ZAVOD, nebo BAIKAL
Model: IŽ-35 M
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 16 črc 2006 15:41

Vyrobce bych moc neřešil měl sem brokovnici IŽ no a v průkaze bylo uvedeno výrobce : Rusko
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 16 črc 2006 15:45

To samé před měsicem byl sem registrovat Mosin 1891/30 výrobce je Izhevsk nebo Tula (byl to Izhevsk podle značky) ale do průkazu PČR zapsala SSSR
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

dotaz

Příspěvek od cvicubis » 17 črc 2006 18:09

Platíte na policii za nákupní povolení v hotovosti a nebo kolkama?????
Odpovědět