Drevene strenky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jezi

Dřevěné střenky

Příspěvek od jezi » 03 led 2009 18:13

Zdravim, koupil sem kopii coltu 1911 od Norinca, všecko ok, ale nedrží se dvakrát pohodlně, kamarád má tu samou a má dřevěný střenky a je to o poznání lepší (pistole je jakoby tlustší). Kde se daj nějak rozumně takový střenky sehnat ? Na výrobu nejsem zrovna 2x zručnej a nemám na to nervy.


Díky
Jezi


Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Příspěvek od Leeoo » 03 led 2009 18:30

toto by mě taky zajímalo jen u zbraně cz75
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Klinský

Příspěvek od Apevia » 03 led 2009 18:41

Tak zkus p. Klinského, ten dělá i nějaké střenky, mu napiš nebo se jukni na web....
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Má je i na we

Příspěvek od Apevia » 03 led 2009 18:43

Má je i na webu, takže není problém:
http://www.klinsky.cz/pistole/colt.htm

Ceník:
http://www.klinsky.cz/ceniky/mc.pdf
Cogito ergo armatus sum.
jezi

Re: Klinský

Příspěvek od jezi » 03 led 2009 18:44

Apevia píše:Tak zkus p. Klinského, ten dělá i nějaké střenky, mu napiš nebo se jukni na web....
na netu sem koukal, ale zase 1500 se mi za ně dát nechce, to mi je asi truhlář vykouše za stejný peníze a udělá mi tam co si vzpomenu
Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 115
Registrován: 07 úno 2007 23:00

Příspěvek od bobr » 03 led 2009 18:52

tak na to bych až tak nespoléhal - teda pokud mají být tak jak mají být a nebude to někdo kdo ti je bude dělat v podstatě zadarmo tak možná jo, ale jako normální buzines to nikdo za ty prachy neudělá - věř mi vím o čem mluvím
jezi

Příspěvek od jezi » 03 led 2009 21:09

bobr píše:tak na to bych až tak nespoléhal - teda pokud mají být tak jak mají být a nebude to někdo kdo ti je bude dělat v podstatě zadarmo tak možná jo, ale jako normální buzines to nikdo za ty prachy neudělá - věř mi vím o čem mluvím
No oběhnu truhláře a uvidim co poví - mě by stačil defakto polotovar co by měl správnej tvar (zkopíruju ty origo plastovky) a pořádně udělaný díry na šrouby (je tam mrdačka s tim osazením od rámu) a zbytek, jako dobrouušení, lakování a pod kraviny už si udělám doma


Jinak kámoš si je dělal, ale padlo na to 8 pokusů než to bylo ono.

Tak uvidim no, ještě jaký dřevo sehnat ? sem viděl ořech, trnku, třešni, švesku - víte ještě o nejakým dřevě co má pěknou kresbu a je rozumně k sehnání ?
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 03 led 2009 22:14

Českej mahagon (meruňku) :wink:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 03 led 2009 23:14

já bych se na to vykálel a koupil některé co jsou na trhu :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Příspěvek od Leeoo » 03 led 2009 23:33

mě se líbí třeba totok
Obrázek
Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 115
Registrován: 07 úno 2007 23:00

Příspěvek od bobr » 04 led 2009 01:17

jezi píše: mě by stačil defakto polotovar co by měl správnej tvar (zkopíruju ty origo plastovky) a pořádně udělaný díry na šrouby (je tam mrdačka s tim osazením od rámu)
:D :D :D a za co myslíš že na tom jsou ty prachy ? :shock:

přestože jsem truhlář a mám kompletně vybavenou dílnu tak pažby si dělám jenom na dlouhý kde to má význam - napasuju si ji na sebe ale u krátký bych nad tím teda ten čas neztrácel a koupil hotový - nic lepšího a ve finále i nejlevnějšího těžko budeš shánět - ale je potřeba prošlapávat i slepé uličky
Danik
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2008 23:14

Příspěvek od Danik » 04 led 2009 21:46

Na CZ 75 mají dřevěný střenky v prodejně CZUB v Praze v Opletalce. Cena vloni byla 560,-.

Mně se dřevěný líbej víc, než plastový ... je to taková klasika. Měl jsem v ruce jednu závodní zbraň a ta měla perfektní dřevěný střenky, který tak jako "píchaly" do ruky. Prý to neklouže, ani když máš spocenou ruku. Tak sem je hned chtěl taky...

Ty originál od CZUB nejsou tolik "pichlavý", ale dřevo je to pěkný (maj různý odstíny - světlejší, tmavší - tak budeš mít na výběr).
Vypadaj takhle, jako na zbrani CZ 97.
http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1 ... 15&lang=cz

Když jsou nový, tak jsou takový "suchý", chce to napustit nějakým olejem (např. lněný olej) nebo voskem na dřevo.

Jedna střenka mi na svoje místo úplně nepasovala, musel sem jí tam dostat trochu silou a na šroub (s obavou, abych nezničil závit) přitlačit ... aby neodstávala. Asi to není tak přesná výroba jako u těch z plastu.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 led 2009 07:33

Střenky za velice lidovou cenu dělal pan Jiří Čichoň z Těmic (někde od Kyjova), mě udělal výborný anatomický střenky na CZ 122 za lidových 700 Kč. Pravda je tomu už 7 let....
jezi

Příspěvek od jezi » 02 úno 2009 21:10

Tak sem oběh pár truhlářů a přesto že nechci nic supr tak mi nikdo nechce pomoct, tak sem se rozhod že na ně seru a vzal si od známýho 2 kousky vschlýho vořechu - voříz podle plastovejch střenek a pak šmirglem brousil a brousil a brousil dokud sem nebyl spokojenej - není to nic hezkýho, ale účel to splnilo (už si mi ta mrcha drží opravdu pěkně). až seženu nějakej lak a láknu stříknu to tak sem hodim fotky ať se do mě můžete pustit
Uživatelský avatar
Tomáš Musil
Příspěvky: 43
Registrován: 10 čer 2005 22:09
Bydliště: "v dobrým okresu"

Re: Dřevěné střenky

Příspěvek od Tomáš Musil » 20 úno 2010 11:38

Trochu to oživím,sháním také dřevěné střenky na 1911,ale nejradši tak,aby vypadaly jako ty původní.Prosím,pokud máte někdo kontakt,foto nebo osobní zkušenost,dejte vědět.Díky.
Mám rád zbraně,což se o některých lidech říct nedá!
Odpovědět