Browning BPS (model "Stalker")

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Browning BPS (model "Stalker")

Příspěvek od cover72 » 23 úno 2012 23:07

Zdravím, jsem již téměř rozhodnut si koupit tuto brokovnici, tak jsem se chtěl zeptat, jestli mi někdo nepodá reference i zde. Pokud to dobře chápu, BPS je typová řada pocházející z konce 70. let, přičemž "Stalker" je jakýsi submodel, dnešní inkarnace. Co jsem četl na zahraničních fórech, vypadá to že je to zbraň spolehlivá, akorát trochu těžší a někomu vadí, že vyhazuje nábojnice pod nohy a ne bokem. Osobně se mi líbí, že je obráběná z ocelových bloků, to já rád; na druhou stranu má prý vnitřnosti odlévané a identické s Remingtonem 870 a prý jen vypadá lépe na pohled.

Co jsem našel za negativní ohlasy a rád bych vyzvěděl víc:
- jeden že s tím chlápek byl lovit a když se vrátil, musel vymontovat botku (?) a ze zbraně mu vytekla voda, která se tam zachytila (na to mu bylo odpovězeno, že pokaždé když zbraň navlhne ji má rozebrat);
- druhý (ale četl jsem to jen od jednoho, ostatní si spolehlivost pochvalují jako 100%) měl výhradu, že se dá zaseknout, když člověk ve stresu pumpne příliš rychle či co. Což by mohl být problém, protože ji chci mít na trochu zábavy a jinak jako home-defense - takže spolehlivost i ve stresu je na prvním místě...
- Pak jsou ještě hlasy, že ráda rezne a pro "lovce kachen" - tj. lidi z vlhka - je prý lepší Remington 870, kdežto pro "horaly" BPS - ale druhá půlka uživatelů tvrdí, že je BPS rzi výtečně odolná, tak jsem z toho jelen.
- A konečně, jeden sběratel tvrdí, že má konstrukční chybu, díky které nezvládá náboje z tenkého plechu které se roztáhnou a zaseknou v komoře, vytahovač pak urve okraj a rovnou to může rozebírat. Ale to mi přijde, že je chyba nábojů a ne zbraně - co ta zmůže s náboji, co se zaseknou?

Krom toho jsem se dočetl, že se dodává s výměnným zahrdlením - ale pokukoval jsem i o možnosti pálit jednotné střely a o těch jsem se na amerických stránkách dočetl, že se ze zbraní s výměnným či úzkým zahrdlením pálit nesmí, jinak se zahrdlení urve. Co je na tom pravdy?

Podotýkám, že o brokovnicích nevím lautr nic a až čtením recenzí jsem se propracoval ke dvojici Browning BPS versus Remington 870 (887 padla protože je prý mlsná a navíc se mi nelíbí), přičemž teď se kloním k BPS kvůli tomu třískovému obrábění a robustnosti...


Vasil
Příspěvky: 2
Registrován: 03 bře 2012 18:14

Re: Browning BPS (model "Stalker")

Příspěvek od Vasil » 03 bře 2012 18:21

Ahoj,
já teď řeším stejné dilema :) . Co říkáš na Fabarm Sdass Trainer popř Composite?
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Browning BPS (model "Stalker")

Příspěvek od cover72 » 04 bře 2012 19:24

Vůbec neznám. Zkopíroval jsem ten post ještě na fórum zbranekvalitne, kde mně jeden týpek nahlodal tak, že jsem to prozatím odložil: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... 421#p21421
Odpovědět