Nový Pard 008 lrf

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Nový Pard 008 lrf

Příspěvek od vin » 20 úno 2022 08:33

Známý z UK byl na výstavě a referoval mi o novém modelu Pard008lrf, který má již balistický kalkulátor stejně jako ATN 4k pro. Má někdo nějaké informace o nové hračce Pard?


Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Nový Pard 008 lrf

Příspěvek od Mini Me » 20 úno 2022 09:42

Udaje o vylepsenem Pardu na strankach vyrobce
https://www.pard-tech.com/PARD-NV008S-d ... s-sight-en
https://www.pard-tech.com/
Video z vystavy s novym Pardem + link na jeho dalsi videa z vystavy ,prevazne vzduchovky
https://www.youtube.com/c/RussDouglas222/videos

vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Nový Pard 008 lrf

Příspěvek od vin » 21 úno 2022 08:18

Díky moc, jsem ve vyhledávání nějak opožděný.
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: Nový Pard 008 lrf

Příspěvek od Deathbull » 23 úno 2022 22:31

Já do toho jdu. Tohle bude na Katranu slušet a nejen na něm :mrgreen:
Pidlooký ponocný
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Edgun Leshiy 2

Příspěvek od vin » 02 říj 2022 08:51

Pard 008 s origo montáží mám vyzkoušený na vícero zbraních. Víc než na samotné montáži záleží na přesnosti provedení a umístění lišty na zbrani, což u této určitě problém nebude. Pro střelbu na velké vzdálenosti se musí originální montáž více podkládat, aby záměrný kříž zůstal uprostřed obrazovky. Ale pro vzduchovky do desítek metrů zcela dostačuje. Mám nyní v ruce novější provedení Pard 008S RLF, které s balistickou kalkulačkou je ideální pro přesnou střelbu na různě vzdálené cíle.
Jezirko
Příspěvky: 2
Registrován: 30 zář 2022 21:18

Re: Edgun Leshiy 2

Příspěvek od Jezirko » 02 říj 2022 11:44

Dobrý den, děkuji za info. V plánu jsem měl s balistickou kalkulačkou. Na YouTube balistická kalkulačka funguje bez problému i na PCP vzduchovkach. Mate s tím nějakou zkušenost.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Nový Pard 008 lrf

Příspěvek od vin » 03 říj 2022 15:12

Mám vyzkoušen se zvětšením 6,5x. Prodává se ještě s menším zvětšením 4,5x.
Právě na vzduchovkách se mi líbí balistická kalkulačka. Dá se uložit více druhů nastavení podle střeliva, anebo podle výkonu zbraně. Vzduchovka bez regulátoru tlaku má větší rozptyl úsťové rychlosti podle toho jak se mění tlak v zásobníku. Tím se bod dopadu na větší vzdálenost dosti mění. Ale dá se to řešit nastavením na několik úrovní rychlosti a jen v menu přepnout podle tlaku. Praxe ukázala, že dvě, maximálně tři stačí. U vzduchovek s regulátorem tento problém samozřejmě odpadá.
Pard s kalkulačkou vyzkoušen i na dospělejších zbraních (mám ZP), kde to s montáží je trochu jiné, ale jinak kalkulačka pracuje dobře.

Kalkulačka funguje, jenom označení navíc na zaměřovacím kříži trochu zapleveluje zaměřování. Na rozdíl od ATN kde je posun celého kříže, například klasické myslivecké T nezakrývá tolik oblast zaměření. S tím se o něco lépe v rychlosti zaměřuje, než u Parda s křížem a značkou navíc. Ale Pard je výrazně menší, kompaktnější a s kalkulačkou si myslím již nemá chybu. Nevadí ani podstatně kratší doba výdrže baterie, které se koupí s nabíječkou za pár kaček do rezervy (bohatě stačil kus za 65 kč). Výměna za několik sekund. Dobré je mít v teple při sobě, protože v mraze ztrácí výkon. Na druhou stranu se dá v mraze vyměnit tak jednou, protože víc nevydrží člověk.

Praxe mi ukázala, že časté dlouhé sledování okuláru je nepraktické a někdy i nepříjemné. Proto jsem si pořídil laciný externí monitor, se kterým je pohodlí. Jen se musí vyřešit světlo vystupující z monitoru, které zvíře vidí. Vyřešil jsem to kusem tmavé látky přehozené přes sebe a zbraň tak, aby nezakryla hlaveň a předek Pardu. Tak se dá dlouho pohodlně sedět a střílet a v zimě je pod tím celkem příjemně.
Odpovědět