Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

boruvky

Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Příspěvek od boruvky » 24 čer 2009 09:06

Jsem čerstvý majitel této zbraně.Koupil jsem ji na střelbu do terče.Je od pána,který ji pouze jako novou vyzkoušel a pak vyčistil a uložil do sbírky.Měl bych několik dotazů.Snad mi pomůžete s odkazy,nebo s radou.

1:jaké mi doporučujete střelivo

2:mohu koupit weawer lištu a kolimator,má to smysl?Odkaz:http://zbrane-odznaky-military.sbazar.c ... 50607.html

3:mam zamykací kufr z hliníku,dá se do něj sehnat někde ten vlnitý molitan na vyříznutí obrysu?

4:na konzervaci zbraně i pažbiček je lepší používat nějaký konkrétní olej?

5:mam sice dřevěné pažbičky,ale dá se na buckmarka sehnat něco víc vykrajovaného co víc padne do dlaně?

6:existuje nějaký šikovný puškař v Jižních Čechách?Třeba i na rytí a zlacení.

7:existuje i vícekapacitní zásobník,než 10 ti ranný?

Budu vděčný za každou radu.


Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 24 čer 2009 11:54

S Buckmarkem jsem střílel mířenku několik let a tak řeknu svůj názor,patent na rozum ale nemám :
1.cokoliv
2.to považuji za blbost,učit se strílet přes miřidla je důležité .
3.na vyříznutí obrysu je hladký molitan OK, dá se i potáhnout látkou.
4.nic speciálního.
5. to ano, měl jsem udělané "anatomické" pažbičky jako sport. pistole
(ale od profi řemeslníka,opakovaně jsem chodil na zkoušku úchopu)
6.to nevím, ale na zdobení bych se vykašlal,taky ji jednou budeš prodávat.
7.pokud vím,tak neexistuje .
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 24 čer 2009 12:06

Nechci nikomu kazit radost, ale já na něj měl smůlu...nejenže jsem musel udělat velkou korekci mířidel k jedné straně, ale po každém druhém výstřelu mi zůstávala ve výhoznim okně šprajclá hilzna. A nakonec to rozebírání komplikované mě přimělo se toho zbavit. Střelba z něj je příjemná, ale jako vzduchárna brzy omrzí, zážitek ze střelby je díky dětské ráži malej.
Ale osobně mám většinou smůlu, takže třeba nejsou tak špatné.
Na zdobení bych se vyfláknul taky, nemá to smysl, akorát do toho člověk nasype prachy a ty se nikdy nevrátěj, navíc až to budeš prodávat, tak se to zdobení nemusí každému líbit....teď jsem si vybavil tu fotku toho kvéru se střenkama z perníku :D , nebo tu čízu Alfa s těma smirklpapírama :D
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Sokolda
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2009 14:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sokolda » 24 čer 2009 14:19

Já mám nastříleno s ní tak 2000 a cca 10 selhačů nebo nevyhození, sežere tak 80% všeho.
boruvky

Příspěvek od boruvky » 24 čer 2009 15:11

Každý názor je dobrý.Určitě mě zajímá,kdo dělal ty pažbičky na míru.Dokázal bych si představit lepší držení,než stávající.Ještě jsem s tímhle nestřílel.Půjčoval jsem si vždy na střelnici margolinu a CZ 9Luger.Margolina mi seděla dobře,ale Buck Mark je nádhernej.Mohl by jsi mi toho chlapíka prozradit?Psal jsem Klinskymu,ale odepsal mi,že zájem o pažbičky na Buck Marka je tak malý,že neplánuje výrobu.
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Příspěvek od chramst » 24 čer 2009 21:12

Také jsem měl Buck Marka a byl neskutečně mlsný, ale věřím, že né každý je tak rozmlsaný.Jinak přesnost dobrá a je opravdu krásný. A je mi po něm dost smutno.
boruvky

Příspěvek od boruvky » 27 čer 2009 15:53

Zatím jsem ještě nebyl na střelnici,až zítra,takže stále ještě neodzkoušeno.
V pažbičkách se mi snad už zadařilo.Nebo alespoň snad zadaří.Už jsem dostal email na můj dotaz a prosbu od jednoho umělackého řezbáře a renovátora.Hledám ještě předlohu pro vzhled a pak k němu vyrazím.
Zatím stále ještě zvažuju nějakou optiku,kolimátor.Ne na pořád,ale protože bych ho stejně chtěl časem používat na jiné zbrani.Nevím který a ani nevím který by pasoval na weawer lištu a velikostí cokoli neomezoval a ničemu nepřekážel.A vypadal i dobře;-).Malinko se kloním k oku,ale četl jsem,že bod se i při zafixování na 50m klepe snad i víc než o dva cm.Nevím jak kolimátor ani funguje,to vysílá tečku na terč,nebo je na tom skle vidět jako bod?Každopádně jsem v rozpacích.Jako junior jsem závodil v dlouhé malorážce.Pak jsem střílel s krátkýma ale nesoutěžil a nakonec nenacházím čas na nic.Teď se to na víkendy změní.Poradí a osvětlí mi to prosím někdo?
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 28 čer 2009 16:11

