Prohresky PCR se zbrani ...

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 10 led 2006 13:16

Fantan píše:...Vezměte si případ v Mělníku: policista zastavoval auto střelbou do pneumatik. Auto nezastavil, ale zabil ženskou na chodníku! Ono s tou střelbou v hustě obydlených místech je to prostě dost "vošajstlich"!
To teda je, zvlášť, když střílí profesionál od PČR, kterému na ostrých střelbách (provozovaných, mimochodem, za naše peníze) zřejmě ani nevysvětlili, ze kterého konce té železné věci lítá olovo, za který konec se to má držet a čím, jak a hlavně na co se míří...


Stag

Příspěvek od Stag » 10 led 2006 13:57

Slim Jim píše:
Fantan píše:...Vezměte si případ v Mělníku: policista zastavoval auto střelbou do pneumatik. Auto nezastavil, ale zabil ženskou na chodníku! Ono s tou střelbou v hustě obydlených místech je to prostě dost "vošajstlich"!
To teda je, zvlášť, když střílí profesionál od PČR, kterému na ostrých střelbách (provozovaných, mimochodem, za naše peníze) zřejmě ani nevysvětlili, ze kterého konce té železné věci lítá olovo, za který konec se to má držet a čím, jak a hlavně na co se míří...
V nějaké jiné diskusi se lze dočíst o spoustě zajímavých prohřešků policajtů, není to skoro na nový téma? :-)
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 10 led 2006 14:06

Já bych řekl, že přímo nebetyčná blbost a neschopnost policajtů a s ní související "zbraňové" katastrofy jsou jednoznačně téma na novou diskusi. Navrhuju ji založit. Teď je jen otázka kdo a hlavně KDE to udělá (tohle se mi jaksi nehodí na část fóra)?
Ale abychom k nim byli spravedliví: Ono se to dobře kecá, když nemusíme dokazovat, že to umíme líp. A určitě je mezi nimi i spousta slušných, kvalifikovaných lidí, co svou práci dělají dobře. Jen na ně přes ty blbce jaksi není moc vidět...
Stag

Příspěvek od Stag » 10 led 2006 14:58

Tak tak ...

nevím kde jsem to četl, ale někde někdo psal že MP při ostrých střelbách trénovala kotoul a pak střelbu na terč. Jeden prý udělal kotoul a napálil to do zdi kde stáli kolegové :-)
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 10 led 2006 15:25

Ale no tak, pánové. Připadá mi to trošku ubohý. Ono těch prohřešků zase tolik nebude. A vzhledem k tomu počtu zákroků, o kterých se ani nedovíte, to bude minimální procento. A taky bych rád četl případy, který jste zažili na vlastní oči a ne "jedna paní povídala" nebo co bylo v TV ZNOVA.
Stag

Příspěvek od Stag » 10 led 2006 16:17

Luger píše:Ale no tak, pánové. Připadá mi to trošku ubohý. Ono těch prohřešků zase tolik nebude. A vzhledem k tomu počtu zákroků, o kterých se ani nedovíte, to bude minimální procento. A taky bych rád četl případy, který jste zažili na vlastní oči a ne "jedna paní povídala" nebo co bylo v TV ZNOVA.
Já myslím, že nikdo se tu nechce nikoho dotknout, a přeci i pro pobavení je tohle forum určeno ne?

Koneckonců, i když to bylo v TV tak to klidně může bejt sranda, poučné a cokoliv jiného ne?
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 10 led 2006 16:41

Koneckonců, i když to bylo v TV tak to klidně může bejt sranda, poučné a cokoliv jiného ne?[/quote]

To jo, ale aby to taky byla pravda. A jinak, sranda mi vůbec nevadí, ale při použití zbraně (ať už v civilu nebo ve službě) se té srandy moc neužije. Ale jednu přidám: Jednou jsme jeli na zákrok, kdy jeden takovej ne úplně normální chlap oznamoval, že má na půdě skupinu ozbrojených chlapů se samopalama, kteří se tam schovávají. Vlítli jsme na půdu s nabitýma buchnama a neprůstřelnýma vestama, ale na půdě se pelešilo několik hladových divokých koček. Teď už se tomu sice smějeme, ale tenkrát nám do smíchu stejně nebylo.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 led 2006 08:44

