Vysoke uceni - Puskarina

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
koule

Vysoké učení - Puškařina

Příspěvek od koule » 02 zář 2009 00:41

Ahoj,

mám dilema, k zbraním jsem vždy lnul, ale chyba lávky. Před 10 lety se nám o internetu doma mohlo zdát, tzn žádné informace, nic. A tak asi jako za každé dítě co neví, byť má určité zájmy, rozhodnou rodiče. Šoupli mě na učňák stojního zámečníka, nedávno jsem si dodělal maturu (při práci - ekonomku) A teď jsem přijatý (opět dálkově na vysokou ekomku) V práci dělám něco jako vedoucího a konstruktéra, ale nějak se nedokážu sžít s tím že by to měl být můj doživotní chléb, byť bych pracovně stoupal.

Nedávno jsem tu objevil článek http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=6769 který, mi očaroval. Našel jsem si toho zmiňovaného konstruktéra zbraní ( http://www.fs.vsb.cz/?o=37&uchazece-o-s ... e-studium/ ) (asi 10 od vrcha)

A teď otázky pro Vás 8)

1) Mylsíte že má škola smysl bez základů (absence učňáku puškaře) popř. za by se musel dodělávat?

2) Existuje nějaká jinná škola se zaměřením na zbraně? Pátral jsem ale, ne a ne o nic zavadit. Popř. Je to formou prezenční či celoživotní?

3) Jaké uplatnění by skýtalo studium těchto oborů? Myslíte že to má budoucnost?

4) Vzhledem k tomu že jsem téměř na hranici 26 roku, se za státní školy zřejmě platí ne malý peníz, zejména u prezenční formy. Nemáte o tom nějakou představu?

5) Otázka kapku z cesty, mé okolí vnímá moji novou vizi negativně. Prý mám jít už po cestě kterou jsem se dal, a znovu nezačínat... Ták co vy na to? Mají se dětské ideje plnit?

6) Popř. kdo jde do toho semnou?


Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jetson » 02 zář 2009 09:42

Nemůžu fundovaně odpovědět na 1-4, ale ad 5. Moje žena neví a nikdy nevěděla co by chtěla dělat a tak je v bance za velice slušné peníze a protože dělá už 15 let tak i ve slušné pozici. Nicméně jí každý den sere že má jít do práce a to přesto, že má skvělý kolektiv. Já dělám co mne vždy bavilo a tak jsem o dost spokojenější.
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
Otesánek

Příspěvek od Otesánek » 02 zář 2009 09:59

Můj názor:

1) Má smysl a pokud jsi dělal strojního zámečníka tak základy máš - puškařina není nic jinýho než přesný strojírenství. Samozřejmě to nevylučuje možnost vystudovat ji v COPT, např. nejdřív jít na puškaře a pak na bakalářský (nebo obráceně). První obor je spíš práce rukama, druhý získávání teoretických znalostí.

2) Existuje, ale většinou na denní studium. Tedy alespoň nevím, že jinde než v COPT by se daly zbraně studovat dálkově. Celoživotně se můžeš vzdělávat sám dle libosti.

3) Uplatnění a budoucnost to má v oboru i mimo něj - jak už jsem psal, jde o přesný strojírenství a výroba zbraní je podobná jako třeba u obráběcích strojů nebo měřidel - i když má jistá specifika, což ostatně jiná strojní zařízení taky. S trochou nadsázky se funkce střelných zbraní dá srovnávat třeba se spalovacím motorem, akorát píst se nevrací zpátky :)

4) Pokud vím, tak VŠ studium se na většině státních škol neplatí, bez ohledu na věk.

5) Pokud bereš jako vizi a splnění dětských ideí práci se zbraněma tak bych neváhal a vydal se po nové cestě. Od té staré nejspíš nebude moc odlišná. Zbraň je jenom zbraň, tedy prostředek. Z praktického hlediska nevidím moc rozdíl v tom, jestli budu vyrábět pušku, motorovou převodovku nebo vodovodní kohoutky. Taky můžeš zůstat u toho co děláš a zbraním se věnovat soukromě.

