Polstrovani do kufru?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Polstrování do kufru?

Příspěvek od reaktor » 17 čer 2007 17:09

Zdravím všechny čtoucí a radící. Čím máte vypolstrovaný kufřík na zbraně?? Sháním něco co bude akorád tvrdé i měkké. Nějaký tvrzený molitan, jen to nemůžu sehnat. Spíš nevím jak to nazvat. Jako tvrzený molitan to nikdo nezná. Prostě něco do čeho vyřežu otvory ve tvaru zbraní a pokud bude moc měké tak bude zbraň "cestovat" a pokud moc tvrdý tak se bude trhat. Tak pokud víte, poraďte. díky.


Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 17 čer 2007 17:44

Také jsem si dělal kufry na zbraně a sháněl jsem ten ,,hrbatý" molitan. Nakonec jsem ho vypátral v prodejně potřeb pro čalouníky v Brně-Černovicích na ulici Hájecká .
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 17 čer 2007 20:28

Ve stavebnictví se používá hmota na izolace, zvaná Miralon (Mirelon). Vyrábí se v několika tloušťkách a je pro tento účel ideální. :P
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 čer 2007 07:51

No to bych Sváťo pochyboval. Miralon co vím (dává se hlavně pod podlahy, koberce a tak) tak mi pro polstrování kufru na zbraň moc vhodný nepřijde. Nevím jestl iho dělají i v černé nebo šedé barvě, já zatím viděl akorát modrý a bílý. Vhodnější s mi jeví protihlukový izolační molitan např. na www.gumex.cz - musíte se mrknout do katalogu. Jen ta cena je poměrně vysoká. Ideální pro to bude ten pyramidový molitan, ale ten se zase blbě řeže. Chtělo by to odporový drát :)
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 18 čer 2007 11:49

Tvrzený molitan - nevim, kde se to dá sehnat a ani jestli se to tak jmenuje, ale přesný název a výrobce by mohli znát prodejci matrací. Myslím totiž, že nejedna matrace ho v sobě má, jen ty barvy jsou příšerný. Jinak co se týká kufrů na zbraně, chtěl bych si pořídit něco na svoje miláčky. Plastová krabička se mi nějak nelíbí. Víte o nějakých www, kde by bylo něco k vidění? Jde mi spíš o krabici na krátkou než kufr, ve dřevě a pěkný.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 čer 2007 12:16

Pár jsem jich vyrobil vlastníma rukama. Kdyžtak se koukni tady: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=1145
Jinak já myslím, že polstrování je zbytečné.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 18 čer 2007 12:32

all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 18 čer 2007 12:38

Jsi šikovný, to se musí nechat. Vypadají dobře. Jenže já umim udělat tak bednu na brambory a né tohle.
Nikdo

Re: Polstrování do kufru?

Příspěvek od Nikdo » 18 čer 2007 12:53

"Molitan" je registrovaná obchodní známka firmy Gumotex, a.s. Zavolej si do podnikové prodejny, zda tam mají nějaké odřezky (www.gumotex.cz). Podívej se na jejich stránky, jaké existují druhy, případně si toho nech krychli nejtvrdšího poslat (platí se pár kaček za objem a něco za řez, já mám takto mohutnou matraci na letiště za litr;-)
Jinak podobný materiál bývá u PC komponentů a jiné elektroniky, občas toho bednu v práci vezmu a hodím děckám na loděnici, kdo chce mít čisto v kajaku, houbičku užije, ale tyhle "molitany" bývají drolivé a příliš měkké.
V brně v Eliassu (kousek od rohu Josefské a Josefské :D ) prodávali kdysi karimatku v metráži, z toho by šly udělat i přihrádky na zbraň, zásobník a krabici nábojů.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 19 čer 2007 19:31

Všem děkuji za tipy. Vidím že koupit není problém, jen vědět kde.
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 19 čer 2007 21:25

Silencer píše:No to bych Sváťo pochyboval. Miralon co vím (dává se hlavně pod podlahy, koberce a tak) tak mi pro polstrování kufru na zbraň moc vhodný nepřijde. Nevím jestl iho dělají i v černé nebo šedé barvě, já zatím viděl akorát modrý a bílý. Vhodnější s mi jeví protihlukový izolační molitan např. na www.gumex.cz - musíte se mrknout do katalogu. Jen ta cena je poměrně vysoká. Ideální pro to bude ten pyramidový molitan, ale ten se zase blbě řeže. Chtělo by to odporový drát :)
Sbírám vzduchové pistole a tímto materiálem vykládám a příp. dělám lůžka na zbraně a příslušenství, takže mohu pouze doporučit. Je fakt, že používám bílou (světle šedou barvu) :)
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 19 čer 2007 23:43

Já kufříky vystlal obyčejnym 2cm molitanem zakoupenym v OBI, 2m čtverečný asi za 150 kč :)
Po vrstvách jsem do něj vyřezal potřebné tvary a výsledek polepil tou šedou teflonovou páskou 'duck-tape'.
Nevypadá to nejhůř a účel to plní, ale hrál jsem si s tim dva večery aby to za něco stálo...kdo to chce mít profi, tak ať si to dohodne třeba s fy JOVI - po individuální konzultaci ti udělaj pěkně na míru co si vzpomeneš. Taky za to pravda zaplatíš.
Já to chtěl hlavně užitkově na přenášení zbraní a ne na vystavování, takže celkové náklady 5 kil i s hliníkovym kufrem zvítězily :D
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 20 čer 2007 19:06

To Anton

No ja to sice chcu taky jen na prenaseni, ale mam obavy ze pri tom prenaseni v kufriku ve svysle poloze se muzou pohnout miridla. Strilim i zavodne. A taky kdyz tam strcim 2 kilove revolver ( do klasickyho mekkyho molitanu) tak z toho vyrezu muze vyklouznout a cestovat po kufriku kde budou i sluchadla, naboje, zalepky atd. Nemuzes ten svuj kufrik vyfotit jak to vypada?? Hod fotku na forum at se muzou inspirovat i dalsi.
P.D.
Příspěvky: 129
Registrován: 27 pro 2006 22:30
Bydliště: stř.čechy

Příspěvek od P.D. » 20 čer 2007 19:17

vyjeď si na netu prodejce zbraní a střeliva a nebo rovnou kufry na zbraně.Třeba *****-*****.com;hubertlov.com;Na závodní zbraň bych rozhodně zainvestoval.Viděl jsem i výplň z polystyrenu,potaženou sametem(jsou na to lepidla).
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 20 čer 2007 19:29

s podobnými .... jako polstrovaný futrály jsem prodrbal času a energie až to nebylo hezký
dneska to řeším takhle
bouchačka jak ve "vatě" vercajk a sluchátka tam vlezou taky
a pokud to poskládám, tam nacpu i něco na sváču
v OBI to vyšlo na cca 600,-
Obrázek
Naposledy upravil(a) 4mike dne 20 čer 2007 19:32, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět