Walther PPK

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Petr36

Walther PPK

Příspěvek od Petr36 » 27 srp 2007 21:04

Zdravím všechny
Tal jsem si udělal radost a koupil si tuhle klasiku, časem přidám fotky , ale zajímá mne jadna věc: Při rozebírání je lučíku v té části která zustává v rámu vyvrtzaný otvor, který vypadá jako určený k zajištění lučíku, ale v závěru ani v rámu nic odpovídajícího není. Nevíte někdo k čemu tam je ? Jelikož třeba u CZ 83 je lučík zajištěný aspoň zacvaknutím


Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 27 srp 2007 21:40

Podle mě tam není na nic.
Petr36

to Jim

Příspěvek od Petr36 » 27 srp 2007 22:02

Myslíš jako že je na nic ?
Mne jedíné co napadlo, tak snad aretovat to otevřený prostrčením nějaké tyčky, špendlíku atd.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 28 srp 2007 06:59

U všech Waltherů typ PP a PPK, které jsem za svůj již dlouhý život viděl, byl lučík držen v zavřené poloze pérem a v odjištěné poloze se musel při rozebírání přidržovat. Nic jiného jsem neviděl, a upřímně řečeno, ani nezkoumal.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 28 srp 2007 22:00

Mám TPHčko a je to stejný, jak psal vito.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 19 led 2008 15:15

tak to trochu oživíme , dneska první střílení.Překvapilo mně a to dost obrovské kopání :shock: to jsem fakt nečekal. Jednou mně závěr lehce kousl .Ze začátku jsem mněl rozptyl jako brokovnice ale pak už se to lepšilo . Dokonce se my i povedl jeden pěknej soustřel ale bohužel jen jeden. 2* my neodpálil na poprvé možná tvrdší zápalky,jednou nepodal náboj (zásobník se musí ochodit) Určutě musim koupit matrice a něco si nalaborovat,origo SB my připadali jak 357 magnum :lol:

první rány , chodí nahoru

Obrázek

náhodnej soustřel

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Richit
Příspěvky: 92
Registrován: 01 lis 2007 14:50
Bydliště: SR Komárno

Příspěvek od Richit » 19 led 2008 15:25

to kopanie ma neprekvapuje, keď som strielal z 9mm Br. PPK tak som mal na ruke odtlak aj dva dni po strelbe (vystrielal som toho vtedy hodne a tiež bola zima, takže ruka je trochu znecitlivelá a toľko nebolí takže si to človek vtedy ani neuvedomuje). Nasaď si kožené rukavice :) .
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Walther PPk

Příspěvek od Bonanza » 19 led 2008 19:53

To Petr 36: Jdi na Forum Střelectví.cz, rubrika: Pistole a ostatní, najdi vlákno Walther PPk a čti, dozvíš se více. Mám ho taky (Manurhin) a nemá žádnou chybu, 7,65, brynýr, super mazlík.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 20 led 2008 09:37

manurhin taky gut ale prostě když PPK tak Walther :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 20 led 2008 11:01

No, znalec a osobnost ve světě zbraní Jan Balcar mě jednou napsal: všechny poválečné Walthery z Ulmu byly skládány ze součástí vyrobených Manurhinem. A já mu věřím, takže pokud nemáš předválečný či válečný, máš stejně Manurhin. Také mě ujistil, že kvalita je naprosto rovnocenná s původní.
Mám poválený v ráži .22 a je to mazlík.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 20 led 2008 11:07

jj,jak to střílí v 22.lr ? přesnost ? u nás ležel na bazaru ale už je fuč
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 20 led 2008 12:19

Přesnost je velmi dobrá, neměl jsem možnost porovnávat s PPK jiné ráže, ale je to srovnatelné c CZ70, kterou vlastním. Ostatně takto malé pistolky stejně nejsou určeny pro přesnou terčovou střelbu. Zpětný ráz je lehoučký, skoro směšný. Zbožňuji Walthery, proto jsem si ji koupil. Tuto ráži jsem volil proto, že to nedělá moc velkej rámus a střelivo do toho je za babku. Papá to všechno.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 črc 2008 17:52

jinak k tomu lučíku,při otevření lučíku se jemně dá vychílit do strany a opřít o rám !! je to na to dělané .

a tohle se mi povedlo včera dal jsem si po revolveru jen 5 ran a takhle to dopadlo .
v pravo jsou 4 a pátá je v desítce :shock:
Obrázek
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Bluesman » 26 črc 2008 23:30

Docela šikovná maličkost:když rozebírám a skládám PPK a nechci to západkou lučíku ozobávat kolem otvoru v rámu,skřípnu mezi vykloněný lučík kousek plochého plastu,úlomek od Tictaků,doktorskou špachtli do krku :) ...cokoliv.Pak můžu nerušeně najet závěrem,poté odstranit onu zábranu.
omega 13
Příspěvky: 43
Registrován: 30 lis 2006 20:41
Bydliště: Morava

Příspěvek od omega 13 » 30 črc 2008 21:33

Nevím, jestli se tady už něčím podobným někdo v minulosti nezaobíral, ale PPK má přece jenom jednu mouchu konstrukčního charakteru. Tuším, že z pravé strany(je to více patrné po demontáži pažbiček), je profrézovaná šikmá drážka pro táhlo a spodní stěna této drážky má jenom nějakou tu desetinku a co i říkal zkušený puškař, ve většině případů to tam časem praskne. Někdy to prý nedělá dále nic a někdy to může pokračovat až do vedení závěru. Mám pěkný válečný kousek z r.1943, který má dle zachovalosti min. nastříleno a už je taky v tom místě načnutý. Zatím to nic nedělá, tak časem uvidíme.
Odpovědět