Dovoz zbrane z USA

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
morasvk
Příspěvky: 1
Registrován: 27 lis 2010 03:13

Dovoz zbrane z USA

Příspěvek od morasvk » 27 lis 2010 03:22

Zdravim,

ziju ted nejaky cas v USA, celkem v odlehle casti, takze si tu muzeme na pozemku strilet z brokovnice jak se nam zachce, a kdyz to uvidi soused, tak nevola policajty ale prijde si zastrilet s nama (prijede pred ten kilometrovej pozemek na ctyrkolce nebo v golfovem voziku :)) - to je fajn zmena oproti CR :)

Pokud by to bylo mozne, tak uvazuju o nakupu vlastni .22 long rifle, pac kulky jsou tu fakt levne :)

No, ale:
- zbran lze prevest letadlem v check-in zavazadle, pokud to umoznuje dopravce a je o tom informovan (info od TSA)

Zajimalo by me, jestli to lze a jestli uz nekdo neco takoveho udelal.

Jde mi o:
- situaci na letisti (teoreticky to v Cesku ani nebudou vedet, pac zavazdla uz nejsou na xray; i kdyz to muze byt napsane nekde v papirech)
-- pokud se to bude na letisti resit, asi bude problem, ze zatim nemam ZP? muj tata ale ano
- prihlaseni zbrane (co vse by bylo pripadne potreba vyridit) a na kolik to vyjde


Kdyz o tom tak premyslim, tak je to asi blbost, ale jen tak pro zajimavost by me to zajimalo. Nakonec, handguns mam precejen radsi, navic v Cesku si zastrilim jen na strelnici a chodit tam s longrifle mi prijde ujete. Je to pro me proste zbran na ven. Navic zbran musi byt pri prevozu v pevnem pouzdre, a to uz do kufru nenacpu... :(

KAzdopadne by me zajimalo, jestli to teoreticky jde a jak je to administrativne narocne.


24me14u
Příspěvky: 1
Registrován: 30 lis 2010 18:42

Re: Dovoz zbrane z USA

Příspěvek od 24me14u » 30 lis 2010 18:56

Podle zakona o zbranich je nutne pred dovozem zbrane ziskat povoleni k dovozu do CR a to bud tady v CR (=pres taty) nebo na zastupitelskem uradu v zahranici. Problem je pro vas i v tom, ze nemate zbrojni prukaz a tudiz nemuzete zadnou zbran kategorie A,B,C ani drzet natoz nosit. Na letisti byste mel urcite problem.

.22 long rifle je zrejme zbran kategorie C, na kterou je v CR potreba zbrojni prukaz a podleha ohlaseni do 10 dnu od nabyti.

Zil jsem dlouho v USA a tam je to se zbranemi trosku jinak nez tady. Taky me lakalo nechat si poslat zbran z USA, ale je to moc slozite. A navic dnes uz se to ani nevyplati, driv byvaly rozdily v cenach vetsi.

Napr. Revolver S&W 637 ráže .38+P Special, ktery stoji v USA 616$+tax koupim v CR za 15 tisic korun.

USA:
http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... rrorView_Y

CZ:
http://www.kentaurzbrane.cz/zbrane-na-z ... -38-p-spec

Podobnou zbran ceske vyroby koupim v CR do 7 tisic :-)
http://www.strelivo-zbrane.cz/zbrane-na ... -380-alfa/
Otazkou je uz jen kvalita.
(btw. S&W nemaji v posledni dobe tak dobrou povest jako driv)
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Dovoz zbrane z USA

Příspěvek od palong74 » 13 úno 2011 17:20

psal me na email pan Martinek u vm custom.psal jesm mu jestli by mohl me dovezt NAA Mini Master, .22LR/ 4“ hlaveň s bubinkem na WMRka.jeho odpoved znela Pokud je model v označení ukončen C, jako combo, pak ano. Tyto modely jsou
ale dražší a jsou s nima problémy na státní zkušebně, protože tato
univerzálnost se jim tam vůbec nelíbí. Naní divu, pokud se podíváte do
evropských norem C.I.P. Jsou to dvě rozdílné ráže. US norma S.A.A.M.I. si s
tim hlavu neláme.
Dříve to tu už několikrát prošlo, ale od NR platí zas nová vyhláška a nerad
bych byl tím, koho s tim prvního vyhodí a Vy mě budete pak spílat a já
vracet zálohu.


muze me k tomu nekdo neco rict blizsiho?dik
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Odpovědět