LIBRA brokovy 9 mm Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

LIBRA brokový 9 mm Luger

Příspěvek od Radgost » 27 srp 2009 07:46

BVS prodává brokové 9 mm Lugry jako legální střelivo. Měl jsem pocit, že se jedná o střelivo kat. A - mýlím se?

U tohoto střeliva se uvádí, že umožňuje druhé natažení zbraně - jak tomu mám rozumět?

Díky za vysvětlení.


Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od monccou » 27 srp 2009 08:06

"Brokové střelivo pro krátké zbraně, tj. střelivo s hromadnou střelou (např. ráže 22 LR, 7,65 Br., 9 mm Luger, 38 Special) je od ledna 2003 opět střelivem dovoleným, přesněji střelivem dovoleného výrobního provedení (ve shodě s vyhláškou č. 370/2002 Sb. o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva). Podle této vyhlášky je dovoleným jakékoliv střelivo se středovým nebo okrajovým zápalem s hromadnou střelou, tedy nejen střelivo pro brokovnice)."

viz.: http://www.rucevzhuru.cz/index.php/zbro ... zane-.html

Tím natažením nejspíš myslí to, že zpětnej ráz od toho náboje je dostatečnej na to aby otevřel závěr. :wink:
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 27 srp 2009 08:27

Díky za objasnění.

Má smysl používat toto střelivo na sebeobranu?
Jaké má výhody při dopadu na trup útočníka oproti např. střele s komolým kuželem?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 27 srp 2009 10:12

Já bych jim s tím natažením tolik nefadil. V G26 nepřetáhly tak tři náboje z pěti, kolega s USP nebyl úspěšnější.........
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 27 srp 2009 10:49

Další natažení je chápáno tak, že první ránou, tedy brokáčem máš odradit útočníka od jeho záměru a kdyby to nepomohlo, že můžeš mačkat dále spoušť a odpálit tak další náboj, který máš v zásobníku a ten má už normální střelu.
Ovšem je to blábol, můj známý od policajtů to zkoušel a u CZ 75 to nefungovalo, takže informace je zcestná.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

.

Příspěvek od Zajic » 27 srp 2009 20:00

Na osobni obranu, apsolutne k nicemu ! Kdyz uz clovek tasi zbran, tak za ucelem zastavit protivnika, a ne mu davat vyhruzny vystrel a pak uz muze byt na dalsi vystrel pozde :roll:
Ale na nejake ty hlodavce, by to nemuselo byt spatne :wink: I kdyz ja jsem celkem milovnik zvirat, takze pro me je to k nicemu :lol:
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 27 srp 2009 21:22

Moc to nepodcenujte panove, zrovna v nedeli jsem si na skousku jeden brokac Libra na skousku placnul z Alfa Defender do drevotrisky tl.2cm z 3m ,zaver zustal na zachytu(jeden naboj v zasobniku),byla to celkem supa a vsecky brocky prosli skrz :!: a ne jen k memu udivu, prosel skrz i plastovy kontejner :lol: ,rozptyl byl asi 30-40cm ,takze na psa nebo pripadneho utocnika zajimava "vecicka" :wink:
In vino veritas...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 27 srp 2009 21:54

Jejíž "zajímavost" mizí zároveň s její nespolehlivostí..........tudíž pro obranu k ničemu.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 27 srp 2009 22:01

já bych tento náboj taky nepodceňoval. Vyzkoušeno na venkovní střelnici, plastovou láhev s vodou to úplně rozsračkovalo, takže žádné štětiny se solí, ale pořádná šupa. Co se týče spolehlivosti - nutno vyzkoušet s tou kterou zbraní. Některá devítka třeba nezkousne obyčejné magtechy, a některá brokové libry. Ve své g26 jsem broky ještě nezkoušel, ale i kdyby nepřetahovaly závěr, tak přece není problém dát brokový náboj aspoň jako poslední za ostatními FMJ, ne?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 27 srp 2009 23:44

A má jako poslední v zásobníku nějaký opodstatnění?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 srp 2009 00:14

Jako poslední v zásobníku ? jako poslední po tom co vystřelíš těch 15-16 ran? :roll: no leda by jsi chtěl spáchat sebevraždu a bejt si jistej, že to bude spolehlivé :lol: :lol:
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 28 srp 2009 09:26

Ej,nechci tady zakladat flame. Nechysta se na me sicilska mafie,takze v g26 netaham 15 ani 16,ale standardne 6 naboju. Ja opravdu doufam,ze na pouziti v sebeobrane nedojde,ale jestli ano,tak proc nemit pripadnou 6.ranu brokovou? Jestli bych po napadeni musel vystrelit vice nez 5x (slovy:petkrat),tak to uz by se mi utocnik musel dostat hodne na telo-a tam by ty broky snad opodstatneni mely. Nebo ne?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 28 srp 2009 12:40

Je to s prominutim na ho*no.

a) pulka pistoli se tim nepretahne (vetsinou CZ s tvrdou vratnou pruzinou, mensi Glocky, zbrane s tezkym zaverem)

b) co chceme od obranneho naboje? Aby utocnika zastavil HNED a pokud mozno jej zbytecne nezabil. Brokovy naboj nezastavi, ovsem "otravi" utocnika olovem (tech xx kulicek nekde na hrudniku a brise), okamzite prichazi zanet plus zacinaji odchazet organy, ktere to zasahlo - dusledek -> utocnik po mnoha hodinach az dnech umira, ovsem bezprostredne po zasahu skoro ani nevi, ze byl zasazen - takze toto strelivo ma naprosto anti-obranny charakter

c) jeste tak mozna bych to chapal u nekoho, kdo to nosi na prvni rane v revolveru - striknout to splasenymu psovi do obliceje, nebo tim proste jen vydat ranu ma svuj ucel, i kdyz ja bych takhle patronama zvlaste v revolveru nemrhal.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 28 srp 2009 12:45

Jaký je u nás tedy nejúčinější legální munice, která zastaví útočníka co nejúčiněji, nejlépe "hned" - např. v 9 mm Luger?
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 28 srp 2009 13:25

Cmk: nechci se hadat,samozrejme jako odbornik mas asi pravdu ty :-) jen mam otazku: zkousel jsi ucinek tech naboju prakticky? Protoze "striknout" to psovi do obliceje znamena urvat mu nejmin pul hlavy. A vubec,pri zasahu obliceje bych ohledne zastavovaku vsadil mozna radsi na libru,nez jednotnou strelu..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Odpovědět