Magnum ME38 4r - problem se strelivem?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Mildik
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2012 10:09

Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od Mildik » 22 lis 2012 10:56

Zdravím všechny,
jsem tu novej a potřebuju poradit. Pár věcí jsem si už zde na fóru či podobných fórech přečetl, bohužel bez řešení mého problému.
Tedy v kostce.
Podědil jsem před cca 7 lety po tchánovi flobertku Magnum ME38 4r. Celou dobu byla pečlivě zabalená v suchém hadříku a zamčená v takové příruční schránce - kvůli zvědavým dětem. Já osobně nemám se zbraněmi téměř žádnou zkušenost a mám k nim opravdu respekt. Jediné mé setkání se zbraní bylo mé dětské působení v různých branných kroužcích, kdy stříleli ze vzduchovek slavia různých modelů a docela mne to bavilo. Pamatuji si, že můj osobáček byl 92 ze 100, deset ran v leže deset metrů od terče. Což samozřejmě není moc, ale jako 10-ti letý kluk to docela šlo. No a pak na vojně samozřejmě samopal a pár cvičných střeleb.
Jelikož teď hodně času trávím vycházkama ve volné přírodě, napadlo mne, že bych vyzkoušel tu flobertku. Mám k ní i střelivo Sellier & Bellot 4mm (asi nejběžnější střelivo do těchto zbraní). Bohužel nevím jak je staré, na krabičce jsem to nikde
nenašel.
Takže jsem nabil tento pěti raný kolt a zkusil vystřelit do ležícího kmenu stromu asi z 5 až 6 metrů. Rána jako prase, ale náboj nikde, respektive nikde nebyla známka po střele.Takto to bylo i u zbývajících 4 ran.
Doma jsem znovu nabil a vystřelil ze dvou metrů do papírového vzduchovkového terče za kterým byla deska 10cm tlustého polystyrenu. V terči ani známka po střele. Pokud jsem přiložil hlaveň přímo terči a zmáčkl kohoutek, tak nějaké splodiny vypálily díru do toho polystyrenu a střelu jsem nenašel.
V hlavni nic nezůstalo, je čistá, jsou v ní vidět drážky. Zbraň je na první pohled opravdu jako nová, tchán ji měl spíš pro pocit, že ji má, než aby z ní střílel. Respektive jsem u toho nikdy nebyl. Co je špatně?
Může být vadné střelivo, nebo je závada někde jinde.
Nedělal jsem si iluze, že to bude otáčet popelnice, ale polystyren by to snad prostřelit mělo. Mě přijde jako by střela roztříštila a hlavní nekontrolovatelně vyletěla neznámo kam. Napadá Vás prosím něco, jak vyzkoušet funkci. Kupovat nové střelivo se mi nechce, když mám doma asi 200 ks těchto nábojů.
Poraďte mi prosím.
Děkuji.


vlad66
Příspěvky: 120
Registrován: 11 zář 2011 23:17

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od vlad66 » 22 lis 2012 15:14

A nejsou to jen slepý/poplašný náboje?
Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od Lachtan » 22 lis 2012 16:04

foto střeliva napoví 8)
Mildik
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2012 10:09

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od Mildik » 22 lis 2012 23:09

Tady je obrazek te krabicky i s obsahem streliva.
Přílohy
naboje.jpeg
naboje.jpeg (58.44 KiB) Zobrazeno 3442 x
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od bufallo » 23 lis 2012 06:12

skus vystrelit z ca 1 metra napr. bud do velkeho papiera alebo niekde do vody aby si videl ci nieco vyleti s hlavne... 2 metre a vzduchovkovy terc netrafit, moze byt aj strhnutim spuste... ak gula vyleti, neni mozne aby neurobila stopu... kamos ma tiez stvorku a chvali si, ma sice len hladku hlaven, ale na ca 7 metrov celkom presna...
strelba do kmenu stromu, ak ti gulka vbehne do kory, niekedy je problem najst vstrel, kora sa zavrie a nenajdes nic... je pruzna...
inak, "rana jako prase" :lol: vidno ze si este nepocuj 357-mu s kratkej hlavne... :mrgreen:
Mildik
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2012 10:09

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od Mildik » 02 pro 2012 20:12

Tak jsem to zkusil dle bufalla. Vystrelil jsem nekolik ran z asi 1 metru do kyble s vodou. Prvni rana se nepochopitelne odrazila od vodni hladiny. Dalsi dve klesly az ke dnu. Dalsi rany jsem tentokrat nasmeroval z asi dvou metru do papiru A4 za kterym byl 1cm tlusty polystyren. Rany sice udelaly stopu v papiru, polystyren vsak neprostrelily a opet se odrazily a spadly na zem vedle papiru. Takze jsem zmateny. Kbybych nebyl srab, tak zkusim vystrelit proti dlani, ponevadz podle toho co jsem videl, by me to akorat polechtalo.
Kdyz to porovnam ze vzduchovkou, tak jako maly blby decka jsme s ni po sobe obcas strelily pres obleceni po prdeli (dodnes se divim, ze jsme vsechny nase blbosti z detstvi ve zdravi prezily) a vetsinou to jenom stiplo a nikdo z nas netahal broky ze zadku.
Takze bud ma tento kolt anebo strelivo nejakou vadu (nedovedu si predstavit, ze bych takovouto energii sestrelil treba plechovku od piva na cca 10 metrech) anebo je to skutecne parodie na strelnou zbran. Jsem z toho opravdu zklamany, napada Vas neco?
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od duffioso » 02 pro 2012 20:23

