Works 11

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Works 11

Příspěvek od predator » 11 úno 2010 21:19

http://www.zelenysport.cz/scripts/zbozi.php?KID=67

Zajímalo by mě, jestli už někdo máte tenhle klon AKM, poněvadž se mi moc líbí-v multiagru sem si ho prohlížel. Jinak ale o tom nic nevím, třeba jak to střílí, jak je to vyrobený: jestli je to komplet novovýroba, nebo to jsou to předělaný vojenský uloženky...

Cena je trošku vyšší, tak jestli tomu třeba oproti zbraním Saiga odpovídá i kvalita...


"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Afghan warrior
Příspěvky: 16
Registrován: 09 dub 2010 14:45

Re: Works 11

Příspěvek od Afghan warrior » 14 dub 2010 12:18

Tohle jsem našel na Lopuchu:
Polské kalachy jsou perfektně zpracované, se saigami či s čínskou veteší nelze srovnávat. Pětiletou záruku bez omezení počtu výstřelů nedává firma pronic a zanic. Takže moje zkušenost je výborná a že jsem pár AK viděl. A ceny? Firma ZS je dovozcem a velkoobchodem. Maloobchody spí a tiše skřípou zubama a ZS prodává i konečným odběratelům. V tom je to kouzlo. Při velkém obratu stačí pranepatrný zisk, jak říkával nebožtík Birnbaum. Balcar

Možná sis to už pořídil, já ještě nevím, jestli do toho půjdu....
At my signal unleash hell.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Works 11

Příspěvek od 4mike » 15 dub 2010 07:49

dobrý flinty v blbý ráži
zpracování pěkný, jako třeba Molot ale za míň peněz

jen mne nenapadá proč za líp naohýbaný plech platit o pár tisíc víc než za Saigu :idea:
MartinR
Příspěvky: 13
Registrován: 15 dub 2010 11:28

Re: Works 11

Příspěvek od MartinR » 15 dub 2010 12:14

4mike :lol: :lol: :lol: docela jsi mě pobavil :lol: :lol: :lol: Tvá reakce " Proč platit za líp naohýbané plechy o pár tisíc víc než za Saigu ? " To potom můžeš říct rovnou proč platit o několik tisíc víc za Mercedes když Dacia jezdí taky ? Works a Saiga se nedají srovnávat z několika důvodů: Polská (11) produkce byla co se týče ručních palných zbraní hlavně AK,AKM,PK,PKM,RPD,PPS,PPŠ,.... cose týče kvality zpracování a materilem nejkvalitnější v celém východním bloku po ní následovalo Bulharsko (vlastní zkušenost pouze u AK,AK-74,PK ) které z prvu zbraně nakupovalo v Polsku poté skládalo z polských dílů a nakonec tam poláci pomohli udělat vlastní Bulharskou výrobu Arsenál neboli za minulého režimu fabrika č.10. Works 11 je novou výrobou v továrně Radom (11) která dodnes vyrábí pro polskou armádu útočné pušky na základě AK jménem Beryl. Works11 jsou dělány podle vojenských norem a prochází nastřelením a přejímkou stejně jako zbraně pro armádu. Saiga z produkce Izmash se kvalitou materiálu ani zpracování nemůže rovnat už jen díky tomu že Izmash trpí jako většina Ruských fabrik (buhužel ! ) značným poklesem kvality výroby a navíc Saigy jsou dělány mnohdy i z částí nebo celých AK řady 100 co neprojdou vojenskou přejímkou !! Proto se objevují na Saigách mnohdy původní zančení 103,105 přeražené nebo vytečkované ! četl jsem tvé příspěvky i na foru střelectví kde uvádíš že máš již 5 Saigu kdybys měl Workse stačil by ti 1 :wink:. Dle mého názoru je Works 11 nejkvalitnější AKM v samonabíjecí verzi které lze pořídit pokud se někomu zdá vyskoá cena pak jsou k dostání i Rumunské Zugiery nebo čínské Typ 56 Norinco, ale to už je opravdu lepší koupit si tu Saigu :roll: Zde zveřejněný příspěvek je vyplývá pouze z vlastních zkušeností se zbraněmi které mi prošly rukama a z vlastních zkušeností s výrobci.
Martin Rudolf ml.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Works 11

Příspěvek od 4mike » 19 dub 2010 07:17

já si nekupuji zbraně na to aby se mi válely v trezoru ani na machrování s tím, jak jsou zpracovaný
pro mne je to lopata, co střílí, každý holt chválí to svý peří, já to s čím mám dobrý zkušenosti
a Ty to co prodáváš :lol: :lol: :lol:

P:S: sotva bych vystačil s jedním Works, mý bejvalý Saigy střílí IPSC na úrovni MČR
WORKS jsem tam dosud nepotkal :wink:
čili to není tím, že bych je odstřílel, ale tím, že se mi zalíbí zas nějakej další typ. co jsem ještě neměl a musím jej mít, prostě jsem značce věrnej asi k tomu mám důvod
Jimi
Příspěvky: 29
Registrován: 09 srp 2006 14:49
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Works 11

Příspěvek od Jimi » 19 dub 2010 09:42

Nic proti kvalitě, ale Saiga je dle mého vyvážená zbraň - užitná hodnota/cena. Rozhodně se Mikovi žádná nerozpadla. :) Navíc pokud se jedná o IPSC je .223 jasná volba.
MartinR
Příspěvky: 13
Registrován: 15 dub 2010 11:28

