Puzdra na noze

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

d3agl3

Puzdra na nože

Příspěvek od d3agl3 » 30 říj 2006 16:25

Neexistuju puzdra ktore su vodorovne alebo dokonca je noz otoceny naopak?? cepel hore. Viem si celkom dobre predstavit pohodlnejsie a hlavne rychlejsie tasenie.Nosim teraz tristvtovy kozeny kabat a kym sa dostanem ku kudle mozem prist o kejhak :cry:


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 30 říj 2006 16:26

Tak nenos "odcilku" ale pistoli.
d3agl3

hmm keby sa dalo

Příspěvek od d3agl3 » 30 říj 2006 16:36

hmm ani nevies ako si stastny chlap. Ja na nosenie nikdy povolenie nedostanem./aj ked mam rejstrik cisty :evil: :evil: /
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 říj 2006 17:07

Tohle byste mohli nosit oba: :lol:
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 31 říj 2006 00:41

Podle mě uřčitě jo, vždyť i nějaké vojenské jednotky je mají....

Případně neviděl bych problém v tom si nějaké pouzdro přizpůsobit hlavně tam kde ho chceš nosit.....

Vypadá to že chceš nůž na sebeobranu, tak tam je spousta možností a není nutné mít nůž v pouzdře... existuí i jiné nože vhodné na tento účel....
d3agl3

povedz viac

Příspěvek od d3agl3 » 31 říj 2006 07:49

Lada píše:Podle mě uřčitě jo, vždyť i nějaké vojenské jednotky je mají....

Případně neviděl bych problém v tom si nějaké pouzdro přizpůsobit hlavně tam kde ho chceš nosit.....

Vypadá to že chceš nůž na sebeobranu, tak tam je spousta možností a není nutné mít nůž v pouzdře... existuí i jiné nože vhodné na tento účel....
trochu mi pribliz kde nie je nutne mat noz ostri ako britva v puzdre a tie ine moznosti. Mam aj par zatvaracich a puzivam ich denne od krajania čabajskej klobasy až po otvaranie listov ale na obranu sa velmi nehodia........

jo to viem ze existuju myslel som ci niekdo neviete nejaky e-shop a podobne kde by bol nejaky slusny vyber....
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 01 lis 2006 01:52

no to jsem myslell tak že existují i zavírací nože vhodné na veškeré tebou určené úkony.....

pokuď u sebe běžně nosit nůž tak bych volil zavírák (vyhazovák), existuje spousta uzpůsobených i na boj a jsou samo ideální i na další klasické využití.....

způsob jejich uchycení musí člověk volit tak aby v případě potřeby se dal snadno vytáhnout.....na to nejsou žádné pouzdra (krom obyč, co vím) spíš jak a kde si ho upneš pomocí kllipsu.....exstují i takové co pomocí výčnelku, které se zachytne třeba o ryfle, tak se díky němu v případě tasení rovnou otevře.....no ono to otevření v ruce taky není zrovna pomalé, ale každá desetinka vteřiny může být ku prospěchu...

Proč si myslíš že se na obranu nehodí? na to nepotřebuješ mít nějaký tzv. vojenský speciální......

Žadny eshop kde mají jiná pouzdra oproti klasickým jsem nenašl a nevím o nich, ale některá by se určitě dala uzpůsobit

jinak co zkusit se poohlédnout na výrobce pouzder na nože? (ty menší) myslím že by nebyl problém si nechyt vyrobit na zakázku dle potřeby

taky se zkus zeptat na knife.cz
Puntana

Re: povedz viac

Příspěvek od Puntana » 01 lis 2006 12:09

d3agl3 píše:...ale na obranu sa velmi nehodia....
na obranu ti klidně stačí obyčejná propiska. Na to nepotřebuješ rambo nůž s pevnou čepelí. Teda jestli se nepohybuješ v džungli a nejsi lovec uprchlých věznů :wink:
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 01 dub 2007 01:20

V Kozaku jsme vyráběli pouzdra na UTON a ty se daly po malé úpravě připevnit na kšandu u báglu nebo na kšíry rukojetí dolu,ale muselo to být pouzdro s planžetovou vložkou. Nebo si pořiď Fiňák Marttiini s originálním pouzdrem ti taky nevypadne i když ho otočíš čepelí nahoru.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 01 dub 2007 10:54

J.Laser: Mohu se zeptat v čem ta úprava spočívala?
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 03 dub 2007 13:01

Jo...ty futrály byly snýtovaný dutýma nýtama,tak jsem tu špičku přichytil za otvor v nýtu plastovým patentem který jsem přimontoval ke kšandě na usárně.Ale určitě by to šlo i příšít pár stehama.
medved.
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2011 21:10

podpazni pouzdro na nuz

Příspěvek od medved. » 23 pro 2011 21:16

zdravim chci se zeptat nevite kde by se dalo sehnat podpazni pouzdro na nuz/noze s nozem .... styl stejnej jako jsou podpazni pouzdra na pistole. diky za odpovedi nemuzu to nikde najit.
medved.
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2011 21:10

Re: Puzdra na nože

Příspěvek od medved. » 24 pro 2011 08:37

mam na mysli neco takovyho
Přílohy
nuz.png
nuz.png (145.54 KiB) Zobrazeno 6400 x
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Puzdra na nože

Příspěvek od Lachtan » 28 pro 2011 01:00

Tady máš origo na UTONa 8) (případně sleduj Aukro)

Nenapadá mě nic lepšího, já ho takhle tahám na vandry už x-let (přidělaný na H-čkách).
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Puzdra na nože

Příspěvek od piku » 21 led 2012 17:07

177
22
25
Odpovědět