KARAMBIT

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

KARAMBIT

Příspěvek od Zakk » 14 srp 2006 18:03

Máte někdo skušenosti,nebo vlastníte někdo tento typ nože?Zajmaly by mě vaše názory a skušenosti a budu jen rád když sem přidáte pár fotek. :twisted:
Naposledy upravil(a) Zakk dne 15 srp 2006 16:04, celkem upraveno 1 x.


Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 14 srp 2006 18:07

toto je můj drobek
Přílohy
SWCK32C.jpg
SWCK32C.jpg (7.68 KiB) Zobrazeno 20152 x
Puntana

Re: KARAMBIT

Příspěvek od Puntana » 13 říj 2006 14:11

Zakk píše:Máte někdo skušenosti,nebo vlastníte někdo tento typ nože?Zajmaly by mě vaše názory a skušenosti a budu jen rád když sem přidáte pár fotek. :twisted:
Co máš na mysli těmi "skušenostmi" ?? 8) U nás tenhle typ nože zatím ještě není extra rozšířenej, ale časem to s ním bude podobný asi jako s balisongem. Jinak ten tvůj SmithWesson je v poměru cena/kvalita asi to nejrozumnější co se dá u nás sehnat.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 14 říj 2006 20:43

A učíš se či umíš s ním bojovat?

Mě tedy zatím moc nezaujal (tedy z praktického hlediska) i když vypadá zajímavě a pěkně, ale takových je :D na klasicé používání se hodí spíše normální a na použití v boji je potřeba už určitých znalosti v boji s noži .....
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 14 říj 2006 23:15

Presne tak, nevidim v tomto nozi prakticke vyuziti a univerzalnost, snad ani ten chleba se snim poradne ukrojit neda :D
Puntana

Příspěvek od Puntana » 15 říj 2006 10:24

Lada píše:A učíš se či umíš s ním bojovat?
.....
Boj nožem přece nezávisí na noži :wink: Nebo snad střelba z pistole se učí taky speciálně např. pro Glock a pro ČZ ? :lol:
Lada píše:Mě tedy zatím moc nezaujal (tedy z praktického hlediska) i když vypadá zajímavě a pěkně, ale takových je :D na klasicé používání se hodí spíše normální .....
Je pravda, že je to dost speciální nůž původem z Malajsie. K jeho správnému používání je dobré mít nějaké ty znalosti FMA nebo PS. Jinak je to ale praktická věcička, z mého pohledu určitě praktičtější než, u nás dnes již velmi rozšířené, Balisongy 8)
Lada píše:... a na použití v boji je potřeba už určitých znalosti v boji s noži.....
Na jakoukoli lidskou činnost potřebuješ určité znalosti, boj nožem určitě není výjimkou, spíš naopak :wink:
Lala píše:..nevidim v tomto nozi prakticke vyuziti a univerzalnost, snad ani ten chleba se snim poradne ukrojit neda .....
Ten nůž sice není tvarován na krájení chleba (což třeba Kukri taky není přímo určený na krájení chleba a je to dobrá věcička :wink: ), ale osobně i v mém v běžném životě ho používám k plné spokojenosti. Karambit je hlavně tvarově navrhnutej tak abys nepříteli mohl snadno vypustil "modrého hada" na svobodu :lol: :lol: A ten kroužek na konci taky není určenej jako kroužek na klíče :lol:
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 15 říj 2006 20:03

popravdě když sem si sním hrál poprvé,taxe mi povedlo si ho 2 krát zaseknout do ruky-moc příjemné to nebylo :? ale teď už sem se sním naučil pár triků a jsem spokojený-jen pro pořádek viděl jsem na internetu na videu test bojového nože s klasickým ostřím a karambitu na kusu vepřového no a po karambitu by vás už asi nikdo nezašil :twisted: je navrhnut na sekání a čepel je tvarována tak že když už se do něčeho zaříznete-tak to není jen povrchové
Puntana

Příspěvek od Puntana » 23 říj 2006 21:38

A jak si se k tomu noži vůbec dostal? = co tě inspirovalo k jeho koupení? Tvar, kámoš nebo jsi nevěděl co zrovna s prachama :lol:
Jestli se ti tyhle nože líběj tak doporučuji např. tenhle damašek
Obrázek
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 říj 2006 22:31

No tak tenhle je tedy opravdu překrásný ... mňam
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 říj 2006 00:19

2Puntana

k tem výtkám popořadě

1. já se jen ptal jestli se učí či s ním umí bojovat! (co je divného na takové otázce?) takovou tupou dedukci jakou jsi napsal ty a podstrčil mě, bych jen těžko vymyslel :wink:

2. máme jiný pohled. Ten můj je třeba jen proto že jsem se s ním ještě moc nesetkal a na běžné věci na které nůž používám mi připadá vhodnější než klasický...
Balisongy jsou podle mě tak dobé na hraní a ty kvalitní i na obyčejné věci...a případným lidem dělat divadýlko jak se s tím hraje a jak je to efektivní, ale přitom k ničemu :roll: (z bojového využití)

3. fakt? a já vůl myslel že to vejde do mě když si ho koupím :( i když jsem napsal pravý opak, ale asi jsem podvědomě doufal) :roll:
A to co jsem já napsal jsi potvrdil viz odkaz 2 od tebe a ti kdo se s ním setkali a učí bojovat či bojují píšou to samé, spíš že je už pro někoho zkušenějšího a nevhodný pro začátečníka...