To je divny,bracha ma taly 4mm flobku a na deset metru strili pixly od energetaku durch.Flasku to asi nerozbije,ale i na tech cca 20m to spolehlive trha papir terce.Ne uprostred,ale trha :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Mildik
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2012 10:09

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od Mildik » 03 pro 2012 08:03

No prave jsem si rikal, ze na tohle vyblbnuti - strilet do plechovek anebo spalicku na dejme tomu 10 metru by to mohlo byt vhodny. Tak nevim, jestli ma smysl koupit nove strelivo, ale zase si rikam, ze ikdyby bylo dvacet let stare, ale ulozeno v temnu a suchu, tak snad bude v poradku. Anebo je zavada na zbrani. Existuje nejaka metoda, ci zpusob prezkouseni. Pripadne co kde zmerit nebo zkontrolovat. Diky za rady.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od duffioso » 03 pro 2012 09:01

Ano existuje.Zmerit rychlost strely na hradlech a pri te prilezitosti vyskouset i jine strelivo.Domluvit se s nekym ve tvem okoli,kdo vlastni chrono a byl by ochoten ti to zmerit.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od chramst » 03 pro 2012 12:50

Před pár lety se tady prodávaly válečné 45 a byla to pěkná směska. V žádném případě mě nic neselhalo a střílely přesně.
Také byly lakované střely aby mohly i do mokra, prostě válečné. Ještě jich pár mám byly tam i vzácné kusy.
Stáří dobře ošetřeného náboje velkou roli nehraje když to je sestavené z dobrých komponentů...
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od duffioso » 03 pro 2012 13:01

Ano,ale tady jde o flobert naboje,ktere nevykazujou prilisnou kvalitu ani dnes.Nehlede na to,ze strely nejsou v nabojnicce buhvijak zaskrcene,takze tam vlhkost vniknout mohla a mohlo dojit k mirne flematizaci traskave sloze.V nove produkci SaB je i trosku prachu.Nevim jak v tech starsich.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od chramst » 03 pro 2012 14:51

Taky Holkem někdy střílím ty flobertky a nikdy nebyla závada, ale jak píšeš do starých ta vlhkost může vniknout, tak by to jen piclo a pokud zůstane střela v hlavni vyženu ji poplašnou, jo v případě, že to jsou 6ky
Mildik
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2012 10:09

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od Mildik » 14 pro 2012 11:22

Takze,
pred chvilkou mi tu flobertku vratil puskar a sdelil mi, ze zbran i strelivo jsou v poradku.
Tento typ naboje na pouze siru a proto strili, tak jak strili. Doporucil mi jiny typ naboje. Udajne je nabojnice delsi, obsahuje strelny prach a i tvar kulky je trochu odlisny. Nevite nekdo o jake naboje se jedna? Zapomel jsem se zeptat na nazev. Zaroven mi sdelil, ze tento naboj lze prebit, pokud bych mel zajem. Ale to je samozrejme uz jina stranka veci - nelegalni.
Muzete mi nekdo tedy sdelit nazev nebo odkaz na ten lepsi naboj.
Dekuji.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od duffioso » 14 pro 2012 14:12

Ty naboje neobsahuji siru,to je nesmysl.Pan puskar by mel vedet ze obsahuji traskavou sloz.Tve baleni je po sto nebo dveste kusech?Baleni po dveste kusech,coz je nynejsi produkce SaB,obsahuje naboje s troskou prachu.Pak jeste existuji naboje 4mm long od RWS,ale tam vyjde jedna rana i na 7,- a nic moc to neprinese.Zaklad je koupit v loveckych potrebach nove naboje SaB 4mm court a je klid.Do zadneho prisypavani prachu do naboju bych rozhodne nesel,to je asi to co myslel dotycny "puskar",protoze na prebijeni bych byl zvedav.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Mildik
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2012 10:09

Re: Magnum ME38 4r - problém se střelivem?

Příspěvek od Mildik » 17 pro 2012 08:53

Nedalo mi to a zajel jsem do jednech loveckych potreb v mem okoli. Prodavac mi nabidl uplne stejne naboje jako mam ja, akorat ze jsou v jine krabicce a po dveste kusech. To jsou asi ty nove s prachem. Nicmene mi ukazal vnitrek (lehce nechtem vydloubl kulku) a uvnitr bylo zalostne malo te traskave sloze. O nejakych lepsich 4mm nabojich nic nevedel, leda pry nejake nemecke a za jine penize.
Co chci ale rict, je to, ze doma jsem zkusmo ze dvou naboju udelal jeden. Zkratka jsem obsah dvou nabojnic sesypal do jedne (akorat se to tam veslo) a zkusmo vystrelil. A ono to strili. Proste ted se to chova uz jako strela - kulka zustala v drevenem prkynku. Je mi jasne, ze to neni uplne koser, ale funguje to.
Takze timto zpusobem zuzitkuji puvodni strelivo a pak koupim to nove.
Dekuji vsem za ochotu mi pomoci.
Odpovědět