poradte pri vyberu zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alena

poradte pri vyberu zbrane

Příspěvek od Alena » 16 zář 2006 19:04

Asi pred dvema tydny jsem zacala uvazovat o ZP, pred tremi dny jsem uspesne absolvovala zkousky. Ted uz me ceka ta prijemnejsi cast, vyber zbrane. Chtela bych neco v kompaktu na normalni noseni a zaroven pouzitelne na strelnici, je mi jasne, ze pokud budu chtit strilet na popry, tak musim mit devitku, petactyricitka uz je na me moc tezka, ale gal 1911, ktereho jsem koupila priteli k narozeninam se mi moc libi. Taky se mi libi walther P88, ale je vybiravej na strelivo, dobre mi padne do ruky sig sauer mosquito, ale to je bohuzel dvaadvacitka, takze na popry je na nic. Kamarad mi doporucuje hacklera, docela se mi libi, ale jeste jsem ho nemela v ruce. Pritel by pro me chtel glocka 19, jasne je lehockej, ale me se plastaky moc nezamlouvaji, tak nevim. Co myslite, ze by se hodilo pro drobnou holku jako jsem ja? A za celkem rozumnou cenu.


Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 16 zář 2006 19:39

Stručně a výstižně : Glock 19 .
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 16 zář 2006 19:45

Dydla ono to tak jednoznačný není. Nevím tedy jak zde přítomné dámě, které tímto samozřemně gratuluji k provedení zkoušek, ale mě třeba G do ruky nesedne vůbec. Jednak mám docela malou tlapku a jednak mě ty plasty divně tlačí do ohbí kloubů prstů
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 16 zář 2006 20:13

Sice se to tu řešilo 1000x, nicméně po 1001: jít na dovře vybavenou střelnici a vyzkoušet, co se Ti hodí nejvíc do ruky, co se Ti dopbře drží a to si sežeň. Kupovat zbraně nejde jako kupovat šaty: podle toho, co se Ti líbí.

Klidně to může být I Glock, nebo Steyr, Sig, HK, Walther ... cokoliv
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 16 zář 2006 21:12

Ac je to plastak, tak ja jsem se zhlidl ve Waltheru P99 Compact tak, ze jsem ho temer celou predvadecku nedal z ruky. Vystrileno 50 + 50 9x19 Luger normální + subsonic, bez jediného problému. A to mam sotva pres 1/2 q a maly rucicky :lol: Pekne malej a lehouckej, jenom sem se nedostal k vyzkouseni tech jejich vymennych hrbetu. 10 včeliček by mohlo stačit, a hlavně: je o hodně hezčí než Glock :lol: Zkušenosti z nošení ještě nemam, teprve si ho budu pořizovat, jestli na poslední chvíli nezměnim názor. Jinak jsem byl na několika předváděčkách včetně té glockovské a přes vyzkoušení cca 3/4 sortimentu (byl jsem tam téměř 2 hodiny) mi žádnej z nich nesedl do ruky. Ale asi to bude hodně o tom pocitu. Zajdi si na nejakou predvadecku po strelnicich, mivaji ho tam a za cenu naboju + jakesi startovne si udelej jako ja obrazek sama...
Randy

Příspěvek od Randy » 16 zář 2006 22:40

Mám pocit, že se plasťáku nevyhneš. Jestliže chceš devítku na nošení pro drobnou holku, tak to bez plastového rámu asi nepůjde. Pistole s ocelovým rámem jsou pro nošení moc těžké, lehké slitiny jsou lehčí jen o trochu a jejich životnost určitě není lepší než u plastu. Tak co ti vychází?
Vik

Příspěvek od Vik » 16 zář 2006 22:49

Cetl jsem nekde prispevek, neni tak dlouho, ze jako prvni si ma koupit clovek tu zbran, ktera se mu libi, a po ktere touzil,neb ani kdyz nebude vyhovovat, tak ji nebude prodavat. Nu a na ni se nauci a ziska vetsi prehled, co by chtel a nechtel a muze si lip vybrat pistoli pro svoje ucely.
Ale to jen volne cituji, co jsem cetl. Nicmene, neco na tom taky je :)

Kdyz sem si ja vybiral zbran, stanovil sem si kriteria co by mela a nemela byt a nasel odpovidajici kandidaty, a znich sem vyrazoval. At uz teoretickym premysleni, nebo na zaklade zkusenosti ze strelnice
.
Pro malou ruku bych doporucil vyzkouset USPc. Ono se da zda mohutny, ale rukovet ma pomerne uzkou, me do moji male ruky sedne velice dobre. Ale to je zase jen subjektivni. Co to je "mala ruka" , to je pouze relativni pojem, ze. :)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 zář 2006 09:21

Ono se jednoduše řekne G 19, ale uvědomte si že Glock ne každýmu sedne právě díky debilnímu spoušťáku. Ne každej si na to zvykne.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 17 zář 2006 09:32

Me se odjakziva libil Walther P99 a uz jsem mel nakupku, ale cim vic jsem cetl fora, tim vic jsem se rozhodl pro G19 a tu si taky koupil a jsem maximalne spokojen.

Alfonss: obavam se, ze zacatecnik neni nicim "rozmlsan" a proto o zadne zvykani nejde. Stejne tak si nemusi zvyknout na SA/DA ci jine. V tomto ma G vyhodu, ze je spoust pokazde stejna. Nehlede na to, ze uz jsem mel v rukou takove vyladene kousky, ze bys mozna sam mrkal na drat, co s tim jde udelat.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 zář 2006 10:20

Obábám se, že úvahy o nošení zbraně 3 dny po složení zkoušky jsou poněkud předčasné. Pokud jste zbraň nikdy před tím nepoužívala, zamyslel bych se nad možností pořídit si nějakou normální bouchačku, se kterou by člověk chodil na střelnici a po osvojení základních návyků bych uvažoval o koupi něčeho ne denní nošení. Nebo rovnou pořídit to co chci nosit, ale pod tričkem to mít až po nabití nějakých těch zkušeností. Vždy když čtu, jak si někdo čerstvě po složení zkoušky na ZP, bez předchozích zkušeností třeba jen se vzduchovkou (tím netvrdím, že to je zrovna váš případ) chce kupovat zbraň na nošení, tak se mi ježí vlasy. Co třeba nějakej titanovej S&W s krátkou hlavní, nebo KelTec?
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 17 zář 2006 11:20

doporučuji G 26 s prodlouženým zásobníkem na 12 nábojů. Ideál na nošení, na střelnici taky ještě jde. 8) :lol:
Odpovědět