6) Já nejdu - myslím studium oboru Lovecké, sportovní a obranné zbraně a střelivo v COPT. Dřív jsem uvažoval o konstruktérovi zbraní dálkově tamtéž (předchozí obor), ale jaksi jsem se nesmířil s tím, že bych první dva roky jezdil do Uh. Brodu proto, abych studoval všeobecný strojírenství a až poslední rok si čuchl ke zbraním (tak to bylo). Na to už zkrátka nemám věk. Co jsem se díval, tak v tom novým oboru je první tři semestry společný základ studia a zbraně a střelivo se berou od čtvrtýho vejš. Lákaly by mě zbraně a munice na Univerzitě obrany v Brně, ale to je denní studium a nejsem milionář, abych si mohl dovolit odejít z práce a studovat.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 02 zář 2009 11:24

2 Koule...

odpovím jednou dlouhou větou : pokud jseš z Brna a okolí klidně studuj dálakově to není až taková hrůza .... Pokud jsi Pražák tak se na to vykašli za A utratíš baťoh peněz B daj Ti hodně sežrat že nejsi moravák C bude Tě to šeredně nebavit D zkus se dostat do učení k soukromému puškaři a pak dálkově bakalářinu.

Další Ti napíšu klidně v soukromé zprávě.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 02 zář 2009 14:52

Alexxxus píše: Pokud jsi Pražák tak se na to vykašli - daj Ti hodně sežrat že nejsi moravák
No jo kingové z práglu si musej vždycky stěžovat, že se s něma nejedná v rukavičkách. :D
Pokud tam dorazíš ve stylu všechno jsem viděl, všechno znám, všude jsem byl a odevšad mám klíče tak se není čemu divit. V letos končícím ročníků nebyl problém s žádným frajírkem z čech a moraváků tam byla menšina.
Jak můžeš dopředu soudit, že jej to nebude bavit? Je pravdou, že samotnou školu/studium/vyuční list puškaře k ničemu nepotřebuješ - jen si tak pro zkoušku vyber pár puškařů a zeptej se jich kolik ti z nich bude dělat osobu odpovědnou, kterou potřebuješ tak jako tak (teda pokud se nenecháš oficiálně zaměstnat jako puškař na 3 roky) Pokud budeš mít štěstí, tak ti právě kontakty ze školy umožní dostat se k těmto lidem blíže.
Mně bude letos 40 a tu školu jsem si udělal, splnil jsem si dávný dětský sen, živit mě to asi nebude, ( i když podmínky pro to mám). Bakalářské studium je pro mně zbytečné, bo jak píše Otesánek - raději pracuji rukama. Myslím, že minimálně jeden ze třídy pokračoval dál.
Využití v praxi - nevím, asi jen jako voják z povolání, nebo u firmy kde chtějí v první řadě vidět papír a až na druhém místě praxi a skutečné znalosti.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 02 zář 2009 15:20

Škoda že tam nebyl nikdo se mnou když jsem se tam potuloval já. Konatkty na puškaře z CZUB no to by mně zajímo na jaký ? na ty roboty co sesazujou cz75 podle toho jestli je klec A-B-C-D a vrážejí to do těla které je A-B-C-D hmmm no děkuji to není puškařina že .... stějně tak s flintama no CZUB nejen mně nic nedalo. že potřebuješ papír aby jsi mohl vzduchny dovážet je pakárna ale už ho mám a to mně stačí. Jinak co se asi tak dálkově naučíš když tam budeš jezdit na 2 dny asi nic ...

Mistři dílenský byly celkem v pohodě až na jednoho pána co nemá rád Prahu potažmo všechny co mají místo narození Praha - byl to vůl a prd uměl klička od kopírky se hezky proletěla. A že by tam bylo letos nějak moc pražáků v dálkovém studiu ... no nevím ... já to měl individálním studijním plánem tak vážně nevím. A sehnat puškaře kterej tě vezme do učení až taková pakárna není. To bylo vážně mnohem snažší než jsem myslel.

Add klíčky od všeho - nepotřebujem klíčky na to máme lidi. V Praze je strašně naplavenin co dveře otevírají bez klíčů - dnes opět dva zmetky z Ostravska zahábli policajti u vykradeného BMW ... soukmenovci pražští už to asi neumí :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 02 zář 2009 15:52

Schválně jsem nepsal, že to byli pražáci ale většinou češi. Neříkal jsem nic ani o puškařích z CZUB. Ale máš pravdu v tom, že pokud se o zbraně zajímáš delší dobu tak ti ta škola nic nového nedá, s vyjímkou exkurzí po provozech zbrojovky.
A ještě jednu pravdu máš - za peníze v praze dům a puškaře za garanta seženeš vždy.
Odpovědět