MaO

Vaše dotazy a připomínky na provozovatele GunShop.cz.
Dotazy na konkrétní objednávky zasílejte, prosíme, na náš email nebo použijte dotazovací formulář

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pravidla fóra
Urgentní požadavky na problémy s fórem směřujte soukromou zprávou na uživatele kalda
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

MaO

Příspěvek od Sidewinder » 14 črc 2005 09:59

Mam dotaz k soutezi MaO SSK Horní Branná. Pravidla rikaji:

Optika :
Max. průměr optiky je 50 mm a největší povolené zvětšení (přiblížení) 12x. Provedení puškohledu, typ osnovy nebo výrobce se nestanovují.

Uvazuji o koupi puskohledu s parametry 4-12x52 (Hawke Sidewinder) a do budoucna bych se rad zucastnil Vasich zavodu, bude to s timto puskohledem mozne? Jaky vyznam ma ono omezeni velikosti objektivu?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 črc 2005 11:38

Zadny.. asi nechtej abys jim delal na terci tak velka "prasatka" :-))
gunshop
Administrator
Příspěvky: 34
Registrován: 23 kvě 2005 15:27
Kontaktovat uživatele:

MAO

Příspěvek od gunshop » 18 črc 2005 16:02

Parametry puškohledu jsou stanoveny propozicemi které jsou platné pro všechny zájemce kteří se chtějí této discipliny zucasnit, pokud budete mit zajem muzu vam zaslat i terce v corel formatu aby jste si to mohl vyzkouset
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 črc 2005 17:00

Dekuji, terce bych rad dostal, jiz jsem je videl od jednoho z ucastniku minuleho zavodu a jsou zajimave, poslete mi je prosim na email sidewinders@seznam.cz

Dalsiho zavodu bych se velmi rad zucastnil, ale jak jsem psal, mam puskohled 4-12x52 Hawke, takze pro mne je bohuzel tato soutez zapovezena.

Zajimalo by mne, jaky vyznam ma omezeni prumeru objektivu puskohledu na 50mm?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 črc 2005 17:19

Ja verim, ze poradatele budou slusni a ze prkotinu ve smyslu prumeru objektivu pominou. Nicim te to vuci jinym nezvyhodnuje. Parametr "prumer objektivu" je pro tercovou disciplinu zcela nevyznamny.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 22 črc 2005 21:11

To se uvidi, kazdopadne bych byl rad, kdyby ta podminka byla z pravidel vyjmuta - kdyz uz si stezovali na malou ucast..? Co Vy na to?
O. Hajna
Moderátor
Příspěvky: 92
Registrován: 17 kvě 2002 17:56

Parametry puškohledu k malé odstřelovačce.

Příspěvek od O. Hajna » 23 zář 2005 10:18

Odpovídám na připomínky k parametrům puškohledů na soutěžích "Malá odstřelovačka", už jen proto, že jsem jedním z tvůrců pravidel. Pravidla soutěže pro MaO byla vytvořena na popud střelců, kteří by si rádi zastříleli puškovou disciplinu s optikou, ale jejich finanční možnosti jsou omezené, pušková střelnice na odstřelovačské discipliny "dospělou" odstřelovačkou jsou taky poskrovnu a tak i pravidla MaO byla stanovena s ohledem, aby jak zbraně, tak jejich příslušenství byly finančně dostupné a disciplina se mohla střílet na běžných malorážkových střelnicích. Limit 12x50 u puškohledu byl stanoven jednak proto, že nějaký limit být musí a také s ohledem na ještě přijatelnou cenu těchto optik. V současné době jsou možná k mání i výkonnější optiky za nižší ceny, ale pravidla již zůstanou nezměněna. Kromě toho je průměr puškohledu i zvětšení pro střelbu na 50 m více než dostačující. Pokud bychom povolili výkonnější optiky, poškodili bychom ty střelce, kteří si pořídili zbraň hned na začátku a podle pravidel. Teď by si museli pořizovat třeba jinou optiku, aby nebyli v nevýhodě. Disciplina se střílí 3 roky. První dva roky se upravovaly parametry zejména podložek zbraně (opory) a hlavně terče. Od letošního roku jsou pravidla již definitivní a v dohledné době je nehodláme měnit.
Takže závěrem : parametry optiky se nebudou měnit, průměr 52 mm by byl ještě snesitelný a pokud to střelec ohlásí při prezentaci, bude to zaznamenáno do karty a do soutěže bude puštěn, ale variábly, které umožňují větší přiblížení se nepovolují ani tzv."pečetěné". Prostě ten, kdo se chce těchto soutěží zúčastnit se vybaví podle propozic. Na motoristické soutěži taky nemůže jet ve 125 na 250 s tím, že pojede jen na půl plynu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 zář 2005 10:39

Nechci nic zamerne vytrhovat z kontextu a ani se o nic hadat (jelikoz jste pripustil, ze i s vetsim prumerem objektivu zavodnika do zavodu zaradite), ale musim konstatovat, ze prumer objektivu puskohledu je z pohledu vyhody ci nevyhody pri tercove strelbe na 50m zavadejici.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 23 zář 2005 18:35

To že je určeno max. zvětšení je v pořádku! Ale také nechápu omezení velikosti výstupní čočky.
I na MČR v podobné disciplíně máte povolené zvětšení 4x a to jak máte velký okulár pravidla neurčují.
Balda
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 23 zář 2005 18:54

Jo a Sidewinder tam nepouštějte protože střílí mooc dobře :wink: a kdyby vám to tam vyhrál tak věřim tomu že se najde někdo kdo by kvůli blbým 2 mm. podal protest.
Balda.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 23 zář 2005 18:56

Balda píše:To že je určeno max. zvětšení je v pořádku! Ale také nechápu omezení velikosti výstupní čočky.
I na MČR v podobné disciplíně máte povolené zvětšení 4x a to jak máte velký okulár pravidla neurčují.
Balda
Upresnim - Balda myslel objektiv, nikoli okular..

Je pravda, ze omezeni zvetseni, kdyz uz bylo jednou urceno 12x, by se jiz nemelo menit - s ohledem na strelce, kteri se dle danych pravidel jiz vybavili.

Jinak dekuji organizatorum za ustupek (52mm). :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 zář 2005 22:01

Sidewinder píše:Jinak dekuji organizatorum za ustupek (52mm). :wink:
Vsak oni ti to jeste pripomenou az zase vyhrajes :-D ... diky prumeru objektivu vyhral!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 25 zář 2005 06:57

Andy píše:Ja verim, ze poradatele budou slusni a ze prkotinu ve smyslu prumeru objektivu pominou. Nicim te to vuci jinym nezvyhodnuje. Parametr "prumer objektivu" je pro tercovou disciplinu zcela nevyznamny.
Typický Andy - pravidla jsou prkotina a protože mám dobrý důvod, mohu vyžadovat, aby mě je nechali porušit.
Když už se jednou omezení stanovilo, mělo by se dodržovat bez výjimek, jinak bude podaný protest oprávněný. Mimochodem, viděl jsem už podávat protesty i proti lidem, kteří neměli na "bednu", ale prostě jen machrováním kazili závod ostatním.
Peníze za takový protest vám organizátor vrátí a předem to víte. Takže asi tak.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 zář 2005 11:06

Anonymous píše:
Andy píše:Ja verim, ze poradatele budou slusni a ze prkotinu ve smyslu prumeru objektivu pominou. Nicim te to vuci jinym nezvyhodnuje. Parametr "prumer objektivu" je pro tercovou disciplinu zcela nevyznamny.
Typický Andy - pravidla jsou prkotina a protože mám dobrý důvod, mohu vyžadovat, aby mě je nechali porušit.
Když už se jednou omezení stanovilo, mělo by se dodržovat bez výjimek, jinak bude podaný protest oprávněný. Mimochodem, viděl jsem už podávat protesty i proti lidem, kteří neměli na "bednu", ale prostě jen machrováním kazili závod ostatním.
Peníze za takový protest vám organizátor vrátí a předem to víte. Takže asi tak.
A prave proto jsem naposledy pronesl: "Vsak oni ti to jeste pripomenou az zase vyhrajes ... diky prumeru objektivu vyhral!"

Bavime se totiz o Sidewinderovi. Ja se jiz zavodit nechystam.

Jinak pravidla jsou naopak od toho, aby se dodrzovali. Jen jsem vyjadril svuj nazor, ktery neni v souladu s jejich pravidly.

Sam jsem zvedav jak to cele dopadne, paklize Sidewinder vyhraje ;-)
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 15 říj 2005 18:15

Andy píše:Vsak oni ti to jeste pripomenou az zase vyhrajes :-D ... diky prumeru objektivu vyhral!
Tak jsem nevyhral, jedna chyba ve finalovem kole = ztrata 10b jednou ranou .. a bylo z toho druhe misto - ale i za nej jsem velmi rad a dekuji organizatorum za vyborne zorganizovanou soutez. Ucast byla sice mala, ale o to vetsi zabava a pohoda. Strelcum, kteri "MaO Horni Branna" jeste nezkusili, mohu jen doporucit! :wink:
Přílohy
MaO1.JPG
Vítězovo vybavení
MaO2.JPG
Tarče pro 1.kolo
Odpovědět