Pad zbrane a necekany vystrel

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PPK
Příspěvky: 31
Registrován: 31 led 2010 17:35
Bydliště: Praha

Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od PPK » 28 led 2011 16:31

Chtěl bych se zeptat, má-li někdo zkušenost s pádem zbraně a nečekaným výstřelem,jedná se mi konkrétně
o pistoli CZ 70. O které jsem to mnohokrát slyšel.


rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od rotwajlerdick » 28 led 2011 16:51

pokud se ti v zaveru volne hybe udernik a funguje take volne udernikova pojistka,neskracujes pruzinku pod pojistkou uderniku tak nelze je to spolehlive.nesmi byt ale namackany material a ten pak brani volnemu pohybu a pak muze byt o problem postarano,ja sem cz 50 nosil asi 10 let :roll: ,byla i mou prvni....nedam na ni dopustit.neni to spatna zbran pokud je v odpovidajicim stavu.pokud by to slo,radeji bych volil cz 50 nez 70. a vyrobni cislo nesmi obsahovat zadne pismenko.to znamena asi do roku vyroby 52 nez presunul) vyrobu
PPK
Příspěvky: 31
Registrován: 31 led 2010 17:35
Bydliště: Praha

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od PPK » 28 led 2011 17:09

Vše co popisuješ je v pořádku. Mám 70ku a zdědil jsem ji. Mám k ní tedy osobní vztah. Je spolehlivá a přesná. O čemž jsem pochyboval, když jsem jí bral poprvé na střelnici. Jder mi o to ,že jsem slyšel spoustu neskutečných příběhů. :mrgreen:
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od rotwajlerdick » 28 led 2011 17:14

urcite se to muze stat,musis hlidat zaver aby nebyl rozmlaceny,spatne snasi i spousteni naprazdno,naklepe ho.pokud dodrzis aby udernik a pojistka behali volne a nebudes skracovat pruzinku pod ni tak se nemuze nic stat
PPK
Příspěvky: 31
Registrován: 31 led 2010 17:35
Bydliště: Praha

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od PPK » 28 led 2011 17:34

No doufám, že se mi to nikdy nestane. Při dodržování všech zásad snad ne. A na zem s ní taky neházím ,ale stát se může cokoli. Jen jsem chtěl vědět jaké kdo má zkušenosti a co si o tom myslí. 8)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od Alfonss » 28 led 2011 18:29

rotwajlerdick píše:tak se nemuze nic stat
S tímto tvrzením bych byl opatrný, protože VŽDY se může něco stát :wink:
Kladivo
Příspěvky: 36
Registrován: 16 říj 2008 19:14
Bydliště: Plzen

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od Kladivo » 28 led 2011 20:32

Ahoj,při sbírání nábojnic na střelnici mě vypadla na beton z podpažního pouzdra/špatně jsem ho zapnul/dopadla na čelo závěru a vystřelila/odřenej předek a díra v podlaze /.Závěr popojel vzad,vytahovač povytáhl náboj a drclo to celé do kohoutu a bylo.Asi tak se to mohlo stát.
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od rotwajlerdick » 28 led 2011 20:58

koukals na tu zbran nekdy a koukal jak ta blokace funguje?pri zcela zmackle spousti vyleze z ramu bazmek co tlaci na udernikovou pojistku.tu zatlaci a udernik see muze volne pohybovat,do te doby je zalezly v tele zaveru.skus se udernik pri rozebrane zbrani uvest do pohybu.bez mackani pojistky uderniku.potrebny rychlosti nedocilis asi ani tak ze do uderniku zahnes pres neco kladivem.to by se mohla uzvejknout hrana na tom zapichu a on by se phnul.jinak nevim.pokud se ti to stalo,tak vyndat udernik a pojistku,vymit dutiny v zaveru vyskouset volny pohyb uderniku a pojistky uderniku,prohlednout neposkozenost obou dilu a skompletovat.kdyz pohyby v zaveru vatznou ,udernik muze byt klido pido nazajisteny a pak snad.kohout ma i odskok takze nelezi primo na sobe.pokud budes tuty dve veci hlidat a dbat na ne je vse ok. jo a jeste bacha nema rada spousteni bez naboje,udernik zaleze uplne cely do zbrane a kohout roztlouka konec zaveru.tudiz udernik zase drhne.....
Kladivo
Příspěvky: 36
Registrován: 16 říj 2008 19:14
Bydliště: Plzen

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od Kladivo » 28 led 2011 21:41