Strkat na buckmarka jakoukoliv optiku považuju za nesmysl :roll: , neumím si to vůbec představit. K čemu by to bylo?
S tímhle vyjít někam mezi chlapy, co střílej mířenku, asi by si klepali dlouho na čelo :D
A nepleť si koloucha s laserovým zaměřovačem :wink:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
boruvky

Příspěvek od boruvky » 28 čer 2009 18:19

To na střelnici máš asi pravdu,ale na to rekreační střílení by to mohlo být super.Nechci se s nikým poměřovat o větším,lepším,víc ověšeným,nebo klasickým kanonem.To si můžu koupit shadowa,nebo nějakej kolt v 45 ráži.Z puberty už jsem dávno vyrostl a tohle poměřování pindíků je pro jiný ¨chlapáky¨.Chci chodit střílet pro radost a využít cokoli,co by mohlo zlepšit výsledky,nebo prožitek ze střelby.Každý má nějaký názor na jakoukoli věc.Mě zajímají spíš ty technické věci.Proč tenhle typ kolimátoru a ne jiný.To mě někam postrčí,třeba si pak vyberu.Proč to není jako dříve.Bylo na trhu pár možností a vybráno jsi měl hned.Dneska je toho tolik,že by musel být člověk vševěd.
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 28 čer 2009 20:29

2. dle meho nazoru kolimator nijak strelbu nezpresni, jen ulehci/zrychli...
navic mam pocit, ze oproti orig musce se vic projevi vyoseni a tim padem po serizeni na urcitou vzdalenost se s tim neda mirit na jakoukoliv jinou...
Nejsou to zkusenosti s Buckmarkem ale obecne s kolimatorem....
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 29 čer 2009 10:27

Taky mě to přijde jako nesmysl. Na mířenku je to zbytečnost, a akční střelbu s malorážkou??? Ale proti gustu...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 29 čer 2009 10:42

S kolimátorem střelbu i spřesníš ale hlavně zrychlíš. Na tom sklíčku co se odráží tečka se tak neprojevuje třes rukou a taky nemusíš srovnávat mušku s hledím. Tečkou zakryješ cíl a pal. A že to nastřelíš jen na určitou vzdálanost je jasný, jde o balistiku, ne o zázračný mířidla. Tím že přidáš kolimátor na zbraň nenarovnáš dráhu letu na plochou. Ale kolimátor je přesná záležitost ( dle výrobce) zhruba na 50 m. Ale s pistolí ti to bude stačit. A ještě, na malorajdu nepotřebuješ oko za 6000kč, stačí ti nějaká delta optikal. To je o 2/3 levnější a malorážku to zvládne bez problémů.

Pokud by byli pochybnosti o kvalite kolimátorů delta optikal na malorajdu tak zde video s tímto kolimátorem na větší ráži a pořád funguje.

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 čer 2009 12:04

ono to s tou přesnější a rychlejší střelbou není tak jednoduchý...

Záleží na velikosti bodu. Když budeš mít 4 MOA, tak se bude dobře mířit na 50 metrů, ale při rychlé střelbě se tečka ztráví. Když máš 8 MOA, tak se krásně rychle kalí, ale na 50 metrů už skrz tečku nevidíš gong....
open
Příspěvky: 195
Registrován: 13 pro 2008 10:17

Příspěvek od open » 29 čer 2009 18:35

S velikostí tečky je to asi o tom co kdo preferuje. I malá tečka např. MOA 4 se zase dá přesvítit a řekl bych, že se neztrácí. K tomu je tam regulace.
S vhodnou tečkou se dá úspěšně střílet i na 200 m.
Pro přesnou terčovou střelbu klasická miřidla je jasná volba. Ale i s tečkou se nechá nastřílet slušný výsledek. Že by se při míření tečka neklepala to bych teda netvrdil. Na terči lítá jak klasická miřidla a navíc zakrývá větší plochu. Že urychluje zamíření s tím souhlas ovšem za předpokladu, že se to s ní umí.
boruvky

Příspěvek od boruvky » 30 čer 2009 16:12

Tenhle fomei má asi stavitelnou velikost bodu.

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=2209

http://www.gunshop.cz/eshop/default.php ... 13_365_337


Ještě bych rád věděl,který z těchto dvou je lepší,nebo který by jste preferovali a proč.Díky za rady.
Odpovědět