Canik

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MMKS
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2020 10:14

Canik

Příspěvek od MMKS » 27 lis 2020 11:43

Dobrý den,
chci se zeptat na osobní zkušenost s touto značkou. Před časem mě zaujala kvůli kladným recenzím, ale ty beru s reservou. Obzvlášť potom, co se ty zbraně občas objevují v bazarech, prakticky nové, tak si říkám, proč se jich někdo hned zbavuje.
Bohužel jsem ještě nepotkal žádného majitele, který ji má, abych se zeptat osobně, zkusil úchop, nebo dokonce střelbu.
V současnosti mám CZ75B na kterou jsem zvyklý, až tak, že třeba Glock, i když jsem ho měl dva roky jako služební, mě nikdy tak nesedl. Jenže teď bych se rád posunul a třeba nácvik tasení s výstřelem, mi třeba na CZ75 nevyhovuje, protože mi nepřipadá správné dávat do pouzdra zbraň s nataženým kohoutem. Ano vím, že bych měl trénovat tak aby to odpovídalo realitě, ale právě pokaždé promačkávat kohout na DA není to pravé ořechové a tak bych rád zkusil nějaký striker.
Samozřejmě roli hraje i cena a ta u toho Canika vychází celkem pěkně.


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Canik

Příspěvek od skagerak » 27 lis 2020 17:53

Canika jsem na strelnici potkal,ale to je ti na nic , protoze stejne mas jine ruce.
Muj nazor na porizeni canika : proc jako???
MMKS
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2020 10:14

Re: Canik

Příspěvek od MMKS » 28 lis 2020 10:15

- Striker (chci zkusit, výhody a nevýhody teoreticky znám, to je myslím, jako debata motorkářů 2V vs 4V)
- Glok mi v nesedl
- cena
- recenze
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Canik

Příspěvek od skagerak » 28 lis 2020 11:38

K vyberu pistole bych ti doporucil glocka,pokud resis finance tak klidne z druhe ruky(mezi nama i pokud neresis), v zasade se neni moc ceho bat u glocka. Pokud ti zadny,z dostupnych modelu od tohoto vyrobce nesedi, tak pak pochopitelne hledat dal. Jestli veris czub a jejich p10 a spol, chorvatoamerickym xd, waltheru atd..
Ryba60
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2021 14:20

Re: Canik

Příspěvek od Ryba60 » 18 lis 2021 18:07

Caníka jsem měl s 5'' hlavní, nabouchal jsem asi 1200. Kupoval jsem s tím, že začnu chodit po závodech, Covid a další důvody to zhatily a zbraň jsem prodal.

První kus jsem reklamoval, slícování paráda, ale uvnitř hlavně ve vývrtu byla vlasová trhlina, vypadalo to jako když nacpeš šrůtku plastelíny do formičky a nedomáčkneš. Druhý kus měl trochu víc vůle hlaveň-závěr, ale nic horšího než jiné produkty. Turecký soudruh nicméně při frézování díry pro hlaveň zepředu do závěru nechal malý grit, který hlodal půlměsíc do povrchovky hlavně. Napravil to jehlový pilník. Jinak zpracování naprosto na úrovni.
Spoušt byla velmi dobrá, už z krabice o dvě třídy lepší než neladěný Glock. Precizní chod a kraťoučký reset, inu SA. Střílelo to dosti přesně, a absolutně bez problémů.

Nového Caníka bych asi nekupoval, nejsou úplně za pusu a při prodeji zbytečně moc ztratíš. Ledaže bys ho měl vyzkoušený a byl si jistý, že to je pravá láska. Srovnatelný striker je Walther PPQ, dá se dostat z druhé ruky levně.
Odpovědět