Filmy a zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Věříte realičnosti zbraní ve filmech?

Ano, filmaři si už dávají pozor
2
1%
Liší se kousek od kousku
68
41%
Nereálná je většinou přesnost střelby
28
17%
Nereálná je většinou ranivost zbraní
20
12%
Nereálné je skoro všechno
48
29%
 
Celkem hlasů: 166
max8888

Filmy a zbraně

Příspěvek od max8888 » 16 pro 2006 11:58

Tak mě napadlo udělat fórum o filmových zbraních. Byl bych rád, kdybyste tady přidávali odkazy na dobré filmy o zbraních, nebo naopak nedomyšlenost a nereálnost některých "trháků".
Určitě z toho ale nechci udělat téma, kde se bude dvacet lidí hádat o tom, jestli někdo po zásahu .357 magnum odletí, nebo ne, jako v některých ostatních stránkách :roll:
Naposledy upravil(a) max8888 dne 17 pro 2006 22:12, celkem upraveno 2 x.


max8888

Dear Wendy (Můj miláček ráže 6.65)

Příspěvek od max8888 » 16 pro 2006 12:11

Další film z pera známého scénaristy Triera. Tentokrát ostrá kritika na více než kladný vztah američanů ke zbraním. Hlavním hrdinou je outsider Dick, který žije v malém hornickém městečku. Jeho nanicovatý život se ale změní, když se mu dostane do rukou malý revolver. Spolu s dalšími outsidery z městečka založí spolek "Dandies" - pacifisté se zbraní. Postupně narůstá hlavním hrdinům sebevědomí, jenže si úplně neuvědomují, že se z jejich hobby stává posedlost.
Dobrý film, obsahuje hluchá místa, ale myslím že pro všechny milovníky zbraní bude velmi poučný. Koneckonců stará dobrá rada říká, že se to s ničím nemá přehánět - a se zbraněmi taky ne. Už od začátku je jasné, jak dopadnou mírotvůrcí c pistolemi.

Jinak můžete někdo zhodnotit film z odborného hlediska (nemyslím neuvěřitelně přesnou střelbu :lol: )
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 16 pro 2006 13:29

supr film se zbranema?
tak to je jedina moznost- PREDATOR!! - jojo stara dobra bezbolestna :lol:
-je cas vyndat bezbolestnou
-cas pomsty :evil:
ale pozor- myslim prvni dil, 2ka je brak
nejlepsi rozhovor je asi hned ve vrtulniku kde mimo jine hraje super muzika od little richardse:
BLAIN: vy ste ale banda teplejch kretenu- tohle z vas v posteli udela poradny tyranosaury--- jako sem ja :x
PONCHO: udelej si z toho vobklady na prdel blaine :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) PB dne 16 pro 2006 19:13, celkem upraveno 1 x.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 16 pro 2006 17:05

bezbolestna :D
Přílohy
PREDATOR-24.jpg
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 17 pro 2006 09:30

V jednom westernu (v hl. roli Gene Hackmen a Sharon Stone) si chlap vybírá revolver. Prodavač (DiCaprio ?) mu jednotlivé typy popisuje, vychvaluje, atd. Super scénka.

V tomhle ohledu je zcela vyjímečný film: Přepadení 13. okrsku. Kdo to sežene na DVD, tak v bonusových materiálech byl dán prostor zbrojíři, který vybíral pro film jednotlivé zbraně. Zcela ojedinělé a dost zajímavé.

Zajímavé by určitě bylo udělat nějaký žebříček popularity ohledně zbraní ve filmech. Tipuju, že první pozice by obsadili: Beretta 92, Glock, Walther P 99 (viz nové bondovky), Desert Eagle, Sig Sauer. Z revolverů jsou celkem vděčné 2" kousky a párkrát jsem někde zahlédl Casull. A samozřejmě Dirty Harryho .44 Magnum (SW ?).
Standa
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 17 pro 2006 09:33

A ještě jsem pozapomněl.
Ve Smrtonosné pasti (tuším, že 2) střílí ten černoch z revolveru (SW ?) na celkem slušnou vzdálenost. A kam trefí padoucha ? No přeci přesně mezi oči !
Další kvalita podle mne ještě je ve filmu ,,Harley Davidson a Marlboro Man".
Standa
keny

Příspěvek od keny » 17 pro 2006 10:07

Stanislav Lukš píše:
Zajímavé by určitě bylo udělat nějaký žebříček popularity ohledně zbraní ve filmech. Tipuju, že první pozice by obsadili: Beretta 92, Glock, Walther P 99 (viz nové bondovky), Desert Eagle, Sig Sauer. Z revolverů jsou celkem vděčné 2" kousky a párkrát jsem někde zahlédl Casull. A samozřejmě Dirty Harryho .44 Magnum (SW ?).
No podle mě jednoznačně ve filmech Desert Eagle, pak dlouho nic ,následuje Berretta zas dlouho nic a pak ostaní výrobci. :D
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 17 pro 2006 10:37

Taxikář (Taxi Driver, 1976)

Newyorský řidič taxíku (Robert de Niro) se rozhodne vyčistit město od lúzy, která po setmění vyráží do ulic...

