Long range shooting rada

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 20 úno 2019 09:50

Ahoj,
obracim se pro par rad, strilim uz dlouho a chci se ted vrhnout na novou disciplinu, se kterou nemam zkusenost, tento tyden si jdu vyzvednout Tikku t3 tac A1 v 308, uz mam i koupenou optiku, a tady nastava trabl, bylo me receno ze jsem si koupil optiku ktera je vhodna max na strelbu do 400-500m je me jasne ze tyhle vzdalenosti budu schopen strilet za hodne dlouhou dobu , ale jde me o to, jestli se ucit s takovou optikou nebo to prodat a rovnou si koupit neco co me bude stacit i pozdeji na velke vzdalenosti. Mam Meoptu ZD 3-12x50 Tactic Mil-Dot. A take rad uvitam doporuceni na montaz. Diky moc a za kazdou radu budu rad. L


Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Vejr » 20 úno 2019 20:15

optika záleží na podmínkách. 12x je na 500 málo, když je pěkné počasí tak se střílí na 24-35x. Když je miráž tak to všichni stahujou na únosnou mez. Dej si pistolák na 500 a skus se podívat jestli něco vidíš. Navíc mildot je poměrně hrubá osnova. Ne že by to nešlo ale to je vysoká liga. A Meopta mívá problém s přesností klikání, sklo maj bezvadný ale mechaniku nic moc. Montáž na větší dálky jedině Spuhr, protože budeš potřebovat podbroušení -20MOA, jinak budeš na 500 a dál možná na hranici rozsahu klikání.
Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 20 úno 2019 20:26

Bohuzel jsem toto zjistil docela pozde , ale uz se ho snazim prodat , byla by nejaka rada kterou optiku do tech 30tis, zatim me vetsina radi vortex viper pst gen 2 5-25x50. Cim vice se v tom placam tim vice zjistuji ze je vse jinak, v patek mam vyzvedat flintu a dnes jsem dostal dva nazory ze ta tikka t3 tac a1 je taky spatna volba :( a za nejakou dobu budu limitovan flintou, ze ma tenkou hlaven atd, a bylo me doporuceno ze v te cennove relaci jit do Bergera super varmint, z predstavy ze o vikendu budu nastrelovat , to vypada ze nebudu mit vlastne vubec nic :roll:
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Poli » 20 úno 2019 20:29

No, nejdřív si měl číst, pak ses měl ptát a pak teprve nakupovat. Tikka dobrá, ale když už, tak varmint, Tac je, jak už z označení vyplývá, taktická flinta.
K tomu sklu, znám frajera, co přesně s tímhle sklem lovil srnčí na 400-500m a dalšího, co s optikou Kahles se zvětšením do 12 střílel závodně a jeden ročník soutěže s tím i vyhrál.
Tohle ZD je jedno z nejlepších skel, co kdy udělali jak opticky, tak mechanicky, ale má hodně malý rozsah, jestli si pamatuji, tak snad jen 30MOA? Mě klikání na flintě s rovnou montáží končilo klikání před 500, takže rozhodně montáž se sklonem a pokud jednodílnou tak také doporučuji SPUHR.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk


Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 20 úno 2019 21:01

To bohuzel musim souhlasit, byl jsem moc rychlej, ale tak vse se da zachranit, flintu muzu zrusit a udelam nekomu dalsimu radost kdo na ni ceka, a optiku hold prodam, ja za ni daval pred peti lety kdyz me to chytlo poprve ze dotoho pujdu 36 tak snad ji aspon za 20 prodam. Otazka furt je, co by jste me teda doporucili za flintu a optiku, cim vic nazoru tim lepe a uz dobre se budu moct rozhodnout:)
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Poli » 20 úno 2019 21:08

Hele všechno, na co se ptáš a co chceš vědět už bylo napsáno na různých fórech, ať co se týká výběru zbraně, vhodné ráže, optiky atd. a to i tady na fóru, které je primárně o vzduchovkách.
Nejdřív si ujasni cenový strop, pak to, co chceš střílet a v jaké přesnosti a pak se ptej, co ses nedočetl. Těžko ti někdo z voleje přesně řekne kup to a to a tak a tak, protože co střelec, to jiný názor, zázemí a možnosti.


Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Vejr » 20 úno 2019 21:17

Ta Tac A1 zese není zase tak blbá flinta, ano tenčí hlaveň, tak si dáš bacha aby jsi jí nepřehřál. Zase lidi co koupí Bergaru tak pak sháněj lepší pažbu, min GRS. Tak si to spočítej. Supervarmint pořád není závodní bago. Musíš si rozmyslet co vlastně chceš střílet za soutěže. Střílí se jak taktika tak čistá sportka. Tomu přizpůsobit i puškohled, třeba nemá význam si brát na F-Class puškáč v první fokální. Já osobně bych třeba tu Tikku vzal, asi ne v .308 ale v 6,5 CRE. Tam je jistota že když se už naučíš pořádně střílet tak umře hlaveň - cca 2500 ran :) Tak se tam dá bago od Bartleinu a jede se dál. Akorát to stojí nějakej peníz. Na LR závodech už .308 pomalu mizí, nebo se pro ní vypisují služební kategorie. 6mm / 6,5mm / 7mm to dneska frčí, balisticky je to prostě dál. I když můj vlhkej sen je .224 Valkýra. Přes kilák to chce nějakou našlapanou 6,5ku třeba PRC. Zase .308 je dobrá na začátek, snadno se přebíjí, hlaveň vydrží dlouho, flinta se dá vždycky prodat. A nebo jí pak přerážovat na nějakou ráži co z .308 vychází, třeba ten populární CRE. Závěr zůstává pořád stejný
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Vejr » 20 úno 2019 21:19

Nechci si dělat reklamu, ale jestli to nemáš daleko tak se zastav u nás v Reloaderu, pokecáme. Ukážu ti od Tikky až po závodní speciály od Dolphina nebo GAP
Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 20 úno 2019 21:24

Flinta cca 50, optika cca 30 , je me jasne ze kazdy ma jiny nazor a kor u strelby na delsi vzdalenosti, tady zjistuji ze snad dva podobne nazory ani nejsou, takze spis odtoho cekam co by jsis treba vzal v teto cenove relaci ty , a pak zase co nekdo dalsi kdo se zapoji do debaty
Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 20 úno 2019 21:41

Ja jsem z Brna, Kde mate prodejnu, prijedu rad na kazdou radu pokud to nebude na druhe strane cr:)
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Vejr » 20 úno 2019 21:45

prodejnu máme v Praze. V Brně zajdi do Wildgame na Řípské a poptej se po Zdeňkovi, má na starosti pult s přebíjením a pokecej s ním. Střílí na vysoké úrovni a hodně o tom ví.
Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 20 úno 2019 21:50

No snim jsem prave mluvil dnes osobne, kdyz jsem vyzvedal jinou zbran , a ten me zrazuje at tu tikku neberu a vezmu tu bergaru a ze me pomuze i se sestavenim a nastrelenim, byl moc ochotny!
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Vejr » 20 úno 2019 21:56

on Bergarou v 308 střílí, pravda zbyl mu z ní asi závěr, má na ní Bartlein hlaveň, pažbu mám pocit GRS, otiku Nightforce.. Bergara je licenční Remington 700 což je dobrej základ. Ale když se chceš dotat na špičku tak se postupným úpravám neubráníš.
Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 20 úno 2019 22:10

Ok skocim zanim jeste, a snad neco vymyslime:) ta tikka me mrzi protoze se me strasne libi i vzhledove, a druhy duvod ze jsem levak a ta tikka je pro levaka jak jsem ji chtel, kdyz pujdu do jine zbrane musim se smirit s ovladanim pro pravaka ale nerad bych kdyby se stal nejaky zazrak a slo me to , zustal stat na moznostech zbrane, tak se me do te tikky asi nepujdu
Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 22 úno 2019 06:47

Tak s optikou mam jasno bude to ten vortex a bude v MRAD. Mohl by se tu nekdo ale zkusit rozepsat o 1 fokalni rovine a o 2 fokalni rovine, tam jsem ztoho trosku jelen a nevim co vybrat, a nenasel jsem nikde zadne tema ani diskuzi. Dekuji L
Odpovědět