Re: Works 11

Příspěvek od MartinR » 19 dub 2010 12:19

No já Workse neprodávám :wink: to je shoda jmen (prodává Zelený Sport s.r.o a jednatel je Martin Rudolf st.), ale já zařizoval jejich výrobu a vše kolem 8) a zrovna kvůli tomu, že jsem opravdu velký fanda řady AK a když přišla už několikátá Sajga na reklamaci a já si pořídil 2, už mě to přestalo bavit a začal jsem hledat alternativu, jinak teď je už na trhu z Radomi novinky Beryl Sport v .223rem a Beryl Mini Spor, jinak pokud vím Sajgy se prodávají víc jak 5 let Worksy 5 měsíců a Radom Sport 5 hodin :wink: Jasný, že Works nemůže konkurovat cenou, ale to ani Mercedes Dácii :wink: , ale ty asi ty Sajgy vyrábíš, viď ? Já si říkal, že vypadají jak na garážovou výrobu :lol:
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Works 11

Příspěvek od 4mike » 19 dub 2010 12:29

hmm jestli to nebude tím, že mercedesy nejsou páchaný na základě stejný dokumentace :lol:
za 5 měsíců ši 5 hodin s tím bude určitě dost zkušeností :D

AK dokáže vyklepat i afghánský kovozemědělec, tak proč ne někdo v Polsku či Rumunsku
tím spíš že v tom mají už pár dekád praxi

P.S.
Beryla semiauto v 223 jsem měl v rukou už na CNC 2007, takže to pár hodin starý nebude
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Works 11

Příspěvek od kayakero » 19 dub 2010 12:46

bylo by hezký, kdyby se tu prodávaly i ty afghánský či pákistánský kalachy. cena fantastická - a těch variant! :wink:
Jimi
Příspěvky: 29
Registrován: 09 srp 2006 14:49
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Works 11

Příspěvek od Jimi » 19 dub 2010 13:10

Nevím sice proč MartiR vmanévroval do "osobní roviny", ale to už je asi internetový folklór. :) Jinak tato debata má smysl asi jako dohadování se o tom, které auto je lepší bez ohledu na to, na co to potřebuješ. (jinak třeba na práci bude taková Dacia určitě lepší volba než mercedes :wink: )
Uživatelský avatar
Afghan warrior
Příspěvky: 16
Registrován: 09 dub 2010 14:45

Re: Works 11

Příspěvek od Afghan warrior » 19 dub 2010 13:39

kayakero píše:bylo by hezký, kdyby se tu prodávaly i ty afghánský či pákistánský kalachy. cena fantastická - a těch variant! :wink:
Myslím, že bys ho nechtěl, afghánští řemeslníci si svoji skvělou pověst rozhodně nezaslouží.
At my signal unleash hell.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Re: Works 11

Příspěvek od predator » 20 dub 2010 18:53

Je pěkný že to tu konečně ožilo, ale já furt nevím, jestli jsou ty worksy předělaný vojenský zbraně (jako třeba cz 858) nebo komplet novovýroba na zakázku multiagra?

Jinak se mi líbí že tam k tomu maj i soupravu zásobníků za celkem slušnou cenu, to mě utvrzuje v dojmu, že ten works budu brzo nutně potřebovat... :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
MartinR
Příspěvky: 13
Registrován: 15 dub 2010 11:28

Re: Works 11

Příspěvek od MartinR » 05 kvě 2010 17:22

Pro Predatora: Works 11 je kompletně z nových dílů (nová výroba FB Radom dříve továrna č.11) na zakázku firmy Zeleny Sport, předělávat vojenské zbraně na civilní podle platného českého zákona nelze ! To že to tak někdo dělá už je jeho věc :wink:

Jinak Beryl semiauto je nová záležitost na českém trhu to že jsi ho držel v roce 2007 je možné, ale v prodeji ČR je to novinka 8)
Za dohadování na osobní urovni se omlouvám nechal jsem se trošku unést při porovnávání neporovnatelného :oops: Jinak Mercedes Sprinter, Vito, C class bude jistě lepší na práci než třeba Dácia jistě vydrží víc kilometrů bez poruch :lol: , ale už dost o autech zpět ke zbraním :wink:
stifter
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2007 10:08

Re: Works 11

Příspěvek od stifter » 05 kvě 2010 20:08

Sice AKM je plechárna, ale srovnat Workse se Saigou nebo Cugirem nelze. Propastný rozdíl ve zpracování a materiálu. Poláci mají vše čistě obrobeno, hladké povrchy třískově obráběných dílů, vše dobře slícováno. Spoušť má výrazně lehčí chod než u Sajgy. Vývrt s komorou leštěný, není téměř vidět napojení komory na vývrt, vše pečlivě leštěno, poté chromováno a opět leštěno. Komora vyrobena na minimální rozměr CIPu, uzamykací vůle nulová, spíše lehce do mínusu, závorník nábojnici pevně dotlačí do komory s mírným přesahem. Závorník a protikus zušlechtěné na 39 HRc. Hlaveň z materiálu s pevností 110 kg/mm, plynový nástavec a držák mušky pouze nakolíkované, nikoliv jako u Sajgy nejdřív přibodované aby se nehýbaly, a potom teprve svrtané a skolíkované. Odlitky čistě opracované a nikde se nenajdou žádné otřepy či groty. Řekl bych že vše co je důležité pro precizní chod a přesnost, bylo vyrobeno a smontováno velmi čistě.

Vystřelené mosazné nábojnice se kalibrují pouze v krčku a velmi nepatrně nad drážkou, dosedací kužel je netknutý (RCBS) V 7,62x39 asi nejlépe vyrobená "vojna" na současném trhu.
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Re: Works 11

Příspěvek od Doogs » 06 kvě 2010 11:05

Dobrý den, sem to sice nepatří, ale jaký je Váš názor na naše civilní 858 co se týče materiálu?
Odpovědět