Zbrane znacky Keltec - lehky a maly pistole

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Je lepší malý titanový revolver 38 spl. nebo lehoučká a malá 7,65ka ?

Revolver .38
63
58%
Pistole 7,65
46
42%
 
Celkem hlasů: 109
bendy

Zbraně značky Keltec - lehký a malý pistole

Příspěvek od bendy » 30 čer 2006 00:41

Narazil jsem v Českých Budějovicích na pistoli značky Keltec, nevím, který to byl typ, ale velmi mne zaujala. Tvrdili mi, že jich prodají snad 35ks za týden (asi docela přehnaný..) a že si je rádi berou třeba policajti jako záložní zbraně. Je to lehoučká a relativně malá pistole, v ráži 7,65 má kapacitu 7+1. Přijde mi to jako dobrá alternativa k titanovýmu revolveru. Co Vy na to? Víte o těch zbraních něco víc, máte ji?


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 30 čer 2006 07:17

Tak teda nevím. Já viděl několik želez i plastů tédle značky a vždycky na mne působily tím nejhorším dojmem. Zpracování bylo dost špatné (mnohdy i dětská pistolka od rákosníků vypadala líp) a kvalita materiálu pordprůměrná. Nechápu, jak mohly ty exempláře, co jsem viděl, projít přes tormentaci....

Jo Kahr, to je jiný kafé...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 30 čer 2006 07:30

joot

Příspěvek od joot » 30 čer 2006 08:53

Kolik za ní chtějí v těch ČB??
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 30 čer 2006 10:31

Hmmmm, asi se budu muset firmě KelTec omluvit... :oops:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

Příspěvek od Salamoun » 30 čer 2006 11:05

TO HANUIV

Spíš než omluvit,příště radeji před příspěvkem přemýšlet,ale musím se přiznat,že když jsem tu bouchačku uviděl a držel v pazourech poprvé,tak jsem se také divil,ale ne nahlas.Párkrát jsem si z ní vystřelil a udělala na mě velice kladný dojem,ale protože mám pořád k plastům ještě nezlomený odpor,nekoupil bych si ji,bouchačka má být z oceli ,jako vagina femina z kůže a ne z papíru.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 30 čer 2006 11:36

Pokud mam zvyhodnit pohodlne noseni zbrane, tak volim KelTec. Je to rozhodne velice zajimava strikacka. Velmi dobre se nosi.

Pro zenu je to idealni zbran. Ze bych ji koupil manzelce? :D
bendy

Dík za komentáře a odkazy

Příspěvek od bendy » 30 čer 2006 11:37

Díky za tak rychlý reakce, je vidět, že máte přehled. Viděl jsem tu P32 ku, na kterou odkazuje JOOT. Zapůsobila na mě fakt příjemně, mám menší ruce a skvěle mi padla a ty rozměry a hmotnost... Jen si nejsem jistý, že bych ji vyměnil za titanovej revolver. Může ta "placka" být přesnější a určitý, povolený typ střeliva 7,65 účinnější než .38ka z 2 palcovýho revolveru? Jinak v ČB stála 13.300Kč. Jinak co je podle Vás praktičtější na nošení a případnou obranu? Ten Keltec má víc nábojů a dá se s ním jistě střílet rychleji,ale co bezpečnost nošení,případně zdržení při natahování,pokud není nošená natažená? A co spolehlivost, v porovnání s revolverem? Taky mě napadlo, že v dnešní době, kdy je plno napodobenin za pár korun, je možná výhoda, vytasit revolver,kde jsou vidět kulky ve válci (pokud není fakt tma),ikdyž krátká hlaveň asi tak nepůsobí,ale přeci jen oproti tý pistoli... Co myslíte? Dokážete někdo doporučit konkrétní revolver v ceně +- 12tis. , který by byl "lepší" než ten Keltec, případně rovnou popsat výhody a nevýhody těch dvou kousků? Sem se zas rozepsal... :roll:
Tukan

Příspěvek od Tukan » 30 čer 2006 11:38

Já mám v ráži 7,65 starou CZ 27, jak psal HanuIv, je to trochu anachronismus na nošení. Nicméně Funguje bez chybně, stála směšně málo, střílí přesně, a náboj 7,65 mi přijde hodně příjemný a na obranu dostatečný, navíc se výborně nosí.
Podle mě lepší a levnější volba než Kel Tec. :D
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 30 čer 2006 12:21

Zpet k puvodni otazce... Pokud bys porovnaval nejaky srovnatelny zbrane (CZ 50, Walther PPK) a malym revolverem, asi bych doporucil maly revolver.
Pokud ti jde opravdu ale o skryte (az utajene) noseni, resp. o skryte noseni v parnych letnich dnech, jsem jednoznacne pro Kel-Teca. Nic tak maleho a pritom pouzitelneho a celkem bezpecneho tu uz neni.

Jinak obecne - naboj 7.65 a .38spl jsou na tom z hlediska pravdepodobnosti vyrazeni utocnika jednim zasahem v podstate stejne.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 30 čer 2006 12:22

Bendy
revolver za cca 12k ti vyjde Taurus 85UL, na Titan Ti to stačit nebude,
popisovat tady co je lepší na nošení jestli revolver či pistole je jako přít se co bylo dříve, zda slepice či vejce. Obé je ovlivněno úhlem pohledu majitele a potažmo prostředím v němž se standartně pohybuje.
Každý na to má svůj názor a kloní se k jedné z variant, tohle téma rozděluje střelce na dva tábory od nepaměti a nerad bych opět rozpoutal vášnivou debatu.
Ze stejného důvodu se nehodlám blíže vyjadřovat k ráži 32auto, podle někoho je dostatečně výkonná, podle někoho nikoliv poněvadž nemá dostatečný stop efekt.
Podle mne je to náboj konstrukčně na houby a je asi nejnáchylnější k šprajcnutí v zásobníku, tudíž když placatou pistolku, tak bych raději volil 9Br.

P.S. statisticky je srovnatelné cca 50/50%
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Zbraně značky Kel Tec - lehký a malý pistole

Příspěvek od vito » 04 črc 2006 13:00

Už jsem to tu psal. Byl jsem v podobném rozhodování před časem, dokonce jsem se dohadoval s panem Martínkem o dovozu. Nakonec jsem se po velkém rozmýšlení rozhodl pro Kevina v 9Br. Nelituji. I když mi plastové pistole nevadí /mám Glocka/, přeci jenom je Kevin provedením zcela dospělá pistole. Pravda, je těžší, ale nosit se dá velmi dobře. Sám ho nosím neustále. Jinak často nosím Taurus 85 UL v 38 spl. Já jsem si dilema revolver nebo pistole vyřešil tak, že mám a nosím oba druhy tak, jak se mi zrovna líbí a vyhovuje, Kevina i Glocka nosím s nábojem v komoře, takže i použití je stejné s revolverem. Glocka ale už nosím málo, mám ho spíš na " obranu domu".
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 08 srp 2006 14:36

Tak dneska jsem si pratele koupil "malou svini" cili Keltec P32 32AUTO.

Je to krapet vetsi mobil ;-)

Nejake foto:
http://vetrovky.wz.cz/foto/keltecp32a.JPG
http://vetrovky.wz.cz/foto/keltecp32b.JPG
Pavel R

Příspěvek od Pavel R » 08 srp 2006 14:50

Andy, nechceš náhodou něco naznačovat o nově zakoupené zbrani tím, že jsi její fotky umístil na web začínající "vetrovky ...." :D :?:
Odpovědět