Strilel jste nekdo i v armade SVD Dragunov vz.63..????

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Střílel jste někdo i v armádě SVD Dragunov vz.63..????

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2004 08:55

Ahoj,
mám neskromný dotaz, střílel jste někdo i v armádě, odstřelovací pušku SVD Dragunov vz.1963?
A pokud ano, tak prosím o Vaše názory na tuto zbraň.
Na východě je to hodně rozšířená zbraň a mám to potvrzeno i od švagra, který kroutil vojnu v Astrachani u Černého moře.Dnes nemyslytelné..
Ta zbraň se mi zdá mimořádně zdařilá i jako sběratelský kus..
Pokud jste ji nědo opravdu držel v ruce, prosím napište pár řádek..
Martin Mor. Kras


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 03 črc 2006 21:22

v ruce jsem ji držel včera ale jeste sem s ni nestrilel :wink: to az nekdy rijen,listopad
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 03 črc 2006 21:57

co golfe, jsi u AČR ?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

SVD

Příspěvek od edelweiss » 03 črc 2006 22:09

Nečekej zázrak,je to velmi slušná armádní odstřelovací puška.Je spolehlivá,a dostatečně přesná pro armádu.Tj.chlapa trefí skoro pokaždé.Pokud chceš trefit chlapa do oka na větší dálku,to už budeš potřebovat trošku jinou zbraň
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 04 črc 2006 07:33

PB píše:co golfe, jsi u AČR ?
JJ
Uživatelský avatar
michal jinek
Příspěvky: 81
Registrován: 03 črc 2006 16:25

dragunov

Příspěvek od michal jinek » 04 črc 2006 10:13

ale newim, me osobne se zdala byt nejaka moc tezka...
ale to se mi mozna jenom zdalo....
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 04 črc 2006 10:56

no já měl v ruce model s plastovou pažbou a nějak se to překlápělo na předek ale to je kvuli ty 2 m hlavni :lol: S dřevěnou pažbou si myslim že je lepší
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 05 črc 2006 17:33

Měl jsem ji v ruce několikrát, ale pro mě je dost na ho..o, protože jsem levák a ty asi v ruský armádě nemaj. Co s nima dělaj, nevím, asi je žerou. Za to jse měl možnost střílet a občas stále střílím z Remington 700 Police v ráži .308 Win a to je jinačí žrádlo.
Viper

Příspěvek od Viper » 05 črc 2006 20:08

Jo, taky bych Dragunova časem chtěl. Ale má to cenu jen ze zájmu. Na soutěžní střelbu to moc není. Jedná se přeci jen o ruskou vojenskou zbraň. Myslím, že má malý defekt někde u nábojové komory (nevím - jestli poddimenzovaná součást). Při zahřátí s nějak deformuje a zhoršuje přesnost (cca první 3 rány přesně a pak s odchylkou). Sice nijak drasticky - o nějaký ten centimetr rozptylu. Sniperovi je myslím jedno jestli trefí někoho do oka, nebo do čela, ale na terčové střelbě je to znát.
Ovšem, jinak si myslím, že Dragunov je velmi dobrá zbraň a stojí za to si ho pořídit. Cena do 40 000 - třeba na :

http://www.czhermex.cz/czech/katalog/default.php
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 06 črc 2006 01:07

Viper píše: Sniperovi je myslím jedno jestli trefí někoho do oka, nebo do čela, ale na terčové střelbě je to znát.
Na terčovou střelbu s Dragunovem jezdí opravdu málo lidí , není se čemu divit ta zbraň není tak přesná aby mohla vyhrávat.
Ale hodně u ní záleží na munici - vývrt zbraně je vyroben pro 151gr. střelu pod kterou se dává 47,8gr. prachu. Tak že je jasné že když do ni někdo cpe naše náboje se žlutou špicí(180gr) tak to nebude to pravé ořechové.
Dragunovov
Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2013 20:35

Re:

Příspěvek od Dragunovov » 06 črc 2013 20:51

harpplayer píše:Měl jsem ji v ruce několikrát, ale pro mě je dost na ho..o, protože jsem levák a ty asi v ruský armádě nemaj. Co s nima dělaj, nevím, asi je žerou. Za to jse měl možnost střílet a občas stále střílím z Remington 700 Police v ráži .308 Win a to je jinačí žrádlo.
Zdravím, chtěl bych se zeptat jako levák leváka. Je to úplně na prd nebo se to dá zvládnout. Co ti vadilo? Lícnice nebo to, že je puškohled mírně na levé straně? Díky za odpověď. Mě to čeká jako budoucího staršího střelce. :-D
Odpovědět