4. pochopil jsem na co je, já to bral ze svého hlediska, kde převahuje praktičnost nad efektivností zabití....tedy doufám že vždy budu potřebovat pouze tu praktičnost....
Ale s tím kroužkem jsi mě zklamal :cry: já myslel že je tam od toho abych si ho mohl při příchodu domů pověsit vedle klíčů, chjo tak to si ho nikdy nekoupím když je to na něco jiného :roll:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 říj 2006 00:36

...
Přílohy
8.jpg
3.jpg
5.jpg
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 říj 2006 00:38

...
Přílohy
7.jpg
Klon
4.jpg
13.jpg
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 říj 2006 00:42

...
Přílohy
2.jpg
9.jpg
11.jpg
Puntana

Příspěvek od Puntana » 24 říj 2006 09:34

Lada píše: 1. já se jen ptal jestli se učí či s ním umí bojovat! (co je divného na takové otázce?) takovou tupou dedukci jakou jsi napsal ty a podstrčil mě, bych jen těžko vymyslel :wink:
tak sorry, to nebyly žádný výtky :wink:, se nečerti, já jen, že spousta lidí by se chtěla učit s " tím zahnutým nožem" a hledaj na to specializovanou školu, což je v zásadě blbej přístup. Teď už chápu, že ty máš v tomhle jasno :wink: Takže s karambitem se přímo neučím, ale používám ho. S nožem se učím a používám ho. :D

Lada píše:2. máme jiný pohled. Ten můj je třeba jen proto že jsem se s ním ještě moc nesetkal a na běžné věci na které nůž používám mi připadá vhodnější než klasický...
záleží co děláš za ty běžné věci, na různé přeřezávání, rozřezávání, uříznutí atd. se mi zdá karambit i lepší. Na úpravu potravy nebo jako survival je fakt nepraktický.
Lada píše:Balisongy jsou podle mě tak dobé na hraní a ty kvalitní i na obyčejné věci...a případným lidem dělat divadýlko jak se s tím hraje a jak je to efektivní, ale přitom k ničemu :roll: (z bojového využití)
Balisong rozhodně není na hraní i když dnes kvůli filmům si s ním lidi většinou jen hrajou. Je to prostě zbraň a když ji umíš použít + využít její specifika tak je i nebezpečná. Nevím jaký je tvůj pohled na boj, ale spousta lidí bylo pobodáno právě tím levným šuntem z tržnic nebo kuchyně = i těma haha balisongy na hraní. Na boj prostě nemusíš mít nůž za 5000, kluci z Valdic by ti mohli vyprávět :wink:
Lada píše:...spíš že je už pro někoho zkušenějšího a nevhodný pro začátečníka...
souhlas, ale možná pro nějakou holku do kabelky bych to klidně doporučil. Ta bude asi stejně řešit až skoro kontaktní vzdálenost + bude mít asi dost psychické zábrany jen bodat. Takže tohle by mohlo v zásadě zvýšit její obranou/útočnou sílu. Nebo když bude víc military tak i KA-BAR TDI Law Enforcement, ale to už si v kabelce nedokážu moc představit :lol:
Lada píše:Ale s tím kroužkem jsi mě zklamal :cry: já myslel že je tam od toho abych si ho mohl při příchodu domů pověsit vedle klíčů, chjo tak to si ho nikdy nekoupím když je to na něco jiného :roll:
:lol: :lol:

Ještě dotaz k fotce 2.jpg - to je jen reklamní úprava nebo je v Arizoně karambit standartní výbava policie ?? hmmm.... arizona,arizona to je pravých mužů zóóóna,.....

Jo a na těch fotkách je krásně vidět, že dost firem dělá karambit aniž by přesně věděli ten správnej účel, řešej to jen designem aby se odlišovali od konkurence + přidáním toho kroužku a už je to megasuperextrahifi nůž pro ultra zabijáky :lol: :lol:
Zkombinovat balisong s karambitem to fakt může vymyslet jen někdo v kanceláři propagačního oddělení :?
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 24 říj 2006 12:08

ono to možná na první pohled nevipadá,ale já ho používám na běžné věci,jako je přeřezání nějakých provazů,otvírání krabic a jiné volovinky a řekl bych že je na tohle lepší než obyč nůž-stručně řečeno do čeho se zakousne to nepustí :D -tím myslím že když do něčeho říznete,tak se vám nůž jen tak nesmekne a neskončí třeba v ruce
Odpovědět