optika na sa. vz.58

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

optika na sa. vz.58

Příspěvek od Návštěvník » 23 lis 2004 13:23

Používáte nějakou optiku na svůj Hermex nebo Tactical ? Jaké máte osobní zkušenosti? Existuje nějaké původní armádní provedení?


Návštěvník

re:optika na sa. vz.58

Příspěvek od Návštěvník » 23 lis 2004 16:46

V armádě se používal jen noktovizor jinak v současnosti používají sa.58 s kolimátorem OKo montované na nadpažbí. Dás epoužít spousta optik, hlavně musíš dbát na zpětný ráz a taky na montáž které je jako původně na boku a adaptovaná na weaver kroužky.
Návštěvník

re:optika na sa. vz.58

Příspěvek od Návštěvník » 23 úno 2005 18:59

Taktiez vlastnim cz 858.Skusal som kolimator nico stirlling je dost zly aj ked cena je zaujimava cca 1500 sk.Ak ma niekto lepsiu skusenost s nejakym inym kolimatorom nech napise svoje skusenosti.Dakujem
Návštěvník

re:optika na sa. vz.58

Příspěvek od Návštěvník » 06 kvě 2005 20:46

Mám namontovanou optiku 8x42 PSO-1 Dragunov a trefuji na 300m vzduchovkový terč bez problému je to nádherné zastřílení.
Návštěvník

Fakt?

Příspěvek od Návštěvník » 26 kvě 2005 16:17

Zajímavé, 10 cm terč (pokud netrefujete ten papír kolem, ale terč, jako kruhy) na 300 m je skoro přesně 1 MOA. Tedy jako dobrá odstřelovačka z 50tých let. To si trochu troufáte, ani Zbrojovka to u Tacticalu neuvádí, protože by to byla super reklama, s tak krátkou a tenkou hlavní z 50 let starého materiálu... trochu pochybuji, že to je pravda a že by to bylo možné zopakovat, i kdyby byl 858 upnut ve svěráku. Co máte za munici a jak to děláte, že vám na 300 metrové střelnici nefouká vítr (kdyby foukal, a sebeméně se měnil, tak střelu vychýlí o víc než 10 cm - na tu vzdálenost...).
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 26 kvě 2005 22:10

Mne by spise zajimalo, jak casto ten vzduchovkovy terc trefujete, popripade kolikrat je zvetseny :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 31 kvě 2005 19:07

Pro pány chytrolíny opravuji: na 300m s 858 a optikou Dragunov 8x42 trefuji samozřejmě kruhy na vzduchovkovém terči, z 5 ran cca1-2 v černém. Mě tak 2 roky cvičili před 20 lety a to jsme neměli žádná MOA, jen trefit a přežít. Být dobrý střelec znamená moc a moc střílet, nejsou potřeba drahé přístoje, vybavení, měřidla, počítače atd. Vždy bude platit: já, má puška proti mě chlap, buď já nebo on.
PS: Každý by měl mít možnost vyzkoušet své krajní možnosti a možná by se divil co vše dokáže.
Návštěvník

Můžeme vyzkoušet

Příspěvek od Návštěvník » 31 kvě 2005 20:28

Stačí když tu víc než 2 lidi navrhnou, že mají zájem, a mohu domluvit 100 m střelnici - prakticky kdykoli. Měl byste se na 100 m trefit pěti ranami do desítky na mezinárodním pistolovém terči. Já se tak dobře netrefím, ale mám taky jen optiku z UK59, takže jen 4x, a navíc se mi klepou ruce.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 04 srp 2005 23:09

To je sice pěkný, když někdo umí střílet, ale pokud tu přesnost nemá puška, tak se takhle stejně nemůže trefovat :-) Je sice možný (ne moc pravděpodobný), že by některá 58 mohla mít 1MOA přesnost, ale drtivá většina ji má MNOHEM horší. BTW pokud někdo má zájemo optiku POSP 6x24, tam bych jednu fungl novou mohl postrádat.....a pak si to můžete otestovat.
Návštěvník

Re: re:optika na sa. vz.58

Příspěvek od Návštěvník » 05 srp 2005 23:03

Anonymous píše:Mám namontovanou optiku 8x42 PSO-1 Dragunov a trefuji na 300m vzduchovkový terč bez problému je to nádherné zastřílení.
tak jeste tu o cervene karkulce :lol: :lol: :lol:

vetsina vojenskych dragunovu ma pesnost 1,5-2MOA...takze pochybuji, ze s sa58 budes strilet kolem 1MOA ....tedy pokud vubec tusis co to znamena...
JELEN

Re: re:optika na sa. vz.58

Příspěvek od JELEN » 20 srp 2005 09:14

Anonymous píše:Mám namontovanou optiku 8x42 PSO-1 Dragunov a trefuji na 300m vzduchovkový terč bez problému je to nádherné zastřílení.
Zajímal by mne způsob montáže puškohledu. Byl by možný snímeček?
eerr

Re: re:optika na sa. vz.58

Příspěvek od eerr » 21 srp 2005 01:01

Anonymous píše:Mám namontovanou optiku 8x42 PSO-1 Dragunov a trefuji na 300m vzduchovkový terč bez problému je to nádherné zastřílení.
Malý technický dotaz:ten terč je puškový nebo pistolový ?
Návštěvník

Nesmysl

Příspěvek od Návštěvník » 21 srp 2005 05:28

Výchylka u 7,62x39 při slabém vánku na 300 metrů je víc než šiřka papíru, na kterém je natištěn vzduchovkový terč. To nemůže být pravda. Někdo jen kecá.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 srp 2005 13:29

V klidu chlapci. Jasny ze vari z vody. Ten terc bych ztezi trefil ja s Tikkou. Na 300m jsem trefoval kazdou ranou terc (lopuchovy list) cca 15x20cm. Kam nevim pac se pak rozpad :-) Ale Tikka, strili krapet jinac nez zapraskana SA58cka. Ne vojne jsem s ni mel tu cest. Na 100m jsem nastrilel 28b z 30 moznych to ano, ale na vojensky terc (tusim ze terc. c. 4 nekryte lezici figura s kruhy) Rozptyl pres pevne cca 7cm? Asi tak. Jako nebylo to spatne... ale je jasne ze na kulovnici to nema. Na 200m je velmi pravdepodobne ze se trefite do figury ... a na 300m :-) tam uz muzete tak leda strilet po autech :-)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 23 srp 2005 17:33

Zdarec, může mi tedy někdo říct jakou optiku na 858? Nečekám zázraky, ale nemám vůbec představu s ČÍM a hlavně CO můžu dosáhnout? Dík za radu
Odpovědět