Tak jsem to rozebral,ta uderníková pojistka je dost ožvejkaná.Při zatlačení na uderník při vyjmutém závěru ji uderník s cvaknutím přeskočí.
Přílohy
DSC00885.JPG
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od rotwajlerdick » 28 led 2011 21:56

no vidisa je to tady.kup radsi udernik cca 150kc,pojistka 50,prozinka 20 asi tak nak maj treba bvs,pri tlaku jen na udernik nesmi nikdy vylezt.a zbran je zas ok.s novyma soucastkama prekontroluj volny pohyb aby slo vse volne. :wink:
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od derringer » 28 led 2011 22:14

kamarád měl před lety střevní potíže, taktak dojel před dům, běžel po schodech k sobě do třetího patra, cestou si rozepínal opasek,čz50 vypadla z poudra, spadla na schody a prostřelila mu nohu

doktor ho našel v krvi a sračkách - tohle není pistole vhodná na nošení s nábojem v komoře
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od rotwajlerdick » 28 led 2011 22:25

prohledni si ji poradne aby ti doslo jak funguje a pochopis sam ze to neni mozne-pokud je v radnem stavu.takze to same co tu je v predchazejicim prispevku.musi bytvse volne,ciste neopotrebene.kompletni vymnenu uderniku,pojistky a pruzinky zvladne kazdy v cenove relaci cca 220kc a otrepy a otlaky odstranis aby vse behalo volne a to co se stalo tvemu kamaradovi se stat proste nemuze.kamarad zanedbal stav zbrane ta za to nemuze
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od harrykv » 28 led 2011 22:57

jednoduše 60 let stará pistolka asi už nebude ve 100% stavu pokud by nebyla celou dobu naložená v mastnotě někde na půdě. Takže pokud je zbraň, tak stará, používaná tak je jasné že potřebuje udržovat v nějakém technickém stavu. Stejně jako auťák, že jo. A pokud má někdo zanedbaný bicí mechanismus s jištěním jako derringerúv kamarád, tak je to srovnatelné jako když máte na autě v řiti brzdy. Tudíž jestli to někomu prostřelilo nohu tak si za to může sám a dle mého názoru by ještě měl být popotahován za neudržovaný technický stav stejně jako by tomu bylo u auta. To platí pro všechny zbraně a né jen pro ČZ 50. A pokud si někdo netroufne na kontrolu zbraně sám tak od toho tu máme pány zbrojíře stejně jako automechaniky na ty zmiňované brzdy. A to nemluvě pánové o tom, že údržba a náhradní díly ČZ 50 se pohybuje v trošku jiné cenové sféře než je tomu u aut. Takže, toho kamaráda s dírkou v noze a pochroumaným egem kvůli nedůstojné situaci tímto nechávám pozdravovat a že vzkazuji, že je ťuňťa a lajdák. Za to pan PPK je jiná kategorie, protože ten se o to zajímá a zjišťuje a zřejmě zjedná nápravu. Tak to má být... kázeň musí být..... protože jedině tak je to správné.... :wink:
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od rotwajlerdick » 28 led 2011 23:16

tak tak,souhlasim s tebou.muj syn dnes je mu 14 let s ni strilel na soutezich a srandamacich,naprosto bezne,vystrilel s ni nevim musel bych hledat statistiku asi cca6000ks muvice a vse ok. problemy byly pri cvakani naprazdno -namlatil se zaver ,jednou mnenen udernik a pojistka.vzdy bezproblemu,nedam na ni dopustit.mam k ni zvlastni vztah.mnel sem dve.jednu sem prave takto trapil a druha je ulozenka.tu pouzivanou sem prodal kamaradovo otci a ten s ni uz taky vystrilel asi 500ran a pohoda.a to ta zbran byla pouzita a nevim co mnela za sebou.staci kontrolovat stav a pro nekoho kdo nema nebo nechce do toho dat moc penez je to dobra volba
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Pád zbraně a nečekaný výstřel

Příspěvek od login89 » 29 led 2011 00:22

Nedá mi to a musím zareagovat. Ta padesátka (CZ 50/70) střílí při pádu na zem, popř. při "bezpečném" vypouštění kohoutu přes pojistku proto, protože je to krám na entou. Stejný krám jako např. ČZ vz. 27, popř. vz. 24, 38 a 52 (ty poslední tři jsou alespoň v něčem originální nebo zajímavé - ČZ 24 v tom, že nesmyslně používá uzamčení hlavně pro náboj 9 Browning, ČZ 38 v použitém spoušťového mechanizmu, který ale zase způsobuje to, že se z pistole nedá nic kloudně trefit a ČZ 52 ve způsobu uzamčení, pro změnu typický příklad toho, že když něco funguje, tak není potřeba vymýšlet nic složitějšího a tudíž poruchovějšího).

ČZ 50 je špatně okopírovaný Walther PP, přičemž vše, co konstruktéři změnili oproti Waltheru, byla buď nebetyčná pitomost (výstražník na boku zbraně) nebo naprosto špatně.

Nekvalitní materiály použité na jejich výrobu a opotřebení běžným používáním, které má za následek nechtěné výstřely je jen třešnička na dortu. :wink:
Odpovědět