Skrine a trezory na zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 13 bře 2006 15:26

Já si po pořízení 3. zbraně koupil tzv. skříň na zbraně, což je vlasně trezor. Přestože má certifikát jakošto trezor na zbraně a nebyl zrovna levnej, je to vlastně plechová skříňka (podobná jako sou šatní plechový skřínky ve školách nebo stadionech atd. Jinejma slovama, když už by se mi někdo vloupal do bytu, tak se do toho trezoru dostane ancvaj. Já sice budu z pohledu zákona z obliga (zbraně byly v certifikovanym trezoru), ale lupič si bude moc vesele střílet a já budu muset utratit dalších X desítek tisíc za nový (pakliže na to budu mít...). Takže jedinej efekt toho trezoru je ten, že sem dal vydělat firmně, která trezory vyrábí... Protože mně k tomu donutil zákon. Mít ty kvéry pod postelí by mělo z bezpečnostního hlediska úplně stejnej efekt...


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 bře 2006 15:34

Chorche píše:Mít ty kvéry pod postelí by mělo z bezpečnostního hlediska úplně stejnej efekt...
Neni to uplne tak. Ta "skrinka" je z 2mm plechu. Jasne ze ji krumpacem prokopnes... rozbrusem rozrezes... ale je to preci jen velky hluk a chce to "extra time" abys to stihl nez na tebe prijdou.

Cili smysl to ma. Navic pokud ho mas jeste privrtany ke zdi... jako ze bys mel, domnivam se, ze bezny zlodej nema sanci. Musel by to byt TIP.... ze ho doma mas.

Ja ho trebas koupil uz jenom kvuli klukovi. Ani jsem nemel jeste vic jak 2ks zbrani. Proste je to lepsi. A jelikoz jsem nechtel davat prachy zadne velke firme, dal jsem je jednomu mensimu podnikateli, ktery ma na svoje zbozi samozrejme certifikat. Nelituji.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 13 bře 2006 15:50

Já to koupil taky v menší firmičce, více méně byla i nejlevnější nejspíš. Nicméně tloušťku bočních stěn sem neměřil ale odhadem to 2mm nemá. A certifikát to samozřejmně má. Přišrouboval sem to naležato k podlaze, protože se mi to tak líp vejde do pokoje a navíc si myslim že by s tim mněl lupič víc práce. Každopádně ale ne víc než pár minut. Podle mně by se do toho dostal i montpákou nebo sekerou. Jak sem řek, plnim literu zákona, ale efekt nevidim.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 bře 2006 16:26

Chorche píše:Jak sem řek, plnim literu zákona, ale efekt nevidim.
Nevim co mas ty, ale ja mam tohle:

Obrázek

Prijde mi to solidne zpracovane. Nicmene je jasne, ze trezor to neni... ale myslim, ze by to par desitek minut dalo zabrat. A ten hluk :shock:
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 13 bře 2006 16:49

Máš evidentně něco jinýho a podle pantů zřejmně i pevnějšího.

Já mam todle od Safetronics:
Obrázek
Obrázek
Olaf

Příspěvek od Olaf » 13 bře 2006 17:46

Obrázek

Já mám Ivetu ME rovněž od Safetronics a rozhodně souhlasím s Andym, že smysl to má již jen kvůli dětem. Do každého trezoru se někdo dokáže nabourat. Ale pokud se bude jednat pouze o nějakého primitiva, který z veškerého nářadí zná pouze krumpáč, mám takový dojem, že vzhledem k hluku si to rozmyslí. Ten elektronický zámek je super, nechtěl jsem nosit o jeden klíč více.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 bře 2006 18:00

Jo to je jine kafe :-) ... ovsem ta cena :oops:

a taky bych to nechtel nest na zadech do Xtyho patra :roll:
Olaf

Příspěvek od Olaf » 13 bře 2006 18:05

Andy díky za úpravu. Jinak cena byla cca 20tis. a pořídil jsem si ho až po cca. 20ti letech co vlastním zbraně. Ale jsem toho názoru, že pokud jsou doma malé děti, je lepší třeba ta vojenská skříň s pořádným zámkem, jak nic.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 14 bře 2006 00:37

Mam stejný model jako Andy,-přesneji řečeno je to jeho větší bráška
na 10 ks. dlouhých zbraní a pár tisíc kusů munice. Podnikatel vezl do Liberce 2ks. tak že byla i sleva .... cena- něco málo přes 7tis. :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 14 bře 2006 09:42

Balda píše:Mam stejný model jako Andy,-přesneji řečeno je to jeho větší bráška
na 10 ks. dlouhých zbraní a pár tisíc kusů munice. Podnikatel vezl do Liberce 2ks. tak že byla i sleva .... cena- něco málo přes 7tis. :lol:
Tak to je ovšem slušná cena... Jestli se teda neuklik. Protože já za tu svou plechovou nudli dal 6,5 ...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 bře 2006 09:58

Chorche píše:
Balda píše:Mam stejný model jako Andy,-přesneji řečeno je to jeho větší bráška
na 10 ks. dlouhých zbraní a pár tisíc kusů munice. Podnikatel vezl do Liberce 2ks. tak že byla i sleva .... cena- něco málo přes 7tis. :lol:
Tak to je ovšem slušná cena... Jestli se teda neuklik. Protože já za tu svou plechovou nudli dal 6,5 ...
Jasny, proto ma Balda to co ma ... a ja take :-) ta moje stala asi 6,4 i s dopravou. A je to na 5ks a ne na 3ks jako safetronics.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 14 bře 2006 10:06

Jo, skrinky pekne, coz o to. Jen takova otazecka. Vy asi v panelaku nebydlite? Ja tedy nevim, kam neco takoveho u me doma v panelakovem 2+1 byte nacpat. Mozna misto spajzu.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 14 bře 2006 10:07

Nojono, asi sem holt špatně scháněl když sem scháněl.... Nicméně, já velkou krávu nepotřebuju, neměl bych to kam dát. Kdyby dělali takovou malou jak mám za nižší cenu to by byla jiná...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 bře 2006 10:14

Chorche píše:Nojono, asi sem holt špatně scháněl když sem scháněl.... Nicméně, já velkou krávu nepotřebuju, neměl bych to kam dát. Kdyby dělali takovou malou jak mám za nižší cenu to by byla jiná...
Tak samozrejme ze to pan Čiviš dela.

Obrázek

6090,- Kc s DPH

http://www.civiskovo.cz
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 14 bře 2006 14:05

nojono, toho sem holt nenašel při mym pátrání po trezorech. A pevnější bude, protože váží o 10 kilo víc...
Odpovědět