Zdá se mi, že ty "Nováky" trochu podceňujete. TV NOVA má sice mizerné denní zpravodajství (to svojí úrovní vážně nemá daleko k bulvárním deníkům), ale proti jejich investigativním pořadům neřeknu křivé slovo (patrně je to dáno tím, že je rediguje Readek John, který je docela mimořádná osobnost, schopná obklopit se kvalitním týmem).
Nejlepší prohřešek PČR, který si vybavuju, sice přímo nesouvisí se zbraněmi, ale samozřejmě se jich týká (není to infromace z TV Nova, ale z časopisu Zbraně a náboje): Oddíl URNA PČR vlítnul do rodinného domku, vyrazil nezamčené dveře a k smrti vyděsil čtyřčlennou rodinu v domění, že jde o domek drogového dealera (který bydlel na opačném konci vesnice- takže se sterfili aspoň do správné obce- takysvým způsobem úspěch :cry: ). Korunu všemu pak nasadili úředníci, kteří odmítli zaplatit škody, způsobené jednozančně protiprávně.
P.S. V tom článku byly zajímavé podrobnosti. Jsem sice trochu blázen, ale i na mně bylo trochu hodně když jsem se dočetl, jak jeden z příslušníků URNA mířil samopalem (nejspíš HK MP 5- velmi účinná zbraň) na dvouleté dítě v postýlce. To už je vážně docela síla...
Stag

Příspěvek od Stag » 11 led 2006 15:52

Luger píše:To jo, ale aby to taky byla pravda. A jinak, sranda mi vůbec nevadí, ale při použití zbraně (ať už v civilu nebo ve službě) se té srandy moc neužije.
Bezpochyby. Na druhou stranu i velmi "špatné" historky mohou s odstupem času nabrat úsměvný nádech.

Přiznám se že já mám s PČR daleko větší zkušenosti (i humorné) ze silnice - to by možná vydalo na samostatné fórum, než se zbraní :-)

Takže je asi pravdaže toho moc nebude ....
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 12 led 2006 08:56

O investigativních novinářích typu John, Klíma mám svůj názor a není zrovna nejlepší. Pěknej příklad toho jak se dají překrucovat informace. Tam ubereš, tam přidáš a hned všechno vypadá jinak. Když jsem byl na tom slavným Czechtecu, tak se všude kolem motali novináři a dělali rozhovory jenom s tanečníkama. Když jsme jim říkali aby udělali rozhovor taky s námi aby viděli taky náš názor, tak nám na to řekli, že mají od svých šéfů zakázaný dělat rozhovory s policií, protože to nikoho nezajímá a nehodí se jim to do reportáží. Potom vidíš v TV jednostranně zaměřený reportáže, který mají ke skutečnosti už dost daleko.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 led 2006 12:09

Netýká se to sice naší policie, ale včera jsem se díval na pořad o těch střelcích, co stříleli v Americe lidi z auta u benzínek a do policejních faux paux to patří. Tehdy jsem o tom dost četl.

Policejní psychologové stanovili profil střelce:
Stranou lidí se držící nenápadný běloch, 27 let, žijící osaměle se svou matkou, z rozvrácené rodiny, střední vzdělání se solidním příjmem. Hledala ho celá Amerika.

Skutečnost:
Dva černoši, jeden 17 let, druhý 41 let, dvakrát rozvedený bývalý voják.
Návštěvník

Myslím že tam jasně zaznělo...

Příspěvek od Návštěvník » 12 led 2006 13:28

... že nešlo o žádný profil, ale o slepé napasování charakteristik podobných případů z minulosti na tento případ.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 led 2006 13:46

To zaznělo až v tom pořadu.
V říjnu 2002 to všichni považovali za fakt.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 12 led 2006 15:04

Nicméně vezmu-li v úvahu, že prakticky neměli vůbec NIC, z čeho by mohli vycházet, tak je to pátrání pořád ještě úspěch. Za jediné totální selhání považuju ten fanatický hon na bílou dodávku.
Zaujalo mě mimo jiné, jak Američani líčli svoje "tři nedělel děsu a hrůzy". To mě vážně dojalo až k slzám. Ti lidé by měli zažít fašistickou nebo aspoň komunistickou okupaci. Protektorát, to nebyly "tři neděle děsu a hrůzy", nýbrž "šest let totálního teroru". Uznávám, že je nepříjemné, když člověk vyjde na ulici a neví, odkud přiletí vražedná kule, ale nevědět, kdy mi do bytu vlítne gestapo a pošle mě i s celou rodinou do konclágru do Polska bylo zaručeně horší. Tak si člověk říká, jestli ti Amíci nejsou trochu rozmazlení svojí relativně klidnou historií...
A taky mě poněkud zklamalo, že přečtením jednoho článku ve Střelcké Revui (cca 10 min času) jsem se o tom případu dozvěděl zhruba stejně jako z dokumentu, kterým jsem zabil celý večer :wink: .
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 12 led 2006 15:46

Taky jsem to viděl. Nebýt toho, že se jim vpodstatě ohlásili sami telefonicky, tak je možná hledají dodnes. Ale asi nic moc pocit chodit po ulici a čekat odkud to může přiletět. Měli to pěkně emotivně natočený, to amíci umí dobře.
Odpovědět