Screenshot ze scény, kde si vybírá zbraň:
Přílohy
Taxi_Driver.jpg
barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 17 pro 2006 10:42

Úvod filmu Obchodník se smrtí, popisující výrobu a použití náboje. :lol:
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Příspěvek od Igrlik » 17 pro 2006 15:44

Stanislav Lukš píše:V jednom westernu (v hl. roli Gene Hackmen a Sharon Stone) si chlap vybírá revolver. Prodavač (DiCaprio ?) mu jednotlivé typy popisuje, vychvaluje, atd. Super scénka.

V tomhle ohledu je zcela vyjímečný film: Přepadení 13. okrsku. Kdo to sežene na DVD, tak v bonusových materiálech byl dán prostor zbrojíři, který vybíral pro film jednotlivé zbraně. Zcela ojedinělé a dost zajímavé.

Zajímavé by určitě bylo udělat nějaký žebříček popularity ohledně zbraní ve filmech. Tipuju, že první pozice by obsadili: Beretta 92, Glock, Walther P 99 (viz nové bondovky), Desert Eagle, Sig Sauer. Z revolverů jsou celkem vděčné 2" kousky a párkrát jsem někde zahlédl Casull. A samozřejmě Dirty Harryho .44 Magnum (SW ?).
Som presvedčený, že nehynúcu popularitu má a dlho si ju ešte bude užívať Colt SAA Peacemaker - a že je aj čo do početnosti vystúpení v "hlavných a vedľajších úlohách" bezkonkurenčne najobsadzovanejším hercom...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 pro 2006 16:17

Záleži na tom, v koho rukou se zbraň vyskytuje. Ve starších filmech měli hodni většinou revolver (Něco jako model Detective a pod.) a zlí většinou pistoli (mnohdy C1911/nebo Berettu). V posledních výtvorech to je tak, že zlí mají v rukou buď Deserta, nebo Glocka a hodní buď Glocka, nebo Berettu.

Jak jsem se tak koukal, tak třeba v seriálu Ztracení mají navrch Sigy (na začátku plasťáky a teď klasika)

Vyjímkou je Bond, James Bond, který měl vždycky Walthera. Nejdřív PPK, teď P99. Čehož výrazně Walther využívá hlavně po marketingové stránce.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 17 pro 2006 17:02

V Obchodníkovi se smrtí je dobře spomalena střelba z Kalacha. Pak nějaký ty kovbojky a Kmotr. :)
Richi

Příspěvek od Richi » 17 pro 2006 17:41

MATRIX - boj Nea a Trinity s policajnou jednotkou v sídle agentov - imho najlepšia akčná scéna všetkých čias. Obrázek
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 17 pro 2006 17:52

Seriál který mě zaujal se jmenuje " TAM NĚKDE" :!: (Takové novodobé Bratrstvo Neohrožených , ale z Iráku .....hafo zbraní od 9mm po RPG :P )
Jediná chyba je že nemam HBO ale i to se vyřesilo.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 17 pro 2006 20:16

Jo filmů se zbraněmi je opravdu hodně, ale jen opravdu málo, které se blíží realitě. Např Poslední zůstává. Kdy BW užívá klasiku Colty 1911. Nepřetržitá střelba je jen občas přerušena výměnou zásobmíků. Zajímavé je, že tyto scény připravola vynokající zbrojíř Tell Reed, který s 1911tkou dokáže divy. No, ale co by se pro diváky neudělalo že?
Docela dobrý je US seriál Šerifové, kde celým seriálem se proíná G 22 a takřka v každé druhé scéně Tommy Lee Jones zdůrazňuje výhody 40tky. Asi by jsme nenašli zbraň ze současné produkce, která by si nezahrála. Kimber využil natáčení filmu SWAT k popularizaci Kimbera Custmo II TL no a mohůli bychom pokračovat. Zajémavé je, že v posledních filmech se Steven Segalem pomaloučku opuští 1911tku a objevuje se i s jinými typy zbraní M9 adalší.

Dle mého názoru a zkušennosti 98% scém je z hlediska balistiky a taktiky úplně mimo.
Pokud jde o 13. okrsek doporučuji shlédnout původní verzi z 60tých a 70tých let je podstatně lepší a přirozenější. Já blbec jsem si nahrál v New Yorku v r. 1990 a pak se mi ztratila. Naštěstí před nedávnem šla v TV bohužel už jen v Češtině. Děj -události jsou ty samé, ale osoby, zbraně chování je právě z doby, kdy snímek vznikl.
Odpovědět